Pentasa

W skrócie NLPZ- to grupa związków o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym oraz w większości przypadków o działaniu zmniejszającym agregację płytek krwi

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Re: Pentasa

Post autor: Alis » 09 lip 2012, 19:07

A mi w aptece zaśpiewali 155 zł :smutny: :smutny: :smutny:
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 09 lip 2012, 22:34

Ceny do sprawdzenia na stronach MZ - dawałam linki niejednokrotnie. Inna cena jest przestępstwem.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Bez_Nadziei
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: dolnośląskie

Post autor: Bez_Nadziei » 29 kwie 2013, 13:06

Witajcie

Czy ktoś zauważył u siebie pogorszenie stanu zdrowia po pentasie? ( mega silne bóle w brzuchu - przelewanie choroba CD)?

Kiedy pentasa zaczyna działać?

Mąż w szpitalu brał metypred + asamax i było polepszenie
a do domu dostał metypred i pentase.

I od kiedy bierze tą pentase ma ogromne bóle brzucha ciężkie do opanowania lekami.
Stolec jest stały - nie widać w nim obecności pentasy.

Jak o niej czytam to wydaje się być lekiem idealnym dla CD a tu coraz gorzej :(
Poradzę się jutro lekarki internistki - jeśli chodzi o gastrologa to nie mamy żadnego prowadzącego ( żaden nie wzbudzał naszego zaufania) więc ciągle szukam, dzwonię, pytam.

A póki co może dostanę jakieś porady od Was :)
2011r. - początki objawów - biegunki i bóle brzucha potem już tylko gorzej
04. 2013r. - szpital na Borowskiej Wrocław - 13 dni pobytu - diagnoza - podejrzenie Crohna

31.08.2013 - zejście ze sterydu ( metypred ) do 0
biegunek brak za to brzuch mocno boli i daje w kość:(

18-20.11.2013 - Znowu Borowska - do stałych dolegliwości dołączyły wrzody. Wykluczono mikroskopowe zapalenie jelit.

Pentasa - 1 - 0 - 1
Cholestil - 0 - 1 - 0
Mianserin - 0 - 0 - 1
Witaminki

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 06 maja 2013, 10:45

kota, a co się działo po Pentasie? Ja ostatnio zmagam się z okropnymi wzdęciami i zastanawiam się czy to od tego. Nic na nie nie pomaga aby całkowcie znikneły. Biorę 2 razy dziennie Duspatalin retard a w ciągu dnia Simetigast forte a brzuch puchnie, bulgocze, jelita bolą. Za to na plus jest to, że po Pentasie zmniejszył się ból w samym jelicie który nasilał się po jedzeniu i przypominał drapanie żywej rany.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 06 maja 2013, 20:32

Baby pisze:Ja ostatnio zmagam się z okropnymi wzdęciami i zastanawiam się czy to od tego.
zrezygnowałem z czopków Pentasy na rzecz Salofalku i muszę przyznać,że ilość wzdęć i tych bolących gazów w jelicie się zmniejszyła.
Inna sprawa,że poprawa w jelicie,w odbytynicy jakby się zatrzymała,ale to też może wynikać ze schodzenia z metypredu.
Czasem warto zmienić leki ,to pomaga często,choć nie umiem tego wytłumaczyć.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Lucilla
Debiutant ✽

Post autor: Lucilla » 08 maja 2013, 19:49

Cześć,
ostatnio dopadło mnie zaostrzenie. Ból brzucha, kibelek 7 razy dziennie, woda z krwią, biegunka, a czasem normalnie - generalnie pełen wachlarz:( Czopki Pentasa zamieniono mi na tabletki Pentasa o przedłużonym uwalnianiu. Biorę 6 tabletek 500mg dziennie, 3 rano 3 wieczorem. Biorę od wczorajszego wieczora i nie ma żadnej poprawy, dlatego moje pytanie - jak szybko one zaczynają działać? Bo nie wiem, czy lecieć jak najszybciej do gastro czy dać im czas... Będę wdzięczna za podpowiedź:) To jest pierwsze tak silne moje zaostrzenie, nie wiem czego się spodziewać.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 08 maja 2013, 21:58

Lucilla, przy tak dużym zaostrzeniu wydaje mi się że sama Pentasa jest za słaba. Poza tym tabletki Pentasy stosuje się raczej w CD. Czy nie proponowano Ci wlewek albo sterydów? Byłaś u gastrologa? Co do szybkości działania tabletek ja zaczęłam czuć poprawę po tygodniu.

Lucilla
Debiutant ✽

Post autor: Lucilla » 08 maja 2013, 23:06

Wlewki odpadają, tak samo jak czopki, po chwili się ich pozbywam, niestety, że tak to ujmę. Byłam u internisty, dostałam skierowanie do gastro, ale wizyta dopiero w poniedziałek... Boję się trochę, że strasznie się osłabię, w ogóle nie mam apetytu przez ten ból brzucha, jem z rozsądku właściwie.
Baby, dzięki za odpowiedź. Pozostaje mi chyba czekać na wizytę u gastro.

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 08 maja 2013, 23:20

Lucilla, jeszcze jest steryd w piance miejscowy może to by pomogło. Koniecznie musisz iść do specjalisty. Gdzie idziesz do gastrologa?Trzymaj się!

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: izo.sim » 08 maja 2013, 23:23

Lucilla pisze: w ogóle nie mam apetytu przez ten ból brzucha, jem z rozsądku właściwie.
Na ból brzucha u mojego syna dobrze działa Buscopan - jest bez recepty.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Lucilla
Debiutant ✽

Post autor: Lucilla » 09 maja 2013, 07:29

Dzięki Wam za porady, naprawdę.
Do gastrologa ide do Centrum Damiana, mam ubezpieczenie w firmie współpracującej z nimi. Tak czy siak musiałam mieć skierowanie, gdybym nie musiała to poszłabym wcześniej. A teraz to już na poniedziałek tylko wolne wizyty, mimo, że skierowanie dostałam na pilną wizytę.

[ Dodano: 09-05-2013 ]
Udało mi się dostać do gastro dziś. Zwiększono mi dawkę Pentasy do 4g/doba i skierowanie na badania krwi. Cała nadzieja w tej Pentasie zatem...

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 09 maja 2013, 16:55

Zgodnie ze standardami powinno być zastosowane również leczenie doodbytnicze. Czopki lub wlewki. Tabletki to za mało. oI dlaczego pentasa - najdroższa z dostępnych mesalazyn???
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Lucilla
Debiutant ✽

Post autor: Lucilla » 10 maja 2013, 09:42

Na razie czopków nie mogę utrzymać w żaden sposób, Gastro kazała mi poczekać aż będzie trochę lepiej i wtedy do nich wrócić. Co do Pentasy - właśnie nie wiem. Jak dostawałam receptę to nie wiedziałam, że jest taka droga. Natomiast w aptece jak usłyszałam cenę to myślałam, że padnę - ok. 150 za dwa opakowania, które na jakiś miesiąc starczą. Następnym razem na pewno poproszę o jakiś tańszy zamiennik.

Lucilla
Debiutant ✽

Post autor: Lucilla » 10 maja 2013, 12:35

No to nie ma co, ładnie przepłaciłam. Ta Pentasa też na ryczałt i mimo to taka drożyzna...

Awatar użytkownika
puphead
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: lubelskie

Post autor: puphead » 18 cze 2013, 22:08

Czy moze ktos sie orientuje dlaczego mesalazyny nie mozna brac gdy sie ma wrzody zoladka lub dwunastnicy? Po jednakowych przeciwskazaniach dla pentasy, asamaxu czy salofalku domyslam sie, ze problemem nie jest jej miejscowe dzialanie na zmiane?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Niesteroidowe Leki Przeciwzapalne”