CRP?

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
marcin820201
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: CRP?

Post autor: marcin820201 » 20 maja 2011, 20:27

Moje CRP spadło w czasie wchodzenia w objawową reemisję (objawowa to ta w której nie widać żadnych objawów ze strony jelita grubego?) z 26 na 9. W międzyczasie OB wzrosło z 30 na 45. Do toalety chodzę przeciętnie 1-2 razy dziennie stolec gęsty i ukształtowany (dawno tak dobrego nie mialem). Licząc tego, że waga po zaostrzeniu stoi w miejscu i nie idzie w górę, czuje się dobrze. Ostatnio doszły jednak silne bóle pleców, doszły też bóle stawów w palcach i kolan. Myślałem, że to już remisja się zaczynała jednak wyniki badań gorsze niż w najgorszej fazie zaostrzenia. Totalnie rozchwiane. Płytki krwi w ciągu dwóch miesięcy z 344 na 460. Erytrocyty i hemoglobina spadly choć żelazo wzrosło. Leukocyty spadły. I co na ten temat powiedzą najbardziej doświadczeni forumowicze? :?: :?: :?:
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

marcin820201
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: marcin820201 » 21 maja 2011, 13:19

Sam nie wiem. Miałem/mam zajęte tylko ostatnie 18cm. W przyszłym tygodniu idę z tym do lekarza. Faktycznie brałem sterydy i bóle pojawiły sie po odstawieniu. Ale skończyłem brac msc temu :?: A złe wchłanianie w wyniku czego :?:
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Awatar użytkownika
kolo85
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: kolo85 » 24 maja 2011, 08:52

Jak trafiłem do szpitala to moje CRP wynosiło 135 mg/l.
Nie sądziłem, że można aż tak przekroczyć normę.
Na szczęśc wszystko wróciło do normy :-)
Będzie dobrze...bo musi być :-)

Rades35
Debiutant ✽
województwo: świętokrzyskie

Post autor: Rades35 » 31 sty 2012, 18:47

witam
wczoraj miałem badania i okazało się że moje CRP wyniosło 30 natomiast pozostałe wyniki były w normie (za wyjątkiem lekkiego niedoboru potasu) Już nie wiem jak to rozumieć ponieważ nie mat teraz nawrotu a jedynie w piątek niełem problemy z wypróżnieniem ale to z przyczyny przewężenia po ostatniej operacji. Czy tak wysoki poziom może byż spowodowany tą "blokadą" czy to może nawrót paskudy :evil: ?

Zablokowany

Wróć do „Interpretacja wyników”