Niepełna kolonoskopia

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
m91
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: zachodniopomorskie

Niepełna kolonoskopia

Post autor: m91 » 17 lip 2015, 17:32

Witam wszystkich.
Jestem właśnie po kolonoskopii
Wszystko byłam w stanie znieść, aby tylko zdiagnozować dolegliwości, które trwają od przeszło dwóch lat.
Niestety, Pani doktor która wykonywała badanie zdołała wprowadzić aparature tylko pod zagięcie esicze, dalej mimo wielu prób, które powodowały u mnie ogromny ból niestety nie udało się dotrzeć.
W wyniku zostało wyjaśnione, że powodem tego jest bardzo ostre zagięcie esicze.
Jestem załamana, liczyłam, że w końcu to badanie coś pokaże.
Co prawda zostały pobrane wycinki z esicy i odbytnicy, ale nie wiem czy tak nieliczne wycinki będą w stanie coś ujawnić.
Kilkukrotnie podejrzewali u mnie mikroskopowe zapalenie jelit, dodam też, że choruję na twardzinę układową. Waże zaledwie 50kg, więc może też z racji niedużej wagi badanie było dla mnie tak męczące.
Czy jest ktoś kto potrafi powiedzieć, czy te dwa wycinki są w stanie coś powiedzieć?
Czy może mam już szukać drugiego gabinetu, w którym ponownie mnie wymęczą? Może w znieczuleniu ogólnym udałoby się pokonać tę część jelita. Bez znieczulenia chyba nie byłabym w stanie wykonać drugiej próby.
Bardzo proszę o podpowiedzi.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2015, 23:05 przez m91, łącznie zmieniany 1 raz.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Niepełna kolonoskopia

Post autor: Mamcia » 17 lip 2015, 19:44

Objawy mogą być pochodną twardziny, ale także anatomicznej nieprawidłowości jelita. Trudno coś powiedzieć bo o objawach nic nie piszesz.
Poczekaj na wyniki histopatologii i znajdź myślącego lekarza.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

m91
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: m91 » 17 lip 2015, 21:11

Zdaje sobie sprawe, że mogą być to skutki twardziny, ale mimo wszystko chciałabym wykluczyć inne choroby.
Byłam z tym wstępnie u lekarza prowadzącego moją chorobę, który zbagatelizował sprawę zupełnie. Później trafiłam do gastrologa, który poprzez badania między innymi wykluczył celiaklie i yersinie. Podejrzeniem tego właśnie lekarza było mikroskopowe zapalenie jelit, dostałam skierowanie na kolonoskopię, ale trochę odwlekałam to w czasie, miałam nadzieje, że może samo wszystko minie.
Głównie chodziło mi o to, czy te dwa wycinki z tak krótkiego odcinka cokolwiek mogą wykazać? Kiedyś czytałam, że powinno się tych wycinków pobrać trochę więcej, praktycznie z każdego odcinka jelita.
Jeśli chodzi o dolegliwości to mam przewlekłe biegunki i bez loperamidu od roku czasu nie jestem w stanie funkcjonować.

Jacekx
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie

Re: Niepełna kolonoskopia, proszę o pomoc.

Post autor: Jacekx » 17 lip 2015, 22:30

m91 pisze:Witam wszystkich.
....................
Może w znieczuleniu ogólnym udałoby się pokonać tę część jelita. Bez znieczulenia chyba nie byłabym w stanie wykonać drugiej próby.
Bardzo proszę o podpowiedzi.
Pozdrawiam.
Odpowiedziałaś tym fragmentem sama sobie poszukaj jak najbliżej siebie takiego badania i heja ...tam.
Ja mimo 12 lat sporu z NZJ tzn. CU ( kilkanaście kolonoskopii ) tylko raz wykonałem bez znieczulenia badanie ale tylko Sigmoidoiskopię czyli około 70 cm jelita i to mi wystarczy :mad:
Raczej nigdy więcej ... chyba, że przy zagrożeniu życia :wink:

Pozdrawiam

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 18 lip 2015, 19:07

m91 poczekaj na wyniki tych wycinków. przy takiej budowie jelita raczej oczekiwałabym zaparć, ale natura jest niezmierzona. Jeśli masz biegunki to prawdopodobieństwo zmian w końcówce jelita jest większe. Co do liczby wycinków to pobiera z miejsc zmian i "zdrowych", a jeśli zmian nie ma z 3 miejsc. Te liczne wycinki to w przypadku nadzoru endoskopowego w NZJ ze zmianami w j. grubym wtedy co 10 cm.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

irek
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie

Re: Niepełna kolonoskopia, proszę o pomoc.

Post autor: irek » 19 lip 2015, 13:32

Jacekx pisze: Ja mimo 12 lat sporu z NZJ tzn. CU ( kilkanaście kolonoskopii )
To Azja Tuhajbejowicz przy Tobie Pikuś,hehe
Wszyscy mówili,że się nie da zrobić,ale przyszedł jeden,który nie wiedział,że się nie da i to zrobił.

Aby być mądrym,nie wystarczy mieć wiele ksiąg:
Osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.

Jacekx
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: Jacekx » 30 lip 2015, 18:13

No może przegiąłem :wink: naście ale 10 kolonoskopii to na pewno było :smutny: :vampir:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpretacja wyników”