eozynofile w komorze Carpentiera?

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
dariah4
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

eozynofile w komorze Carpentiera?

Post autor: dariah4 » 19 lip 2012, 12:07

Miał ktoś kiedyś robione to badanie? Normalnie pobiera się krew? Mój lekarz mówił, że muszę zrobić to badanie ze względu na podwyższone eozynofile. Po co to badanie się robi? Co może wykazać? Przepraszam za te pytania, ale w związku z chorobą przeszłam już nie jedno badanie ale o czymś takim nigdy nie słyszałam.
Leki: Asamax 500 4x2

" [...] twoje blizny są twoją siłą."
Paul Coelho

kalka_96
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: eozynofile w komorze Carpentiera?

Post autor: kalka_96 » 19 lip 2012, 14:00

A lekarz nie wytumaczyl o co chodzi w tym badaniu. Ja też nie mam pojęcia, według mnie lekarz powinien takie rzeczy tłumaczyć i wyjaśniać. Może ktoś inny pomoże.

Awatar użytkownika
Remedios44
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: lubelskie

Re: eozynofile w komorze Carpentiera?

Post autor: Remedios44 » 19 lip 2012, 15:37

Doczytałam się, że chodzi o metodę pomiaru eozynofilów we krwi alternatywną dla rozmazu krwi, zwaną metodą Carpentiera/metodą komorową ( http://www.termedia.pl/Czasopismo/-7/pd ... roblem.pdf , http://www.certus.med.pl/include/user_f ... yjnych.pdf ). Krew pobiorą ci zwyczajnie, tylko w laboratorium będą ją inaczej badać, bardziej dokładną metodą.
poprawiłam link
Ostatnio zmieniony 19 lip 2012, 16:49 przez Remedios44, łącznie zmieniany 1 raz.
Nawet gdy życie spycha cię najmocniej w dół, wciąż mierz wysoko. Wspinaj się na drabinę, podskakuj, choćbyś sam sobie wydawał się śmieszny ze swoją chęcią latania. Wszyscy mamy skrzydła, ale by latać, potrzeba wysiłku.

CU od 2002, ileostomia od 2004.

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”