Czy to NZJ ?

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Jacekx
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie

Re: Czy to NZJ ?

Post autor: Jacekx » 24 maja 2017, 10:43

eddie pisze:Ale równie dobrze może się z tego wykluć CD jak u CU, u wielu z was na początku było takie rozpoznanie a później szło to w którąś stronę. Co by to u mnie miało być - jaka jednostka chorobowa ?
Przepraszam eddie ... polecam na spacer bądź przytul jak możesz bliską osobę...
nie ciągnij dalej a daj odpocząć sobie i innym :idea:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 24 maja 2017, 11:08

eddie pisze:Ale równie dobrze może się z tego wykluć ....
no właśnie , zamiast się cieszyć, że nie ma tu wielkich zmian diagnozujących chorobę, a wskazujący na AKTUALNE problemy mogące wynikać z róznych powodów, Ty z całym zaparciem szukasz złego.
Chłopie, kiedy będziesz wchodzić na czerwonym świetle na przejście dla pieszych, to za którymś razem ktos w Ciebie wjedzie !
Zmiany w jelicie mogą mieć rózne przyczyny, choćby i od leków, w ulotkach których piszą, że mogą tak działać w jelicie, a jak piszesz masz w swoim życiu inne choroby, czyli i leki.
Warto by i tu poszukać i przeanalizować. Dla moich jelit z przeciwbólowych mogę bezpiecznie brać tylko paracetamol i Tramal, a wszystkie inne od razu działają źle na jelita. I to nawet te zalecane na zwykłe przeziębienia, chocby ibuprofen (przeczytaj sobie jego ulotkę) ... czy złe suplementy.
Czasem niewinne zioła brane przez lata daja taki obraz , a znam takie przypadki...
U mnie mięta potrafiła narozrabiać.
Może to być i kilka innych powodów.
Równie dobrze tematem może być ogarnięcie "zdrowego odżywiania" , ale to już gdybanie, bo my tu nie znamy Twojej historii. Dla mnie wypicie malutkiej ilości alkoholu powodowało od razu krew, a ileż to razy ludzie to lekceważą..
Powielane przez lata błędy mogą przynieść duże zmiany w jelitach.
Trzeba obserwować i diagnozowac, ale mając "wizje" że muszą to być tylko złe, przewlekłe choroby, to już przesada.
Zrujnujesz życie swoje i swojej rodziny.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa

Post autor: Orzelek » 24 maja 2017, 23:58

eddie pisze:Ale równie dobrze może się z tego wykluć CD jak u CU, u wielu z was na początku było takie rozpoznanie a później szło to w którąś stronę. Co by to u mnie miało być - jaka jednostka chorobowa ?
Może , ale nie oznacza, że musi. U niektórych pacjentów są i takie klocki, że najpierw jest rozpoznanie CD, a po iluś latach jest zmiana na CU ( lub na odwrót)
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

eddie
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: małopolskie

Post autor: eddie » 25 maja 2017, 09:04

Słuchajcie - wysłałem maile do dobrego gastrologa u którego leczy się moja żona, z opisem kolonoskopii i histopatologii. Odpisała dopiero na maila z wycinka i napisała tak: "Zdrowy. W wycinku nie ma nic złego, 90% osób zdrowych będzie miała taki obraz histopatologiczny."

Problem jest taki że wyniki nie były jednym mailu i po jej mailu mam wrażenie że odniosła się tylko do histopatu. Zrobiła mi nadzieję ale jednocześnie boję się nie odniosła się do całokształtu. Co o tym myślicie ?

eddie
Początkujący ✽✽

Post autor: eddie » 26 maja 2017, 17:09

Czy ktoś z was miał doświadczenie z taką dziwną diagnozą ? Niestety chyba mam jakąś spondyloartropatię bo kręgosłup dalej mnie boli a dziś nie do wytrzymania prawy staw krzyżowo-biodrowy. Mój brat ma niezróżnicowaną spondyloartropatię i moja reumatolog już kiedyś jak miałem początek tych problemów jelitowych zrobiono mi antygen HLB27, ale wyszedł ujemny, choć u mojego brata jest dodatni. Tak że w sumie nic mi tu nie pasuje, źle mi z tym wszystkim bo nie iem na czym stoję - choć nie wygląda to optymistycznie :( Dajcie znać co o tym myślicie ...

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Post autor: Noelia » 27 maja 2017, 21:59

Skoro nie masz agresywnych objawów jelitowych, to nie kombinuj i nie wymyślaj na siłę :roll:
A co w ogóle powiedział lekarz wykonujący kolonoskopię i jaki specjalista to był?
Mężowi kolonkę robiła gastroenterolog (ponoć robią też interniści i chirurdzy) i już podczas badania mu na bieżąco opisywała, co i jak, co może oznaczać ten stan zapalny, że to wygląda na CU i będzie musiał brać mesalazynę itd.
A po badaniu od razu mu wypisała leki doustne i doodbytnicze, mimo że ta wizyta "po" była króciutka.
Bardzo możliwe, że to Twoje zapalenie to nie jest żadna przewlekła choroba, ale leki przeciwzapalne tak czy owak powinieneś dostać.
Co konkretnie powiedział lekarz podczas kolonki i po niej?
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17 💔

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

https://astheria.pl - polecam! 🖤

eddie
Początkujący ✽✽

Post autor: eddie » 28 maja 2017, 13:36

Kolonoskopie robił mi chirurg i dostalem tak mocnego głupiego jaśka że nie pamietam nic z badania ani z kilku godzin po. Wiec nie bylem w stanie się o nic zapytać. Gastrolog u którego leczy się moja żona jest polecany przez was, nie udało mi się dostać na wizyte, udało mi się ją tylko zapytać na korytarzu i powiedziała, że jestem zdrowy, trochę mi to nie gra bo mam zapalenie, jak zapytalem czy trzeba to leczyć to zrobiła tylko minę i nic nie powiedziała. Nie wiem co robić, czy szukać kogoś innego czy wierzyć ...

eddie
Początkujący ✽✽

Post autor: eddie » 30 maja 2017, 18:55

Dziś za namową Pani doktor, zrobiłem kontrolne badanie na krew utajoną i tym razem wyszła ujemna. Pierwszy raz robiłem miesiąc temu i powtórzyłem tydzień później i obie wyszły dodatnie.

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie

Post autor: S_Gosia » 30 maja 2017, 20:58

eddie pisze:Dziś za namową Pani doktor, zrobiłem kontrolne badanie na krew utajoną i tym razem wyszła ujemna. Pierwszy raz robiłem miesiąc temu i powtórzyłem tydzień później i obie wyszły dodatnie.
no widzisz i będzie wszystko ok :)
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2x3, Imuran 1x50mg, D-Vitum Forte 4000j.m., Ecomer, Vivomixx kapsułki, Sanprobi ibs - czekamy na remisję

Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator

Post autor: Noelia » 31 maja 2017, 15:39

eddie pisze:Kolonoskopie robił mi chirurg i dostalem tak mocnego głupiego jaśka że nie pamietam nic z badania ani z kilku godzin po. Wiec nie bylem w stanie się o nic zapytać.
Dla mnie to jest dziwne, że wyszedłeś stamtąd bez żadnych rad i wiedzy, co dalej robić.
Nie wiem, jak to zazwyczaj wygląda i jak to się w innych miejscach odbywa, ale np. mój mąż miał kolono-, gastro-, i rektoskopię i po każdym badaniu mieliśmy wszystko wytłumaczone, omówione leczenie itd.
"Nasza" gastro to tak jakby "myśli na głos" ;), rozważa "razem z nami" wszystkie opcje.
A Twoja żona choruje na CU?
eddie pisze:Nie wiem co robić, czy szukać kogoś innego czy wierzyć ...
Ja na Twoim miejscu bym to skonsultowała z innym lekarzem.
Wybroczyny, nadżerki i obrzęk to nie jest "zdrowe jelito".
Nawet jeśli to nie NZJ, to wg mnie trzeba to zaleczyć czymś przeciwzapalnym - może np. Cortimentem albo mesalazyną.
Ja nie mam pojęcia, ale jakiś ogarnięty gastro na pewno Ci konkretnie odpowie.
eddie pisze:zrobiłem kontrolne badanie na krew utajoną i tym razem wyszła ujemna
A CRP, OB, kalprotektyna itd. itp.?
Doradca CU

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

eddie
Początkujący ✽✽

Post autor: eddie » 31 maja 2017, 16:45

Wam kolonoskopię robił gastrolog, mi chirurg. Trudno sobie wyobrazić, aby chirurg wypowiadał się na temat zmian w jelicie, szczególnie jeżeli nie są jednoznaczne dla którejś choroby. To po prostu nie jego działka, nawet jeżeli coś mówili podczas badania to nic nie pamiętam. Wynik dostałem do ręki z informacją aby udać się z nim do lekarza kierującego.
Moja żona ma CU.
Jeśli chodzi o badania jakie robiłem to CRP i OB było w normie, kalprotektyny nie robiłem.

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator

Post autor: Noelia » 01 cze 2017, 11:29

eddie pisze: Wynik dostałem do ręki z informacją aby udać się z nim do lekarza kierującego.
I co konkretnie lekarz kierujący (gastrolog?) powiedział o tym wyniku, tzn. o opisie makroskopowym?
Doradca CU

eddie
Początkujący ✽✽

Post autor: eddie » 01 cze 2017, 14:36

O obrazie makroskopowym właśnie nic, mam kontakt tylko mailowy na wizytę muszę czekać miesiąc. Ogólnie o badaniach dostałem informację, "Jeżeli chodzi o jelito grube, to absolutnie wszystko jest w porządku" Nie wierzę żeby taką odpowiedź dała widząc tylko obraz histopatologiczny, bo chyba nikt by się nie podjął oceny po samej histopatologi, a jak by obrazu makroskopowego nie przeczytała to by napisała żeby jej dosłać. Dostałem jeszcze informację "meczy się Pan przewlekle z zepsołem jelita nadwrażliwego". Pytanie czy przy zespole jelita nadwrażliwego mogą się robić takie zmiany w jelicie ?

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator

Post autor: Noelia » 01 cze 2017, 14:52

eddie pisze:Pytanie czy przy zespole jelita nadwrażliwego mogą się robić takie zmiany w jelicie ?
Nie mogą, bo to jest choroba czynnościowa. Może co najwyżej współistnieć z chorobą zapalną, wtedy objawy się nakładają.
Tutaj masz możliwe przyczyny tego zapalenia: https://www.pfm.pl/baza_chorob/choroby- ... elit--/156
Przyczyną chorób zapalnych jelit są najczęściej:
- błędy dietetyczne, zatrucia (metale ciężkie, grzyby niejadalne)
- zakażenia drobnoustrojami (bakteryjne, wirusowe, itp.)
- pasożyty przewodu pokarmowego
- leki
- alergeny pokarmowe
- choroby zapalne o immunologicznym podłożu
Doradca CU

eddie
Początkujący ✽✽

Post autor: eddie » 01 cze 2017, 15:07

Ja już mam dość, takiej huśtawki nastrojów, od euforii po załamanie. To jedna z lepszych gastrologów w Krakowie, trudno mi jej nie wierzyć z drugiej strony jakieś zmiany mam, tylko napisała, że obraz histopatologiczny taki jak mam ja ma 80% ludzi zdrowych. Nie odniosła się bezpośrednio do obrazu makroskopowego, nie che iść z tym wynikiem do pierwszego lepszego gastrologa, a na wizytę u lepszych czeka się po parę tygodni. Ja chyba oszaleję ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpretacja wyników”