Przyjmujecie systematycznie leki?

Miejsce na tematy wielowątkowe oraz niepowiązane z konkretnymi lekami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Olgusia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Re: Przyjmujecie systematycznie leki?

Post autor: Olgusia » 10 kwie 2007, 16:58

Ja biore leki codziennie rano i wieczorem ale dodano mi pentase jeszcze po południu
Love of beauty is taste. The creation of beauty is art.

Stary
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Stary » 10 kwie 2007, 17:25

Nie zdzierżyłem sulfy...A ponoć twardy jestem :wink: W poniedziałek idę po jakieś nowe cudo....
Pozatym nic jakoś nie pomogła.Nie wiem ile musiałbym jej żreć!~Krew jak była tak jest, do wc ide z płaczem na samą myśl co mnie tam czeka:9
Dużo jedżdżę(pracuję w terenie)Sulfa okropnie wpłynęła na moją motorykę!Bałem sie wsiadac do auta....

exa
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 10 kwie 2007, 20:07

mnie sulfa nic nie uczyniła, oprócz dobra, wraz z encortonem i wlewkami....moze tylko nastapil brak apetytu i potworne pragnienie.....wypijalam hektolitry, ale to pewnie po sterydach i nie puchłam tez po nich........

spuchłam później :lol:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
Dunia77
Debiutant ✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: Dunia77 » 11 kwie 2007, 04:44

Ja biore (a przynajmniej bardzo sie staram) byc systematyczna. Biore leki rano i wieczorem. Ranne czasami wychodza w poludnie, ale wieczorne prawie zawsze tak samo. Jakby na temat moj lekarz ostatnio po raz kolejny powiedzial, ze nawet w okresach remisji trzeba jak w paciorku (oczywiscie przytoczyl przyklad kobiety, ktora sama zadecydowala o odstawieniu wszystkiego, bo chciala zajsc w ciaze. No i tak sie uzadzila, ze poki co to wyladowala w szpitalu w stanie ciezkim, a o ciazy moze na czas dluzszy zapomniec) :cry: Ranyyyy, no i jestem w sytuacji gdy do zajsica w ciaze potrzeba nietylko mnie i meza.... ale konsultacji gastrologa i ginekologa, hehe. Wszystko z rozpiska w rece :wink:

chmurka
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: chmurka » 13 kwie 2007, 11:45

Witam.
Wczesniej brałam Salofalk ,później Jucolon a w tej chwili Asamax ( dobre dwa lata) ,po wszystkich tych proszkach czułam sie wspaniale. :razz: Asamx biorę dwa razy dziennie po dwie tabletki.
chmurka

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 13 kwie 2007, 18:43

ja na poczatku choroby bralam Colitan i Pentase.niestety Pentasa w pewnym momencie mojej choroby wywolywala poranne "szybkie bieganie do kibelka",wiec odstawilam i bralam tylko Colitan.Po ok. 4 miechach bylo zaostrzenie,wiec kazano zwiekszyc dawke Colitanu,niestety nie pomagalo,wiec wrocilam do czopkow.Od razu pomoglo :P
Obrazek

Awatar użytkownika
greeg
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: greeg » 03 maja 2007, 23:58

ja przyjmując leki standardowo dawki te same dzień po dniu, tydzień po tygodniu miesiąc po itd.po pewnym czasie łapie się np po godz lub po 2 i niewiem czy zażyłem czy też nie,poprostu często zapominam.ostatnie miesiące nauczyły mnie systematyczności poprzez dołączenie sterydów i od tygodnia aza(mam nadzieję że się przyjmie)od 2 tygodni w zmożona dieta,bo oczywiście ja podczas sterydoterapii ptrafiłem kilka dni z rzędu popijać po kilka browarków niezważając na nic więcej tłumacząc samemu sobie że przecież niejestem tak często na urlopie to mi wolno.doszła gorączka i gardło i myślałem że choroba odnowi się tak jak kiedyś.operacje,przetoki ropnie i stomia to coś co jest mi obce czego jeszcze niedoświadczyłem i to dopiero są poważne rozterki a szkoda by było gdybym tak na własne życzenie tracił siły i popadał w coraz bardziej zaawansowane stadium choroby,bo jak się rozłożę to jak wtedy będę się czuł,kto mi zrobi opatrunek? kto będzie potrafił to zrobić?obca osoba?wszystko dziwnie troszkę wygląda.ostatnio bardziej dbając o siebie,po zażyciu porannej dawki leków czuję ich smak przez większość dnia i mam potrzebę zażycia ponownie,wcześniej tak niebyło,zapewne psychika albo jakaś jej część jest podczas pszekształcania..pozdawiam wszystkich.

Elcia
Początkujący ✽✽

Post autor: Elcia » 06 maja 2007, 22:42

Obecnie przyjmuje Imuran i Pentase rano i wieczorkiem tylko regularne przyjmowanie leków pozwala mi zapomieć o tym że coś mi dolega :smile:

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 07 maja 2007, 09:04

Ja mam pudełeczko na tydzień, więc wychodzi mi to w miarę systematycznie. Rzadko się zdarza, tak raz/dwa na miesiąc, że zapomnę jednej dawki Pentasy. Raz zdarzyło się, że nie brałam Pentasy przez 1,5 tygodnia, bo nie miałam kasy na wykup.
Pozdrawiam, Aleksandra

Mirka
Debiutant ✽
województwo: śląskie

Post autor: Mirka » 07 maja 2007, 22:10

ja biore systematycznie pentase i budenofal pentase 2 tabl 3 razy dziennie a budenofalk 1 tabl 3 razy dziennie pozdrowienia :roll:
Mirka

Aneta K.
Debiutant ✽

sulfa i jukolon

Post autor: Aneta K. » 07 maja 2007, 22:40

Te leki są mi dobrze znane, bo brałam je w dużych ilościach na początku choroby, ale nie powodowały u mnie żadnej poprawy i obce mi były skutki uboczne,które wielu z was opisuje, a brałam je w dużych ilościach. Namówiłam więc lekarza, aby je odstawić i teraz biorę jedynie Azathioprine 1x3 tabl.rano. Czy jest wśród was ktoś kto również odstąpił od Sulfalazyny itp.leków?
Po przeczyaniu waszych postów to mam wątpliwości czy dobrze zrobiłam, bo jako taka reemisja to u mnie nigdy nie wystąpiła.
aneta

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: kasia88 » 07 maja 2007, 23:08

Azathioprine 1x3 tabl.rano. Czy jest wśród was ktoś kto również odstąpił od Sulfalazyny itp.leków?
Ja jeszcze nie :-) ale mój dr planuje w najbliższej przyszłości zostawić mnie tylko na azie, a póki co redukuje Salofalk, żeby obserwować skutki ;)
"Kobieta nie słowami mówi prawdę, lecz ciałem."

Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
województwo: podlaskie
Kontakt:

Post autor: Agnieszka2 » 10 maja 2007, 19:36

A ja biore Medrol(sterydy) i pentase w granulkach. Sterydy zaczynalam od 32mg-bardzo zle znosilam, po dwoch tyg.16mg i tak bylo przez prawie dwa miesiace, a od dwoch tyg.mam 8mg i...zaczely sie problemy. Od trzech dni czuje ze cos sie swieci, bol sie nasila, mialam biegunke lekka dzisiaj(a u mnie to niemozliwe prawie). A na domiar zlego moj lekarz jest na wakacjach do pon. Czy wytrzymam i nic sie zlego nie stanie? Nie wiem. Wiem tylko, ze jestem dzis tak slaba, ze po powrocie z pracy padlam i po dwoch godz.snu, nie dalam rady nawet odebrac tel. Spadam dol psychiczny tez.
Aga
Przyjazn jest najdelikatniejszym kwiatem, ktory rozwija sie z wzajemnych kontaktow miedzyludzkich. Jezeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie,więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swe paki.

Grześ
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: Grześ » 12 maja 2007, 18:32

W tej chwili biorę tylko Pentase 3x2. Wcześniej brałem jeszcze Encorton ale już zszedłem do zera. 23 mam wizytę zobaczymy jak będzie.

julia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u partnera
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: julia » 28 lip 2007, 18:17

A mój narzeczony nastawia sobie budzik i bierze o tej samej godzinie, czyli 9.00, 13.00, 18.00, 22.00.A bierze: Salazopiryn, Metypred, Acidum Folicum, Enterol - jest w stanie zaostrzenia choroby. Też takie leki mieliście? A jak wcześniej było dobrze z nim, to brał tylko 2 razy dziennie Salazopiryn (choruje 2 lata). A ta pentasa to na co jest? Martwi mnie trochę to, że odkąd choruje, to miał tylko kilka razy twardy stolec, a tak cały czas niewiadomo co. :neutral: Tak musi być? :wc:
Przez chwilę było dobrze :(

Zablokowany

Wróć do „Inne”