anizocytoza

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Gość

Re: anizocytoza

Post autor: Gość » 10 cze 2005, 21:18

Tamaro, ja równie? mam problemy z zelazem. Zacz??o si? u mnie w?a?nie owrzodzeniami jamy ustnej (straszny ból) bezskutecznie leczonymi przez 1,5 roku. Dopiero uzupe?nienie zelaza zlikwidowa?o t? okropn? dolegliwo??. Niestety niedobór ?elaza pojawi? si? ponownie, ale tym razem szybko zareagowa?am. Nie wiem dlaczego tak si? u mnie dzieje, dawniej wyniki krwi zawsze mia?am rewelacyjne. No i drugi bardzo wa?ny problem. W ubieg?ym roku u mojej córki (13 lat) stwierdzono CU. Zacz??a bra? sulfasalazyn? i po oko?o miesi?cu krwawienie ust?pi?o. ?elazo ca?y czas by?o na dolnej granicy, pó?niej si? podnios?o. Niestety w maju pojawi?a si? krew w stolcu, i ?elazo oczywi?cie w dó? .nie wiem co robi?? Do tej pory przechodzi?o nam to jako? bezbole?nie, w?a?ciwie nie by?o ?adnych objawów . W ?rod? jeste?my umówione z lekarzem na badania. Chc? równie? dosta? si? do prof.Ry?ki do CZD. I jeszcze jedno, mo?e moje problemy z ?elazem powinnam powi?za? z problemami zdrowotnymi mojej córki. Bardzo mnie to wszystko martwi.
Anka
mam problemy z zalogowaniem si?.

Go??

?elazo

Post autor: Go?? » 20 cze 2005, 12:13

Pytanie do Lawendy:
Które Ferrum Phosphoricum bierzesz, s?absze czy silniejsze ( 5 czy 15 mg)? I w jakich dawkach dziennych ? Wybieramy sie do prawdziwego lekarza homeopaty ( bywaja tacy! z dyplomami lekarskimi!) ale chwilowo rozmijaj? si? nam z dzieckiem "wolne popo?udnia". To tak bywa jak matula jest "kobiet? pracujac?". Wiec zanim co do czego dojdzie, tzn. wizyta do skutku juz wprowadzam ?elazo homeopatyczne, zw?aszcza, ?e znowu mamy anemi? ( poziom ?elaza poni?ej normy). Ile tych s?abszych granulek podawa? mojemu dziecku ? 5 - 10 -15 ?

ewa13
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Post autor: ewa13 » 16 wrz 2005, 20:51

mój syn 19 lat na 2 mc.choroby 30 dni spędził w szpitalu codziennie dostaje dożylnie 2 razy żelazo na niewiele to się zdaje może mi ktoś powie czy to tak jest zawsze?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 19 wrz 2005, 18:26

PP miał lub ma krwawienia i utratę krwi. Czy dostaje kwas foliowy i Vit B12?? Czy miał jakieś inne bedania pozamorfologią?
Mamcia

Mirekt
Debiutant ✽
Choroba: CD u rodzica

Post autor: Mirekt » 28 lut 2006, 11:36

Czy ktoś stosował dłużej ferrum phosphoricum polecane przez Lawendę?Jakie są efekty?
Mirek

Mutti
Początkujący ✽✽

Post autor: Mutti » 01 mar 2006, 15:11

Tak, moje dziecko brało tę postać żelaza przez 5 miesięcy z bardzo dobrymi efektami. Oczywiście efekty były tym lepsze im bardziej choroba sie uspokajała. W zaostrzeniu z trudem udawało sie nam utrzymać poziom żelaza w dolnej granicy normy.

Mirekt
Debiutant ✽

Post autor: Mirekt » 01 mar 2006, 17:25

Czyli najważniejsze jest leczenie.Kiedy są krwawienia i stan zapalny odcinka jelita odpowiedzialnego za wchłanianie żelaza to żadne cuda nie pomogą?
Mirek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 01 mar 2006, 17:48

no ciezko bedzie
Obrazek

Zablokowany