dieta płynna przed kolonoskopia-małe dzieci

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
kratka5
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

dieta płynna przed kolonoskopia-małe dzieci

Post autor: kratka5 » 04 mar 2012, 15:53

To bedzie pierwsze takie badanie u trzylatki. Dieta płynna tzn co? wiem ze rosolek kisiel woda herbata soki.

Ale ja nie wiem co podam małej -na rosol jest uczulona-zupki ze sloiczkow nie sa stricte bulionem-zawieraja troche warzyw-sa geste.Moze to zmiksowac i jeszcze woda rozcienczyc? kisielu nie jada bo szkodzi jej ziemniak a kisiel na mace ziemniaczanej.mleka nie moze bo jest bezmleczna...
Jestem skołowana..co to moje dziecko bedzie jadlo?:( i to dwa dni...
soki tez powoduja u niej biegunke...
czy soki ktore wywoluja u niej luzne stolce i sluz moze pic niejako na przeczyszczenie?czy jednak trzeba oszczedzac to jelito i nie podrazniac przed badaniem?
bo juz nie wiem czy ten fortrans tylko przyspiesza perystaltyke czy tez drazni-czy od niego naisli sie sluz? czy osoby krwawiace z jelita tez pija fortrans?

i jeszcze jedno-idziemy na 8 rano na czczo do szpitala.pobieraja krew -badaniekolono+ gastro ma byc dopiero za dwa dni.czy po pobraniu krwi moge jeszcze dac jej lekkie sniadanko? kawalek bulki pszennej? i czy mozna lizaki?
Asia

kratka5
Debiutant ✽
Kontakt:

Re: dieta płynna przed kolonoskopia-małe dzieci

Post autor: kratka5 » 04 mar 2012, 17:50

czyli jak przyjecia w niedziele rano a badania we wtorek rano to cala niedziela i caly poniedzialek na wodzie sokach kisielach?

hmmm bedzie hardcore
Asia

kalka_96
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post autor: kalka_96 » 04 mar 2012, 18:05

lizaki można, mnie ratowały po niesmacznym posmaku fortransu,
możesz dać jej jakiś wywar z warzyw, mnie dzień przed kolonoskopią dawali rosołek z odrobiną kaszy manny, ale tak malutko jej było, a na dzień przed kolono dawali mi ostatni posiłek około 15, potem juz nic, można pić słabą herbatę, mnie po kolonogastroskopii dali jesć po paru godzinach, mogłam zjeśc tylko serek bez owoców, np. danio waniliowy,
fortrans pije się też, jak jelita krwawią, u mnie torchę podrażnił jelita i pojawił się śluz ale to ustąpiło, nie bój sie i głowa do góry, to tylko dwa dni, a jak będzie sie gorzej czyścić to lewatywka i będzie dobrze :wink:

[ Dodano: 04-03-2012 ]
agastaga pisze:Odżywki typu Peptamen czy nutridrinki może pić?
mnie zabronili pić, bo powiedzieli że są gęste i oblepiają jelita, a ja jeszcze się tak źle czyszcze zawsze

kratka5
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: kratka5 » 04 mar 2012, 20:18

Kroplówki? a po co? dzwonilam pytalam mowili ze zadnych kroplowek nie bedzie-ale moze i dobrze zeby byly.

Kisielku nigdy nie chciala tknąc nawet..a soki obecnie wszystkie jej szkodza..pije tylko wodę i herbatke z cukrem. ale moze na kompocie z jablek..tyle ze nie umiem kisielku robic a maka tapiokowa czy skrobia kukurydziana to juz calkiem cuda na kiju dla mnie.

Milena do czasu tych zaburzen jelitowych jadla wszystko nic jej nie bylo.

Dzieki za rady-jakos bedziemy musialy to przejsc.
Asia

lorema

Post autor: lorema » 04 mar 2012, 21:19

kratka5, zamiast kisielku może Twoja córka będzie chciała zjeść galaretkę owocową. Mój syn zjadał nawet w szpitalu ale już dzień przed badaniami niczego nie jadł, dostawał tylko coś do picia.

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 04 mar 2012, 22:51

kratka5, poczytaj jeszcze w tym temacie viewtopic.php?t=4913&highlight=dieta+kolonoskopia może coś tam znajdziesz ciekawego.
:smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”