Przyjmujecie systematycznie leki?

Miejsce na tematy wielowątkowe oraz niepowiązane z konkretnymi lekami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
dzierzba
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
Kontakt:

Re: Przyjmujecie systematycznie leki?

Post autor: dzierzba » 11 lut 2007, 22:44

a propo przyjmowania lekow. Po rozmowie z kolezankami stazystkami z banacha dowiedzialem sie czegos ciekawego. Otóz wedle nich pacjenci nagminnie nie biora lekow ponoc dowdza tego badania. Tylko 30% osob ktore powinny brac leki ciagle przyjmuje je tak jak by sobie tego zyczyli lekarze. A to znaczy ze przyjmuja oni 70% dawek leku o reszcie zapominaja nie bira nie kupuja co tam moze byc. Jak to mi powiedzialy wszystkie badania ktore prowadzi sie nad nowymi lekami na choroby przewlekle sa obarczone tak duza dawka bledu ze ciezko cos z nich wnioskowac. Ponc najwiecej lekow pacjenci zjadaja w poczekalniach gdy ida na badania :) A jak jest z nami ?? Ja moge powiedziec ze zjadam 90% lekow co oznacza ze jestem zbyt nietypowym pacjentem zeby mozna na mnie bylo prowdzic badania :).

Awatar użytkownika
ewela78
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: ewela78 » 12 lut 2007, 09:46

Ja jestem takim samym pacjentem jak Dzierzba. Biorę leki regularnie codziennie przez siedem dni w tygodniu. Przez tyle lat to można się do nich przyzwyczaic. Nie biorę oczywiście o tej samej godzinie, tylko o tej samej porze. Zawsze wieczorem. Bardzo rzadko zdarza mi się zapominać. Mam taką panią doktor (lekarz prowadzący jest za daleko bo 180km) - lekarz pierwszego kotaktu która raz w miesiącu wypisuje receptę. Leki są bezpłatne więc nie ma problemu żeby mi na nie brakowało pieniędzy. Radzę sobie.

Jedynie kiedy oszukiwałam (sama nie wiem kogo?) to w czasie ciąży i jakiś czas po niej. Brałam leki bardzo nieregularnie. To gorsze niż nie brać wcale, ale wtedy o tym nie myślalam tak jak dziś. Na szczęście dziecko jest zdrowe, a ja no cóż dwa lata po porodzie nastąpił kolejny rzut choroby. Teraz jest ok :wink:
o marzenia trzeba walczyć do samego końca
-----------------------------------------------------
Leki: AZA 1x50
Leczenie: REMICADE (I dawka)
Waga: 63 Wzrost: 163
Stan: średni rzut

Awatar użytkownika
Beata714
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Beata714 » 12 lut 2007, 12:47

Teraz zazwyczaj pamietam o lekach. Ale dzieci sa juz duze, a ja od paru miesiecy nie pracuje. Wczesniej bywalo roznie. Jednak, kiedy bralam sterydy czy mesalazyne, to bralam je codziennie, ale nie w odpowiednich godzinach. Po wielu latach leczenia dowiedzialam sie w Klinice, ze np. Sulfasalazyne nalezy brac tak jak antybiotyki w odstepie ilus tam godzin.
Pozdrawiam Wszystkich

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: manka » 12 lut 2007, 13:08

ja staram sie brac jak tzreba,ale czasem bywa inaczej
a sulfe zależy w jakiej dawce bierze/powinno sie brac np. jak w moim przypadku 2tab 3 razy dziennie co 8 godzin a sterydy to już wogule trzeba brać regularnie i to akurat zawsze mi sie udawało :)
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Patryśka » 12 lut 2007, 16:16

A ja biore regularnie to jest po prostu dla mnie jak czynnosc fizjologiczna :P Juz musi sie cos stac zebym nie wziela..

muffinka
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

skutki uboczne sulfasalazyny...

Post autor: muffinka » 12 lut 2007, 16:35

branie regularnie leków to podstawa...wiem, bo choć problemy z brzuchem mam dopiero od 10 miesięcy i stwierdzono u mnie jakies proctitis..to od urodzenia mecze się z chorobą nerek...:) no i leki doprowadziły mnie teraz do stanu używalności...więć BIERZCIE TABLETY SYSTEMATYCZNIE :wink: :roll: ..a teraz co do skutków ubocznych..dostałam od lekarza sulfasalazyne EN, mam brać 4 g dziennie, a więć 4x2 tablety..no i pobrałam przez 4 dni, bo teraz mam już straszne problemy z zołądkiem, wymiotuje, jest mi cały czas niedobrze..a do tego biegam do ubikacji częściej niż zanim zaczełam je brac :cry: :wc: ...czy na kogoś z was tez tak działają te piguły, czy to normalne..bo mi jest tak niedobrze, że dziś ich już nie wziełam:):):)(a;propo regularnego brania leków :roll: :roll: :roll: :oops:
życie to nie je bajka...chociaż ja spotkałam księcia:):):(gg-2687534)

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 12 lut 2007, 16:36

Ja leki biorę jedynie kiedy coś się dzieje.Jeżeli wszystko jest wporządku..nie mam biegunek,brzuch mnie nie boli to nie biorę niczego.Kiedy zaczyna coś się dziać odrazu biorę Jucolon:)

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃

Post autor: Patryśka » 12 lut 2007, 16:44

muffinka pisze:problemy z zołądkiem, wymiotuje, jest mi cały czas niedobrze..
Oj tak na poczatku byly czeste takie incydenty...Ale nie mozesz ich przestac brac...Chyba ze pozwoli lekarz..

muffinka
Początkujący ✽✽

Post autor: muffinka » 12 lut 2007, 16:52

wiem, że nie powinnam przestawać brać, ale rany, nie mogę szobie poradzić z tymi nudnościami...chciałam nawet zmniejszyć dawkę, ale nawet jak biore 4 dziennie jest to samo... :cry: , nie mam stwierdzonego CD ani CU tylko proctitis :oops: nie mam też ani nigdy nie miałam żadnych krwawień ani biegunek (znaczy rzadziochy) :wink: od czasu do czasu mam tylko bóle brzucha, śladowe ilości śluzu i latam częściej do kibelka :razz: a mam wrażenie że po tej sulfie jest duzo gorzej...jutro pójdę do lekarza, może skumam co mówi, bo mieszkam w Irlandii i ciężko wyjarzyć angielski medyczny jezyk :oops: :wink: :neutral: może przepisze mi jakies czopki..myślicie, że to lepsze rozwiązanie:)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 12 lut 2007, 16:56

ja nie biore lekow doustnych poniewaz uwazam to za zbytek.Tez mam proctitis i na hist pacie napisali CU.wiec biore tylko czopki ale regularnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃

Post autor: Patryśka » 12 lut 2007, 16:58

muffinka pisze:myślicie, że to lepsze rozwiązanie:)
No ja na samym poczatku mialam czopki pentasa i nie mialam mdlosci...Wiadomo nie przechodza przez zoladek...A moze lekarz zmieni ci leki na "lzejsze"...Ja mialam nudnosci ale z czasem sie organizm przyzwyczail i przeszloteraz moge wcinac sulfe jak cukierki :P
Ha zartuje oczywiscie :P

muffinka
Początkujący ✽✽

Post autor: muffinka » 12 lut 2007, 17:01

partyśka, z czasem to znaczy kiedy..po tygodniu, dwóch, miesiącu... :wink: :?: zreszta, chyba bedzie trzeba się jakoś przemóc, bo jeśli to stan zapalny to może da go się tym wyleczyć :wink:

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
miasto: Słupsk
Kontakt:

Post autor: sztaba » 12 lut 2007, 17:07

O ZAPOMINANIU LEKÓW

tez trochę na ten temat

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃

Post autor: Patryśka » 12 lut 2007, 17:09

muffinka pisze:partyśka, z czasem to znaczy kiedy..po tygodniu, dwóch, miesiącu... :wink: :?:

Hm sulfe biore juz dosyc dlugo ale jesli dobrze pamietam byla to kwestia paru tygodni..

muffinka
Początkujący ✽✽

Post autor: muffinka » 12 lut 2007, 17:12

kilka tygodni!!!!!!!zartujesz, że tak długo trzeba się do tego przyzwyczajać... :cry: :cry: niedobrze...a czy jak zaczeliście brać sulfe, to mieliście coś jakby zaostrzenie..ja normalnie nie mam takich problemów, a dziś już byłam 4 razy w :wc: ...

Zablokowany

Wróć do „Inne”