Dziwne wyniki

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Miczy
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Dziwne wyniki

Post autor: Miczy » 10 sty 2014, 11:02

Cześć,
Zakładam już 3 wątek, gdyż pozostałe dwa są cały czas bez odpowiedzi, a ja się stresuje.

Proszę o jakieś słowo na temat moich wyników.
2 lata temu miałam rektoskopie , wyszło CU
Przez dwa lata lecze się Asamaxem i wszystkie objawy ustąpiły ( brak krwi i śluzu)
Po 2 latach jednak w koncu sie zebralam na kolonoskopie
Wyniki
Kolonoskopia
Okolice odbytu i badanie per rectum -bez zmian
Kolonoskop wprowadzono do końcowego ocinka jelita cieńkiego-brak zmian, Kątnica, zastawka Bauhina, wstępnica, zstępnica i esica- endoskopowo brak zmian. Odbytnica umiarkowanie zaczerwieniona, rys. naczyniowy zachowany-pobrano wycinki
Wynik badania hist.
Odbytnica: Przewlekłe nieokreślone zapalenie o średnim nasileniu
Co to dla mnie oznacza? Nie ukrywam, ze z CU juz sie pogodziła, ale teraz boję się CD.
Dzięki z góry za pomoc
D.

Miczy
Debiutant ✽

Re: Dziwne wyniki

Post autor: Miczy » 10 sty 2014, 11:29

Dzięki za odpowiedz
:)
Różnica jest, każdy przechodzi chorobę inaczej i pewnie osoby z łagodnym i srednim przebiegiem nie wiele się od siebie różnią, nie zależnie od CU czy CD, ale zakładam, że inaczej to wygląda gdy jest gorzej i objawy są nasilone.
Nie będę ściemniac , wolę diagnozę CU i tyle, stąd moje pytanie. A zakładam, ze byc moze,iz mam nieokreślone zapalenie endoskopowo może to np. wskazywać na CU.
NZJ =niespecyficzne zapalenie jelita czyli CD albo CU jak rozumiem?
Pozdrawiam

Miczy
Debiutant ✽

Post autor: Miczy » 10 sty 2014, 11:41

Nie chodzi o wywoływanie wilka z lasu. Najgorsza jest chyba niepewność. Chce wiedzieć co mi jest i tyle. To jednak dwie inne choroby, inaczej się je leczy itd.
Nie mogę iść teraz do lekarza, gdyż jestem za granicą.
Z tego co mi wiadomo CU dotyczy własnie odbytnicy, a CU często dotyka jelito cieńkie, więc na tej podstawie dedukuje,że to raczej CU. Piszę, bo być może ktoś miał podobnie do mnie. Chyba po to jest to forum ;)
Pozdrawiam
:)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 10 sty 2014, 18:11

Miczy pisze:Odbytnica umiarkowanie zaczerwieniona, rys. naczyniowy zachowany-pobrano wycinki
Wynik badania hist.
Odbytnica: Przewlekłe nieokreślone zapalenie o średnim nasileniu
na moje,to masz CU ,do remisji ci daleko,,ale też nie jest aż tak źle.
Leki działają i wyciszyły chorobe,musisz po prostu brac leki i ok.
No i bez szaleństw żeby nie wywołać wilka z lasu :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Miczy
Debiutant ✽

Post autor: Miczy » 10 sty 2014, 18:26

Dzięki za odpowiedz :)
A właśnie, do remisji mi daleko, ale nie mam żadnych objawów od już będzie 2 lata, wypróżnienia raz dziennie. Czy to tak działa, że mimo braku objawów i tak czy tak jest źle?
Pozdro
D.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 10 sty 2014, 18:43

Miczy pisze:Czy to tak działa, że mimo braku objawów i tak czy tak jest źle?
teoretycznie powinieneś dojść do tej "bezobjawowej remisji",ale sam widzisz że nie jest to łatwe.
A czy jest źle ?
sam piszesz ,że nie masz objawów,czyli leczenie ok,tylko organizm mówiąc przewrotnie "broni sie przed wyzdrowieniem ".
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 10 sty 2014, 19:59

wazne jest tez to ze dobrze sie czujesz, a to wierz mi jest bardzo wazne. nie masz krwi, sluzu - jest ok. bierz dalej leki i sie nie stresuj :)

a roznica?z dwojga zlego chyba wole CU, CD sie tyczy calej pokarmowki a CU tylko grubego - ale nie ma co dyskutowac nad wyzszoscia danej choroby.
Obrazek

Tomy
Doświadczony ❃

Post autor: Tomy » 10 sty 2014, 21:50

Ale dlaczego mówicie koleżance, że do remisji jej daleko?
Moim zdaniem ma do remisji bardzo blisko. Przecież wszystko ma czyściutko i tylko odbytnica umiarkowanie zaczerwieniona. Nawet rysunek naczyń zachowany, co w przypadku kilkuletniego CU jest raczej rzadkością. U mnie nawet w mojej już wieloletniej remisji w wynikach kolonoskopii kontrolnej czasami czytam, że rysunek naczyń w odbytnicy jest zatarty.
Powiem więcej - ja przy takich wynikach zastanawiałbym się, czy pierwsza diagnoza była prawidłowa - bo była tylko rektoskopia, pytanie czy u dobrego fachowca robiona, czy były pobrane wycinki, czy wykluczono poprzez badania inne choroby, które mogą dawać podobne objawy. My na tym forum jesteśmy zafiksowani na CU lub CD ale istnieją też inne choroby jelit jak najbardziej uleczalne.
Więc nie kombinuj droga Miczy, że to może być zapowiedź CD, tylko wręcz przeciwnie - to może być zapowiedź pełnej remisji. Jeżeli nie miałaś tych innych badań (kał na posiew itp.) a nawet jeżeli je miałaś na początku choroby, to warto je zrobić jeszcze raz, bo może przyplątało się dodatkowo jakieś zakażenie, które można wyleczyć.
A jeżeli przyjąć, że masz CU, to aż się prosi, żeby lekarz dołożył do Asamaxu w tabletkach jeszcze dodatkowo czopki np. Salofalku. U mnie nic na zmiany na samej końcówce lepiej nie działało.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 10 sty 2014, 23:24

Tomy pisze:A jeżeli przyjąć, że masz CU, to aż się prosi, żeby lekarz dołożył do Asamaxu w tabletkach jeszcze dodatkowo czopki np. Salofalku. U mnie nic na zmiany na samej końcówce lepiej nie działało.
a to tak,czopek zawsze jest ok.,a byc może i wlewka Salofalku,bo sięga dalej.

Miczy
Debiutant ✽

Post autor: Miczy » 11 sty 2014, 16:42

Faktycznie może ta diagnoza nie jest taka zła,a może nawet jest dobra ;)
Czas pokaże, jestem teraz poza PL, ale jak wrócę pójdę z tymi wynikami do lekarza.
Tymczasem dzięki za pomoc :)!!

Miczy
Debiutant ✽

Post autor: Miczy » 11 sty 2014, 17:05

A i jeszcze co do pierwszej rektoskopii były pobrane wycinki i wynik brzmiał : podejrzenie CU. Nie miałam innych dodatkowych badań, oprócz tych na pasażoty-wynik ujemny. Gdy zaczęło się to wszystko (krew i śluz) zauważyłam jeszcze coś. Trochę to śmieszne, troche wstydliwe.... :wink: Pewnego dnia w moim kale nie było tylko śluzu i krwi,ale też duży kawałek balonika :neutral: Tak, wiem jak to brzmi, ale cholera wie, może od tego wszystko się zaczeło. Skąd on się tam wziął. Nie mam bladego pojęcia
Pozdrawiam i dzięki raz jeszcze!

Zablokowany

Wróć do „Interpretacja wyników”