Wyniki badań mojej córy.

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Wyniki badań mojej córy.

Post autor: Mamcia » 30 lip 2008, 20:41

Ja tego teminu nie znam i o ile wiem to nie ma apratu, którym badanie można zrobić tylko od półnowcy. Aby zobaczyć enteroskopem całe j. cienkie konieczne jest badanie od południa.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 17 lut 2009, 12:47

Postanowiłam odświerzyć wątek dla zainteresowanych.
Pod koniec grudnia 2008 roku trafiłam z dzieckiem do szpitala, ponieważ krwawienie z odbytu było duże i ciągłe. Od kilku godzin małej leciala stróżkami cały czas krew z odbytu. Pojechałam z nią na dyżur i przyjeli nas na oddział.
Oto badania ktore jej wykonano:
Morfologia w normie OB i CRP norma, dużo tego jej porobili a nie mam skanera. Ufam jednak, że jakby było coś źle to by mi lekarz powiedział.
Kał: Krew utajona próba ujemna, posiew: wynik ujemny wykryto toksynę Clostridium difficile w kale.
USG brzucha wszystko w normie.
Retroskopia: Do 15 cm błona śluzowa odbytnicy zbliżona do normy. Ostatnie 3 cm o nieco zatartym rysunku. Szczeliny ani miejsca krwawienia nie znaleziono. Drobny fragment błony śluzowej odbytnicy bez uchwytnych zmian.
Kolonoskopia: W końcowym odcinku jelita krętego liczne grudki chłonne. Błona śluzowa kątnicy, wstępnicy, poprzecznicy, zstępnicy, esicy oraz odbytnicy makroskopowo bez zmian. Terminale - błona śluzowa z licznymi grudkami chłonnymi, bez zmian zapalnych. Jelito grube - błona śluzowa bez zmian zapalnych, miejscami wydoczny jest niewielki obrzęk podścieliska i pojedyncze grudki chłonne.
Rozpoznanie: Obserwacja w kierunku nieswoistego zapalenia jelita - negatywna. W badaniach niskie wskaźniki stanu zapalnego.
Po wyjściu ze szpitala, krwawienia znowu sie pojawiły przez kilka dni. Później była poprawa i teraz jest już całkiem dobrze. Tylko czasem narzeka na bóle brzucha i że jej jest niedobrze (bez wymiotów).
Stosuje dietę bezmleczną, no staram się przynajmniej nie dawać małej mleka w czystej postaci.

I tak naprawdę nie wiadomo co to. Wymyśliłam jeszcze wizytę u alergologa nie wiem czy to ma sens, ale może to uczulenie na jakiś produkt?
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 25 lut 2009, 23:29

a posiew na salmonelle i shigelle robili tez?
Obrazek

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 26 lut 2009, 08:10

nie piszą na karcie czy robili, zapytam się - mała jest obecnie po kuracji metronidazolem, niestety krwawienia sie pojawiają nadal
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Zablokowany

Wróć do „Interpretacja wyników”