Strona 1 z 1

Zaburzenia krzepnięcia krwi

: 22 mar 2019, 19:52
autor: mona74
Zdiagnozowano u mnie 3 duże i sporo małych miesniakow. Z racji, że nie planuję już potomstwa, oraz ze względu na chorobę, przebytej leczenie biologiczne oraz fakt, iż jeden z nich wrasta w pęcherz, lekarz zaproponował usunięcie trzonu macicy. Już byłam przygotowana do zabiegu ale okazało się że źle wyszły badania układu krzepnięcia. INR w normie - 0,91 (0,9-1,2), współczynnik protrombinowy - 107, 50 czas protrombinowy 10.70 sek. Natomiast APTT 45, 8 sek przy zakresie 26-36. Z tego powodu zabieg odwołano i odeslano mnie do hematologa. Wybieram się w poniedziałek ale zaczęłam bawić się w detektywa i w związku z tym mam pytanie czy ktoś z Was ma taki problem? Czy to nie ma związku z Salofalkiem? Pytam, ponieważ w starych badaniach wynik był w normie przed wdrożeniem mesalazyny a potem już taki jak teraz. Tylko nikt nie zwrócił na to uwagi...

Re: Zaburzenia krzepnięcia krwi

: 25 mar 2019, 23:52
autor: Anette28
jak każdy lek, również Salofalk może powodować działania niepożądane, chociaż nie wystąpią one u wszystkich chorych stosujących ten preparat.
Rzadko: bóle i zawroty głowy, ból brzucha, biegunka, wzdęcia, nudności i wymioty.
Bardzo rzadko lub częstość występowania nieznana: zaburzenia hematologiczne (agranulocytoza, małopłytkowość, leukopenia, neutropenia, niedokrwistość aplastyczna), reakcje nadwrażliwości (skórne reakcje alergiczne, gorączka polekowa, skurcz oskrzeli, alergiczne zapalenie pęcherzyków płucnych, toczeń rumieniowaty, uogólnione zapalenie jelita grubego), neuropatia obwodowa, zapalenie osierdzia, zapalenie mięśnia sercowego, ostre zapalenie trzustki, zapalenie wątroby, zatrzymanie żółci, zaburzenia czynności wątroby, niewydolność nerek, śródmiąższowe zapalenie nerek, zmniejszenie liczby i ruchliwości plemników przemijające po zaprzestaniu stosowania preparatu, bóle mięśni i stawów, łysienie.