Teraz jest 17-08-2017

CU, CD i inne zapalne choroby jelit

Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit, dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Po Kolonoskopii i hist nadal brak diagnozy - prosze o pomoc

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Pandziaak, kalatos, Moderatorzy

Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Re: Po Kolonoskopii i hist nadal brak diagnozy - prosze o pomoc

Post przez KrzysztofSK » 09-02-2017

Dobry dietetyk - tutaj sprawa jest o tyle trudna, ze sam staram się obserwowac co mi szkodzi, a po czym czuje się lepiej. Poki co oprócz odstawienia mleka i nabiału nie udało mi się nic zaobserwować. Mimo braku podstaw w badaniach do celiakii przez następny miesiąc mam zamiar odstawić gluten i zobaczyć czy to pomoże.

Psychiatra - Jasne, też o tym myślałem. Zwłaszcza że moje pogorszenie objawów dziwnie zbiegło się z utratą pracy. Biegunki też często nasilają się w stresowych sytuacjach. Problem polega na tym, że nie wiem czy psychika mogłaby aż tak silnie oddziaływać na przewód pokarmowy. Chodzi mi głównie o krew, nadęty żołądek, problemy ze wzrokiem. Ale być może jest to jakieś rozwiązanie.

Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post przez Luki36 » 09-02-2017

KrzysztofSK napisał(a):roblem polega na tym, że nie wiem czy psychika mogłaby aż tak silnie oddziaływać na przewód pokarmowy.

Oj byś sie zdziwił...
Na razie, bez leków

województwo: małopolskie

Post przez Tubisia » 09-02-2017

KrzysztofSK napisał(a):Wnioski: Typowe dla choroby LC zajęcie jelita cienkiego moze przemawiac za zmianą o charakterze nieswoistego

No masz rozpoznanie. Przeważnie tak piszą w większości wyników. Jest jakaś mania nie pisania wprost diagnozy...

Luki36 napisał(a):KrzysztofSK napisał/a:
roblem polega na tym, że nie wiem czy psychika mogłaby aż tak silnie oddziaływać na przewód pokarmowy.

Oj byś sie zdziwił...

Dokłądnie, nerwy wywierają wpływ na cały organizm,jeden zareaguje tak, inny inaczej.
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:
Margret Tacher: "Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy."
" Śmierć: JAK NAZYWASZ TO WYRAŻENIE CIEPŁA, KTÓRE CZUJESZ W ŚRODKU?
-Zgaga "Wiedźmikołaj" T. Pratchett

Post przez KrzysztofSK » 09-02-2017

Tubisia napisał(a):
KrzysztofSK napisał(a):Wnioski: Typowe dla choroby LC zajęcie jelita cienkiego moze przemawiac za zmianą o charakterze nieswoistego

No masz rozpoznanie. Przeważnie tak piszą w większości wyników. Jest jakaś mania nie pisania wprost diagnozy...

Luki36 napisał(a):KrzysztofSK napisał/a:
roblem polega na tym, że nie wiem czy psychika mogłaby aż tak silnie oddziaływać na przewód pokarmowy.

Oj byś sie zdziwił...

Dokłądnie, nerwy wywierają wpływ na cały organizm,jeden zareaguje tak, inny inaczej.

Pytanie tylko dlaczego lekarze nie powiedzieli mi że to crohn ? Chyba że nie chcieli mówić tego wprost i wolą poczekać jeszcze na wyniki z laboratorium. :roll:.

A do psychiatry faktycznie będzie warto się wybrać :wink:

województwo: małopolskie

Post przez Tubisia » 09-02-2017

KrzysztofSK napisał(a):A do psychiatry faktycznie będzie warto się wybrać :wink:

Czasem za bardzo się przejmujemy - to ludzkie, a z pomocy warto skorzystać.

KrzysztofSK napisał(a):Pytanie tylko dlaczego lekarze nie powiedzieli mi że to crohn ? Chyba że nie chcieli mówić tego wprost i wolą poczekać jeszcze na wyniki z laboratorium. :roll: .

To już ich pytać :wink:
Nikt nie będzie mi mówił jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
A jak ktoś będzie chciał, to mam cały arsenał narzędzi do tortur :bicz:
Margret Tacher: "Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy."
" Śmierć: JAK NAZYWASZ TO WYRAŻENIE CIEPŁA, KTÓRE CZUJESZ W ŚRODKU?
-Zgaga "Wiedźmikołaj" T. Pratchett

województwo: świętokrzyskie

Post przez alate » 14-02-2017

KrzysztofSK,
pomysł odwiedzenia dobrego psychiatry naprawdę głupi nie jest. Często mówi się, ze jelita to nasz drugi mózg, przewód pokarmowy bardzo mocno reaguje na rożne stany napięciowe i stres. Czasem człowiek sobie nie zdaje nawet sprawy, że żyje w ciągłym lęku, czy napięciu. A równowaga emocjonalna jest mega ważna, nie tylko dla lepszego samopoczucia psychicznego, ale i kondycji fizycznej całego organizmu
Crohn ? Z tym da się żyć !

Re: Po Kolonoskopii i hist nadal brak diagnozy - prosze o po

Post przez Pandziaak » 20-03-2017

Wątek zamykam na prośbę założyciela.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

"Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Styczniu"

Poprzednia strona