dociekliwy

Miejsce na tematy wielowątkowe oraz niepowiązane z konkretnymi lekami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lilo
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --

dociekliwy

Post autor: lilo » 29 cze 2012, 00:27

Witam, ciekawi mnie jak leczyli Cu i Cd np. 60 lat temu w szpitalach w Polsce i na Swiecie ,
czy kto posiada takie informacje ? Osbiscie ma juz dosyc tego mojego FLAKA,pozdrawiam

[ Dodano: 29-06-2012 ]
Jeszcze jedno czy jest np moliwosc przeszczepu FLAKOW , chetnie oddal bym mojego za darmo :lol:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: dociekliwy

Post autor: Mamcia » 29 cze 2012, 12:52

Sulfasalazynę w leczeniu Cu zastosowano końcu lat 40, ale do leczenia weszła w początku lat 60. Meslazyna we wlewkach to początek tak 80, a w formie doustnej to połowa 80 (badania kliniczne).
Natomiast leki sterydowe to początek lat 50, przynajmniej takie prace znalazłam.
Co do flaka to operacja jest czasami jedynym wyjściem. Nie wiem jakie środki już wykorzystałeś?
Co do przeszczepu, to niestety nadal z dużym odsetkiem niepowodzeń.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

revers

Post autor: revers » 29 cze 2012, 15:59

Nie bez znaczenia będzie w tym miejscu informacja o odsetku Polaków chorujących na CU i CD ,
o ile ktoś ma oczywiście takie dane , podane w latach.
Podejrzewam że choroby te , w szczególności WZJG , mogą dotyczyć kilku dobrych kilku procent populacji , skoro stosowane w ich leczeniu leki znalazły się na liście leków refundowanych.

Awatar użytkownika
milko
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: milko » 29 cze 2012, 17:52

Z tego co znalazłam, to ogólna liczba chorych na NZJ wynosi ok. 60 tys., z czego ok. 5 tys. to chorzy na CD. Szacuje się, że rocznie na chorobę Crohna zapada od 180 - 250 osób...
Danych w latach nie udało mi się odnaleźć.
"Aby zrozumieć ludzi trzeba starać się usłyszeć to, czego nigdy nie mówią i być może nigdy nie powiedzieliby"

lilo
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --

Post autor: lilo » 30 cze 2012, 00:09

No to Stadion Narodowy byśmy zapełnili, może nasz wszystkich tam zaproszą i zrobią małe
BOOOOOOOOM!!!! i NFZ nie będzie miał już tego miliarda długów :roll:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 30 cze 2012, 23:42

Pisalam niejednokrotnie i stoi w kwartalniku jak byk, że liczba chorych w rejestrze Crohna przekroczyła dawno 5. 000 ,a prof Rydzewska szacuje, że jest ich 15 ty. , natomiast chorych na CD 4 x więcej.
Danych z wcześniejszych okresów nie ma, ale wiadomo, że liczba zachorowań roście, szczególnie na CD. Liczba chorych ma niewiele z refundacja, natomiast przewlekły charakter choroby tak.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”