Znieczulenie w kręgosłup

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
LUIS
Debiutant ✽
Posty: 45
Rejestracja: 03 lip 2011, 15:41
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Znieczulenie w kręgosłup

Post autor: LUIS » 24 sty 2012, 14:31

Czołem
doprecyzowując :
- wystarczy 8 h takie zalecenie jest na solcu (choć tak naprawdę zależy od stosunku podania znieczulenia przez danego anestezjologa waga pacjenta-ilość znieczulenia ) standardowy współczynnik podawany w szpitalach zapewnia powrót kontroli nóg i krocza po ok 8 godzinach (z poprawką na - do 1,5 godziny)
- lekko ruszać się można, należy tylko bezwzględnie unikać podnoszenia głowy (związane z pracą mięśni przykręgosłupowych)
-z podawaniem znieczulenia według mnie jest tak, że jest większe prawdopodobieństwo dostania zespołu popunkcyjnego gdy znieczulenie podawane jest w pozycji siedzącej. Moim zdaniem lepiej jest dostać znieczulenie w pozycji embrionalnej leżącej (sama fizyka tłumaczy to inne napięcie mięśni i inne ciśnienie słupa płynu mózgowego na powierzchnie przebici igły) niestety w tej pozycji podawanie wymaga większego doświadczenia anesteziologa
Samo znieczulenie nie boli czuje się tylko delikatne muśnięcie skóry ot co :lol:
Pozdrawiam

LUIS
Debiutant ✽
Posty: 45
Rejestracja: 03 lip 2011, 15:41
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Znieczulenie w kręgosłup

Post autor: LUIS » 24 sty 2012, 15:06

może cię szybciej puści znieczulenie
nic się nie martw
jeżeli dostaniesz zespół popunkcyjny a jest to mało prawdopodobne to i tak zaraz ci przejdzie po podaniu dużej ilości płynu parę kroplówek i to wszystko (1 dzień)
Naprawdę nic się martw to jest bardzo łatwe i bezbolesne pryszcz!!! już u dentysty jest zdecydowanie gorzej ok 3,4 razy niż podanie takiego znieczulenia

lila
Początkujący ✽✽
Posty: 213
Rejestracja: 02 mar 2005, 09:39
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: Znieczulenie w kręgosłup

Post autor: lila » 24 sty 2012, 22:20

Ja 2 razy miałam znieczulenie w kręgosłup i kazali leżeć 12 godzin!!!! Może to inne znieczulenie bo 1 przy cesarce 2 przy innej okazji... I samo znieczulenie to nie taki pryszcz bo też niesie za sobą pewne ryzyko... Zespół po punkcyjny to też nic przyjemnego bo moja koleżanka miała (miesiąc temu ) i do dziś się męczy z bólami głowy i kręgosłupa.... Nie wiem czy to pryszcz..... :roll:
Wszyscy maja bloga....mam i ja www.matkawariatka.blogspot.pl

Mercaptopurinum 75mg, metypred 32mg, salofalk 500mg 2x3, wapno

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni...

Papi
Debiutant ✽
Posty: 26
Rejestracja: 22 lis 2011, 15:40
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Znieczulenie w kręgosłup

Post autor: Papi » 25 sty 2012, 20:17

Ja miałam 2 razy wycinaną przetokę właśnie bo za 1 razem mi nie wycięli do konca i mi sie zrobiło od nowa niestety i miałam właśnie znieczulenie w kręgosłup z tym że mi bez ruchu kazali leżec 5 godzin tzn. najważniejsze właśnie jest żeby głowy nie podnosić. Potem kazali mi sie wysikać w basen co było dla mnie najgorsze bo mi nie chciało nic poleciec heheheh choć mi się chciało jak nie wiem a po siku można było już wstawać. Też miałam mega obawy przed tym znieczuleniem ale wydaje mi się że wszystko zależy od anestezjologa i jego doświadczenie, ja na szczeście nie miałam żadnych efektów ubocznych a czucie w nogach już zaczynałam mieć po 2 godzinach, także jak to mówią "nie taki diabeł straszny" :):)

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”