Bioprazol

Miejsce na wszelkie inne leki, które nie zostały wymienione w innych podforach

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Emt20
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: śląskie

Bioprazol

Post autor: Emt20 » 09 sty 2009, 15:02

Witam,

Od dwóch dni zażywam lek Bioprazol w związku z podejrzeniem refluksu, który podrażnia gardło.
Lek ten blokuje wydzielanie kwaśnego soku żołądkowego. Jednorazowa dawka hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku na 24 godziny. Zastanawiam się, czy zażywanie tego leku powoduje wolniejsze trawienie a tym samym odkładanie się pokarmu co może spowodować zwiększenie masy ciała lub utycie. Czy ma to jakikolwiek związek z tym co opisuje, czy możliwe jest zwiększenie masy ciała i odkładanie się pokarmu przez takie działanie? Pytanie może dość głupie ale w związku z tym , że mam już drobną nadwagę nie chcę jej zwiększać.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
elena
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
Kontakt:

Re: Bioprazol

Post autor: elena » 09 sty 2009, 15:29

Leki zmniejszające wydzielanie kwasów żołąkowych stosuję bardzo długo ( W tym także bioprazol).Od sześciu lat bez przerwy , a przez ostatnie miesiące, dwa razy dziennie .Nie zuważyłam ,żeby właśnie po nich wzrastała moja waga. Jeśli nawet przybrałam na wadze to był to wynik lepszego samopoczucia i apetytu.No ale to jest właśnie wynik leczenia.Tyle z doświadczenia mogę powiedzieć. Może ktoś z bardziej fachową wiedzą Ci jeszcze odpowie.

Oceanna
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: pomorskie

Post autor: Oceanna » 09 sty 2009, 22:06

Ja też już bardzo długi czas biorę Bioprazol, zamiennie z innymi lekami tego typu i nie zauważyłam z tego powodu przybierania na wadze.

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 10 sty 2009, 11:49

Omeprazolum nie powoduje tycia, może powodować większe łaknienie poprzez złagodzenie objawów u wrzodowców i chyba to jest jedyna możliwość. Brałem przez rok i nie spowodowało to u mnie tycia.
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

Heidi
Debiutant ✽
Choroba: CU

Post autor: Heidi » 10 sty 2009, 13:35

Ja też zażywam Biporazol od kilku miesięcy i nie zauważyłam wzrostu wagi. Zgadzam się jednak co do większego łaknienia, co jednak chyba nie jest działaniem stricte samego leku, tylko tego, że jak brzuchol nie boli to i się wcina chętniej i troszkę więcej :roll:

Zablokowany

Wróć do „Leki Niezwiązane Bezpośrednio z NZJ”