pytanie o kolonoskopie bez narkozy

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Kinga
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Re: pytanie o kolonoskopie bez narkozy

Post autor: Kinga » 15 maja 2012, 16:07

Dzięki Baby, czyli zawsze muszą być dwie noce w szpitalu?

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 15 maja 2012, 16:11

Kinga pisze:Dzięki Baby, czyli zawsze muszą być dwie noce w szpitalu?
Jeśli masz skierowanie na oddział to raczej tak :)
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 15 maja 2012, 16:15

Baby pisze:W przypadku gdy masz skierowanie do szpitala celem wykonania endoskopii to zawsze tak wygląda. Przygotowanie do badania jest w szpitalu i nie musisz kupować fortransu bo masz go "w pakiecie" :)
Baby pisze:Wówczas przygotowujesz się w domu,
Hmm... Ja co prawda w MSW nie miałam, ale gdy miałam pierwszą kolonoskopię to lekarz kazał mi w poniedziałek w domu samej się przygotować, potem we wtorek rano przyjęcie na oddział, w tym dniu kolonoskopia i gdybym kolejnego dnia nie miała pasażu to wyszłabym kilka godzin po badaniu :wink:

A teraz 29.05 mam kolonoskopię i jak się dowiaduję podobno mam mieć przygotowanie w szpitalu i... swój Fortrans :neutral:
Baby pisze:
Kinga pisze:Dzięki Baby, czyli zawsze muszą być dwie noce w szpitalu?
Jeśli masz skierowanie na osddział to raczej tak :)
Kiedyś, chyba lekarz mi tłumaczył, że jeśli pacjent ma mieć jakieś badanie, które może zostać wykonane ambulatoryjnie to i tak chcąc nie chcąc musi być przyjęty na oddział w papierach. Nie musi nawet do łóżka wchodzić ale na oddziale papierologicznie był :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 15 maja 2012, 18:34

Natuśka, Ja nawet na kapsułkę endoskopową musiałam sie położyć na oddział szyścić na oddziale, potem na drugi dzień badanie. Właściwie 1 dzień nic się nie działo. Prawda jest taka ze oczyścić mogłam się w domu :)

Kinga
Początkujący ✽✽

Post autor: Kinga » 15 maja 2012, 20:13

No właśnie o to przygotowanie też chodzi, to będzie pewnie i tak trauma picie tego cholerstwa a w szpitalu to już w ogóle a wiadomo też, że lepiej mieć swój kibelek "pod ręką"
A ktoś wie może jak wygląda to badanie w poradni przyszpitalnej MSW? Na czym polega to znieczulenie miejscowe i czy można zaraz wrócic do domu (tego samego dnia) Bo zastanawiam sie czy nie przeniesc tej kolonoskopii choć pewnie znowu musiałabym odczekać swoje.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 15 maja 2012, 22:21

Powód może być prostszy, a mianowicie finanse. Inaczej jest rozliczana jednodniówka, a inaczej pobyt 3 dniowy np w jednodniówce już się nie znieczulenie (narkoza) nie mieści. A o rożnych rodzajach sedacji można poczytać w kwartalniku, może to coś wyjaśni.
Zawsze możesz zadzwonić i powiedzieć, że wolisz w warunkach ambulatoryjnych. Jaśka dają, bo do tego nie jest potrzebny anestezjolog, ale śpika nie. O termin ambulatoryjne łatwiej niż o szpitalny.
Mnie położyli bo miałam gastro i kolonko i widać tylko tak można było to rozliczyć.
lekarz coraz bardziej staje się, niestety buchalterem.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 15 maja 2012, 23:26

wg mnie jeśli masz skierowanie do szpitala, a nie kolo ambulatoryjnie to jak pójdziesz w środę to faktycznie badanie będzie w czwartek. I wtedy nie ma sensu przygotowywać się samej w domu bo w szpitalu będzie poprawka. Byłam świadkiem takiej akcji, pani przyszła w pn przygotowana bo myślała, że będzie od razu badanie, to musiała jeszcze raz w pn wypić połowę porcji i badanie było we wtorek.
Ale jest możliwość taka o jakiej piszesz czyli przygotowanie w domu i po badaniu do domu (po 2 godzinach chyba), ale wtedy nie jest to skierowanie do szpitala.
Trochę dziwne to, że masz niby do szpitala i jednocześnie dostałaś receptę na fortrans. Jeśli masz możliwość to może trzeba by to sprawdzić jak to tam ma być?
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Kinga
Początkujący ✽✽

Post autor: Kinga » 16 maja 2012, 20:41

No właśnie też sie zastanawiam po co prof. Rydzewska dała mi receptę skoro miałabym to dostać w szpitalu, jutro się dowiem jak jest z kolem ambulatoryjnie bo skoro daliby mi jaśka to było by to do przeżycia (mam nadzieję)

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Choroba: CU

Post autor: mgiełkaa » 16 maja 2012, 22:05

Mam skierowanie do MSWiA (planowe przyjęcie) na kolonoskopię z anestezjologiem oraz gastroskopię. Powiedziano mi, że jak będzie wszystko dobrze to 3dni i do domu. Recepty nie otrzymałam i na temat Fortransu nie było mowy natomiast powiedziano mi, że 3 dni przed przyjęciem mam stosować dietę plynną. Nie bardzo to sobie wyobrażam chodząc do pracy (kiedy mało jem albo wcale od razu jest biegunka).
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 16 maja 2012, 22:31

mgiełkaa, Miksuj sobie zupki, pij kisielki, ensure, nutridrinki, przeciery Gerbera, kaszki, kisielki, budynie. Trzy dni da się żyć a jelitka wytrzymają :) Ewenetualnie sucharki albo biszkopty mogą być, no i naturalnie jajka na miękko, jajecznica na wodzie czy na parze ;)

Kinga
Początkujący ✽✽

Post autor: Kinga » 17 maja 2012, 14:29

Właśnie się dowiedziałam, że gdybym chciała "załatwić" kolo w jeden dzień to dostałabym Dormicum w zastrzyku, wiecie może jak to działa?

Awatar użytkownika
Baby
Moderator

Post autor: Baby » 17 maja 2012, 14:51

Kinga pisze:Właśnie się dowiedziałam, że gdybym chciała "załatwić" kolo w jeden dzień to dostałabym Dormicum w zastrzyku, wiecie może jak to działa?
Powoduje mały odlot :)

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 17 maja 2012, 16:08

Kinga pisze:Dormicum w zastrzyku, wiecie może jak to działa?
Podawany jest przedoperacyjnie lub przed badaniami jako środek rozkurczowy, uspokajający i nasenny.
Gdy miałam praktyki kobiety na oddziale ginekologii operacyjnej dostawały go przed zabiegami i szły w kimono :razz: Co prawda nie wszystkie były jednakowo senne, ale jakiś
Baby pisze:mały odlot
zawsze miały :wink: Taka rozgrzewka przed zawodami, bo potem wiadomo, że znieczulenie ogólne dostawały.

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.

2. Normalne życie...

Kinga
Początkujący ✽✽

Post autor: Kinga » 17 maja 2012, 16:12

Dzięki:) tylko czy ten odlot jest wystarczająco duży... :?: Czy mieliście może robione kolo tylko na Dormicum, daje się przeżyć :?:

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 17 maja 2012, 19:44

Kinga pisze:Dzięki:) tylko czy ten odlot jest wystarczająco duży... :?: Czy mieliście może robione kolo tylko na Dormicum, daje się przeżyć :?:
Durmicum jest stosowany jako premedykacja i jest podobno bardzo dobrym lekiem.
Co prawda nie miałam kolonki na tym leku, jak i na żadnym innym ale wydaje mi się, że jest do przeżycia. Wiele można się naczytać w sieci, że ktoś dostał jakiś środek w żyłę i nie podziałał itp. Zawsze jest jakiś efekt relaksacji, więc na pewno jest jakaś różnica między zastosowaniem środka, a nie zastosowaniem :wink:

A poprzednie kolonoskopie miałaś w narkozie, znieczuleniu rozumiem? :smile:

2. Normalne życie...

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”