Przyjmujecie systematycznie leki?

Miejsce na tematy wielowątkowe oraz niepowiązane z konkretnymi lekami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: Przyjmujecie systematycznie leki?

Post autor: Patryśka » 28 lip 2007, 18:49

julia pisze:A ta pentasa to na co jest?
W tabletkach glownie na CD..Czopki podaje sie glownie przy CU gdy choroba obejmuje koncowy odcinek jelita grubego..
Martwi mnie trochę to, że odkąd choruje, to miał tylko kilka razy twardy stolec, a tak cały czas niewiadomo co. :neutral: Tak musi być?
Ja teraz juz mam remisje jaka taka wiec u mnie juz jest prawie jak u zdrowego z kalem ;)

julia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u partnera
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: julia » 28 lip 2007, 20:29

Patryśka pisze:
julia pisze:A ta pentasa to na co jest?
W tabletkach glownie na CD..Czopki podaje sie glownie przy CU gdy choroba obejmuje koncowy odcinek jelita grubego..
Martwi mnie trochę to, że odkąd choruje, to miał tylko kilka razy twardy stolec, a tak cały czas niewiadomo co. :neutral: Tak musi być?
Ja teraz juz mam remisje jaka taka wiec u mnie juz jest prawie jak u zdrowego z kalem ;)
Ale u niego kał jest taki sam czy w remisji czy nie. Tylko, że w zaostrzeniu chodzi częściej. A kał jak u zdrowego to miał może z 2 razy w czasie remisji... :neutral: Już sama nie wiem o co chodzi :?: :!:
Przez chwilę było dobrze :(

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃

Post autor: Patryśka » 28 lip 2007, 20:58

Jak u niego wyglada remisja czy to co nazywacie remisja ??

julia
Początkujący ✽✽

Post autor: julia » 29 lip 2007, 13:53

Patryśka pisze:Jak u niego wyglada remisja czy to co nazywacie remisja ??
U niego remisja wyglądała tak, że stopniowo mu zmniejszano dawki leków. Później tylko brał Salazopiryn 2 razy dziennie (albo jego odpowiednik) i nie latał ciągle do ubikacji, jadł dużo rzeczy z tych co nie powinien i raczej mu nic nie było (chyba, że z czymś przesadził, to latał :wc: ). W sumie teraz jak bierze pełno leków ( w tym sterydy), bo jest w stanie zaostrzenia choroby, to chodzi może z raz czy dwa razy do ubikacji. A te leki mu lekarz przepisał jak pojawiła się krew w stolcu i zaczął częściej chodzić do ubikacji przez ostatni czas. I tak stwierdzono zaostrzenie...We wtorek na wyniki ma iść i do kontroli.
Ja już się gubię w tej chorobie. :cry: Nie wem o co chodzi.

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃

Post autor: Patryśka » 29 lip 2007, 14:05

julia pisze:U niego remisja wyglądała tak, że stopniowo mu zmniejszano dawki leków. Później tylko brał Salazopiryn 2 razy dziennie (albo jego odpowiednik) i nie latał ciągle do ubikacji, jadł dużo rzeczy z tych co nie powinien i raczej mu nic nie było (chyba, że z czymś przesadził, to latał :wc: )
A bolal go brzuch ??
Bo jesli jest remisja to raczej nie powinien albo boli bardzo rzadko..Stolec jest raczej uformowany..Nie ma mowy o krwi.
To chyba jeszcze nie byla taka pelna remisja. Wtedy trzeba sie pilnowac z jedzieniem itp zeby doprowadzic do remisji z prawdziwego zdarzenia :)

julia
Początkujący ✽✽

Post autor: julia » 29 lip 2007, 14:32

Bolał go brzuch jak wchodził w stan zaostrzenia, zanim dostał sterydy.
W czasie remisji wtedy, kiedy np.wypił coś gazowanego albo mleko. A jeśli chodzi o stolec, to właśnie tu największy problem...Nie ma normalnego czy jest w zaostrzeniu czy nie. W czasie remisji miał tylko kilka razy prawie normalny... :smutny:
A jak wygląda remisja z prawdziwego zdarzenia? :neutral:

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 29 lip 2007, 14:34

remisja z prawdziwego zdarzenia to brak objawow chorobowych stolec jak u zdrowej osoby, brak boli , brak temperatury i wyniki badan jak u no powiedzmy prawi ezdrowego bo zawsze jakies braki witaminowe mamy

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃

Post autor: Patryśka » 29 lip 2007, 14:36

A jak wygląda remisja z prawdziwego zdarzenia? :neutral:
No zyje sie jak normalny zdrowy czlowiek z wyjatkiem tego ze przyjmuje sie leki ale w malych dawkach :)
Tu pare osob ma taka remisje niech sie wypowiedza i jeszcze jest pare watkow na forum np ten http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.ph ... sc&start=0

Zablokowany

Wróć do „Inne”