Wynik kapsułki endoskopowej.

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anonymous_29a6aa8a

Wynik kapsułki endoskopowej.

Post autor: Anonymous_29a6aa8a » 08 lip 2016, 13:17

Od marca próbuję dotrzeć do tego co mi jest. Mam za sobą wiele badań i do tej pory nie przybliżyły mnie one do diagnozy. Kolonoskopia i wycinki ok. Gastroskopia żółć i czekam na hist-pat. Załatwiam się n a luźno i żółto, kiepsko z apetytem, po jedzeniu rośnie mi duży brzuch, ciągłe przelewanie, pofalowane brzegi języka, utrata wagi ucisk w okolicy zastawki. Podejrzenie o zapalenie jelita cienkiego doprowadziło mnie do badania kapsułką.
Dzisiaj odebrałam wyniki z kapsułki endoskopowej. Ktoś miał robione to badanie i jest zorientowany?
Całkowity czas badania 18 godzin 54 minuty. Przejście przez przełyk 14 sekundy. W zakresie przełyku brak zmian. Czas badania żołądka 1 godzina 44 minuty. W żołądku nadżerki. Poza tym w zakresie żołądka zmian nie stwierdzono. Ocena jelita cienkiego trwała 1 godzinę 40 minut. Błona śluzowa opuszki dwunastnicy obrzęknięta. W jelicie czczym pojedyncze, drobne nadżerki. Poza tym rysunek kosmków na calej długości jelita cienkiego prawidłowy. Zastawka Bauhina prawidłowa. W jelicie grubym blona sluzowa widoczna czesciowo ze względu na zalegajaca tresc. W dalszej czesci jelita grubego pojedyncza aftoidalna nadzerka. Przedluzony czas opróżniania żołądkowego.

Helicobacter raczej odpada.. miesiąc temu brałam już przez 14 dni leki –duomox,metronidazol,ipp.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Wynik kapsułki endoskopowej.

Post autor: Mamcia » 08 lip 2016, 22:00

Poczekaj na hist pat z gastroskopii, bo problem jest raczej umiejscowiony w górne części p. pokarmowego. Badania endoskopowe to mała część diagnostyki. Nie piszesz nawet jakie masz objawy.
Jeśli zdrowy człowiek będzie robił rożne badania to zawsze coś będzie poza granicami normy.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Anonymous_29a6aa8a

Post autor: Anonymous_29a6aa8a » 08 lip 2016, 22:11

Mamcia pisze:Poczekaj na hist pat z gastroskopii, bo problem jest raczej umiejscowiony w górne części p. pokarmowego. Badania endoskopowe to mała część diagnostyki. Nie piszesz nawet jakie masz objawy.
Jeśli zdrowy człowiek będzie robił rożne badania to zawsze coś będzie poza granicami normy.
O objawach pisałam - . Załatwiam się na luźno i żółto (liczne kulki tłuszczu w badaniu), kiepsko z apetytem, po jedzeniu rośnie mi duży brzuch, który jest twardy i napięty.ciągłe przelewanie, pofalowane brzegi języka, utrata wagi ucisk w okolicy zastawki. uczucie gniecenia pod prawym żebrem.

Czekam na wycinki i dziękuję za odpowiedź.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 08 lip 2016, 22:14

Przepraszam nie doczytałam. To takie, na oko, objawy "wątrobowe".
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Anonymous_29a6aa8a

Post autor: Anonymous_29a6aa8a » 08 lip 2016, 22:34

Mamcia pisze:Przepraszam nie doczytałam. To takie, na oko, objawy "wątrobowe".
próby wątrobowe x3 w normie, tk jamy brzusznej ok,usg ok. Innych badań w kierunku wątrobowym poza jeszcze MR nie znam.

Jacekx
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie

Post autor: Jacekx » 09 lip 2016, 12:49

Anonymous_29a6aa8a

Post autor: Anonymous_29a6aa8a » 09 lip 2016, 15:10

Jacekx pisze:A jak AspAT i ALAT ...

i inne

http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-s ... 40490.html
ALAT 13,6 [IU/L] AspAT [22,2].
Zawsze wszystkie wątrobowe wyniki są w normie.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 09 lip 2016, 18:14

a jak tam z trzustką ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Anonymous_29a6aa8a

Post autor: Anonymous_29a6aa8a » 09 lip 2016, 19:18

obyty.z.cu pisze:a jak tam z trzustką ?
Też nigdy nie miałam problemów. Jedynie jest dwudzielna,ale wariant rozwojowy - tak wyszło w TK. A na usg jest ok.
Myślałam,że to od jelit wszystko. Słabe przyswajanie pokarmów, bo chudnę, czasem biegunki. Duży wzdęty brzuch po jedzeniu. Ogólnie lepiej się czuję, kiedy nie jem i z pustym brzuchem.. Myślałam,że kapsułka coś wniesie nowego.

motylkahaha27
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
miasto: warszawa

Post autor: motylkahaha27 » 10 paź 2017, 13:03

Witaj. Ja mam również trzustkę dwudzielną. Zapalenie żółciowe żołądka, mase badań. W zasadzie to tylko refluks...mam jak Ty pofalowany język od 13 lat. Nikt nie umie mi pomóc. Czasem wychodzą mi podwyższone enzymy trzustkowe.

-- wtorek, 10 października 2017, 12:04 --

Gobananaz mam podobne objawy. Wiesz juz co Ci jest?

Anonymous_29a6aa8a

Post autor: Anonymous_29a6aa8a » 07 lis 2017, 17:15

Po dłuższym czasie dociekania i poszukiwań -
opuściłam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpretacja wyników”