recepty na leki

Miejsce na tematy wielowątkowe oraz niepowiązane z konkretnymi lekami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Aga
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

recepty na leki

Post autor: Aga » 11 kwie 2006, 19:45

Może ktoś z Was wie jak miałoby wyglądać oświadzcenie lekarza prowadzącego (gastroenetrologa) dotyczące tego aby lekarz rodzinny chciał wypisać receptę na leki np sterydy lub inne stosowane w naszej chorobie???? mam problem bo w mojej przychodni nie chcą mi wypisywać takich leków a w przychodni ktorej sie lecze z kolei dosstaje po kilka recept ale na dlugi okres czasem nie wystarcza i podobno pisze sie oswiadczenie lekarz prowadzacy to podpisuje i potem wypisza taka recepte na miejscu lekarze 1-ego kontaktu. Może ktos kiedys pisal cosw takiego prosze o pomoc . Pozdrawiam pa

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: recepty na leki

Post autor: ranka » 11 kwie 2006, 19:47

ja nie wiem jak jest u Ciebie ale w Gdansku sa tzw. ksiazeczki zdrowia i tam mam wpisane na poczatku takie oswiadczenie od lekarza.i wszystko jest bez problemu.
byc moze lekarz powinien dac jakis papierek z takim wlasnie zwiezly,m oswiadczeniem??
Obrazek

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: inkaska » 11 kwie 2006, 21:57

mi wystarczyl wypis ze szpitala....tam jest napisane jakie leczenie....
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽

Post autor: inkaska » 11 kwie 2006, 21:59

ewentualnie popros lekarza gastro niech na karteczce napisze co masz brac i sie podpisze pod nia...a potem nos ze soba....ja nie mam problemow ...akurat pod tym wzgledem i nie tylko moj lekarz pierwszego kontaktu jest ok.....zreszta tak juz dalej ciagnac temat...to dzieki niemu zostalam skierowana do specjalisty.
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Ajem
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Ajem » 11 kwie 2006, 22:06

Ja zaniosłem wynik badania kolonoskopi i histopatologiczne, zostawiłemksero tuch badań . Zostały wpięte do karty i niema problemu.
GG6243995

Misia

Post autor: Misia » 11 kwie 2006, 22:58

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 11 kwie 2006, 23:09

Do skorzystania z odliczenia od podatku wydatków na leki jest potrzebne zaświadczenie o konieczności brania określonych leków w sposób ciągły.
Może tak
" Zaświadcza się , ze pani.........., jest objęta leczeniem w tutejszej przychodni gastrologicznej. Ze względu na przewlekłą chorobę musi w sposób ciągły zażywac następujące leki:
..."
Oczywiście piecztka, podpis, data
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

mal(a)gocha
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie
miasto: Kraków

Post autor: mal(a)gocha » 12 kwie 2006, 07:45

Mnie wystarczyła zwykła kartka od gastrologa, na której było napisane, że zażywam przewlekle i tu leki. Lekarz pierwszego kontaktu przepisał to do mojej karty i teraz wystarczy, że zadzwonię powiem, że proszę o wypisanie recept wg zlecenia w karcie i odbieram sobie w rejestracji recepty. Nie muszę się rejestrować do lekarza więc nie zabieram miejsca innym pacjentom.
pozdrawiam
-gocha-

Aga
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: Aga » 12 kwie 2006, 18:57

Dzięki Wam serdeczne już załatwiłam. Na zwykłej recepcie moja pani gastrolog napisała że prosi o wypisanie lekarstw ze wzgledu na leczenie w chorobie Crohna podpisała się i nie ma problemu tzn tak myslę że nie bedzie bo ostatnio miałam duże problemy jak mi się sterydy konczyły kazali mi jechac po glupia recepte do poradni w ktorej sie lecze Ja nie mam szczescia do lekarzy trafiam na jakis zimnych oschłych ludzi ktorzy wykonuja swoja robote jakos rutynowo zero wspolczucia jakiegos zrozumienia . No nie wiem moze ja taka jakas jestem ze ich na wejsciu juz odpycham .No bo sluchajcie jaki miałam motyw ostatnio wchodze do swojej pani gastrolog po dluzszej nieobecnosci (fakt ze ludzi multum wiec mogła byc wkurzona) i ładnie mowie dzien dobry ,chcialam coś zagadac przed przystąpieniem do smutów wiec stwierdziłam ze musi nie lubic środy bo zawsze tylu pacjentow ze chyba wieczorem jest w domu a ona na mnie z morda ze nie lubi bo kazdy ktos od niej chce i czasem ma dosyc ze z głupotami do niej przychodza itd itd. potem spytała co słychać więc mowie że kiepsko ,ze mam dosyc juz tego Crohna i wogole a ona ze z tym to do pana Boga a nie do niej i ona prosi o konkrety hahahahhahaha jak powiedzialam ze bola mnie oczy to ona zebym poszła do okulisty a ona chce konkrety zwiazane z Crohnem hahahah wiec jej mowie że piecze mnie jelito , że jestem opuchnięta itditd to ona do mnie że to nie jest źle skoro tylko mnie piecze No myślałam że mnie trafi szlag bo można było jakoś inaczej ,bardziej po ludzku a jak ona do mnie z tekstem że ja do pana Boga mam sie zwrocic to wszystkiego mi sie odechciałao nawet z nia gadac . Takze zwracam sie do tych co moze w tym zawodzie beda pracowac w przyszłości - troche wiecej serca do pacjentow ,przeciez nie jestesmy maszynami i czasem ciepla rozmowa daje duzo wiecej niz te cholerne leki czlowiek czasem chce sie poczuc jakos bezpiecznie miec swiadomosc ze temu lekarzowi zalezy na nas a nawet jak nie zalezy to niech udaje ze nie jestesmy mu obojetni. jakis usmiech krotkie zdanie dajace otuchy i juz jest inaczej.
Moze ktos powie zmien lekarza ale sek w tym ze podobno w chorobie Crohna to bardzo dobra specjalistka.wiec nie mam wyjscia i znosze jej humory .kazda wizyta u niej to dla mnie potezny stres tymbardziej ze mam stwierdzona nerwice depresyjno lękowa to dla mnie to ma duze znaczenie . Zrozumie ten kto wie cos na ten temat. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2006, 19:07 przez Aga, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Enia
Debiutant ✽

Post autor: Enia » 12 kwie 2006, 18:59

Bardzo to wygodne i nie pochłania niepotrzebnie czasu. Też to stosuję najczęściej.
GG 5409992

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 13 kwie 2006, 00:14

Aga!!! rozumiem i to bardzo dobrze.
Mnie gastroenterolog powiedzial jedna bardzo ważną rzecz:"Z chorobą Crohna trzeba nauczyc sie żyć...i wtedy da się żyć...inaczej jest koszmarnie"
Trzymaj sie!!!
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
kreska29
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: kreska29 » 13 kwie 2006, 10:18

Aga !!! Ja przedstawiłam wypis ze szpitala mojej pani doktor pierwszego kontaktu i teraz jedynie dzwonię do przychodzni i prosze o wypisanie recepty na takie a nie inne leki i odbieram sobie bez problemu receptę. kasia :wink:

Zablokowany

Wróć do „Inne”