biopsja j. grubego neoplazja śródnabłonkowa

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Creiddylad
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

biopsja j. grubego neoplazja śródnabłonkowa

Post autor: Creiddylad » 23 cze 2016, 09:42

Otrzymałam wynik biopsji jelita grubego (wycinki z esicy i odbytnicy). Czy neoplazja to już nowotwór? Choruje już 5 lat na CU. Na wyniku widnieje również dopisek czerwonym długopisem "1013 n-". Kompletnie nie wiem co to oznacza. Wizyte mam 6 lipca ale do tego czasu chyba zwariuje.

wynik brzmi tak:
Fragmenty błony śluzowej jelita grubego miejscowo o zaburzonej architektonice cewek gruczołowych, ogniskowo z cechami neoplazji śródnabłonkowej małego stopnia oraz dość obfitym naciekiem zapalnym z komórek limfoidalnych i mníej licznych granulocytów. Miejscami stwierdza się cechy cryptitis i ropnie kryptowe.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2016, 11:55 przez Creiddylad, łącznie zmieniany 1 raz.
Obecnie: Asamax 4g

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: biopsja j. grubego neoplazja śródnabłonkowa

Post autor: Mamcia » 23 cze 2016, 22:16

Spokojnie. Zmiany nie wskazują na nowotwór, ale twoje CU nie jest remisji. Na pewno trzeba zintensyfikować leczenie i obserwować.
Ponieważ nie wiem jak jesteś leczona nic nie powiem.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Creiddylad
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Creiddylad » 24 cze 2016, 10:18

Dzięki za odpowiedź. Również skontaktowałam się z lekarzem prowadzącym i poradził aby pomyśleć nad j-puchem. Wszystkie etapy leczenia już przeszłam, z wyjątkiem leczenia biologicznego, którego nie dostałam z powodu wirusa HCV. Obecnie jestem tylko na asamxie w tabletkach i czopkach oraz wlewkach i czopkach pentasy i nic nie działa. Cortiment, który dostałam dwa miesiące temu, również nie przyniósł efektu a inne sterydy nie wchodza w gre bo jestem sterydozależna. Generalnie zamknęły mi się już wszystkie drzwi i tylko ta operacja zostaje. Chce zawalczyć o leczenie biologiczne ale lekarze boją się ją podać, bo nie ma badań, które opisują reakcje z wirusem wątroby.

Dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 24 cze 2016, 11:52

z tego co ja wiem najpierw musisz wyleczyć wirus HCV jest to możliwe po rozpoznaniu genotypu wirusa i pod warunkiem systematycznego przyjmowania leków i kontroli postępu terapii
na pewno będziesz też musiała przeprowadzić próbę tuberkulinową w celu sprawdzenia stanu przeciwgruźliczej odpowiedzi immunologicznej organizmu
A potem możesz startować z biologicznym leczeniem :roll:
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 24 cze 2016, 21:25

znalazłam na szybko to http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24307780
Czyli nie tak źle.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Creiddylad
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Creiddylad » 24 cze 2016, 23:12

Tylko leczenie hcv mam za 4 lata, bo jest kolejka. Jelito nie moze czekac.

Awatar użytkownika
Creiddylad
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Creiddylad » 24 cze 2016, 23:14

Tylko leczenie hcv mam za 4 lata, bo jest kolejka. Jelito nie moze czekac.
Mamcia! Artykuł jest ekstra!! dzieki.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 25 cze 2016, 09:27

u mnie stwierdzono WZW C w szpitalu i od razu ...przekaz do Poradnii WZW w Poznaniu na ul.Szwajcarskiej, przy szpitalu. Przyjęty odwrotnie.
Potwierdzono wirusa w 2 badaniach, ale...bardzo szybko został uśpiony i tak do końca nawet nie wiadomo jak.Jeden z lekarzy określił to ..jako przypadek,gdy nie wiadomo o co chodzi, bo przy wielkiej ilości u mnie leków na rózne choroby,konkretnej diecie,i w ogóle...to ..coś zadziałało.
Ale nie dostałem żadnego leku z tych "przepisywanych" w tym przypadku typu interferon i rybawiryna.
Pewnie też dlatego że bardzo szybko został ten wirus wykryty.
Teraz mam 3 x potwierdzone uśpienie go..czyli jest już nieszkodliwy dla mnie...powiedzmy.
Z tego okresu to najgorsze było...w psychice i "sterylności" w stosunku do innych, a i wyraźny dystans ludzi którzy wiedzieli o tym wirusie.

Teraz jest inaczej ,wszystko możliwe.
http://www.mp.pl/gastrolo...-leczeniu-wzw-c
Teraz z dnia na dzień będziemy mogli stosować terapię, która jest skuteczna praktycznie w 100 proc. – powiedział prof. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego. Dodatkowo czas leczenia skraca się z 48 tygodni do 12 tygodni, a jest nadzieja, że niedługo pewne grupy pacjentów można będzie leczyć przez 8 tygodni - zaznaczył.

jakieś fatum,,forum czwarty raz nie przyjmuje postu i ginie w odchłaniach netu :smutny: ech życie..
chyba wyczerpałem limit postów.
A wczorajszy post zniknął..

zgłoś problem w dziale technicznym
Ostatnio zmieniony 26 cze 2016, 19:35 przez obyty.z.cu, łącznie zmieniany 1 raz.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpretacja wyników”