Kolonoskopia/Warszawa

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
vegeta

Kolonoskopia/Warszawa

Post autor: vegeta » 29 sie 2014, 18:38

Cześć, potrzebuję jakiś namiar na lekarza albo przychodnię prywatną w Warszawie (chodzi mi głównie o bliski termin) ktora specjalizuję się w diagnostyce nzj i crohna i prawidłowo pobierze wycinki do histopato. Jeżeli źle założyłam wątek, to proszę o przesunięcie. Help, pozdrawiam

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Kolonoskopia/Warszawa

Post autor: Mamcia » 30 sie 2014, 19:25

O terminach nic nie wiem, ale polecić można Fundację gastroenterologii i Europejskie Centrum Medyczne.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

vegeta

Post autor: vegeta » 30 sie 2014, 20:15

Dziekuje za odpowiedz, tylko prosze jeszcze podpowiedz do ktorego lekarza najlepiej sie wybrac na kolonoskopie. Dziekuje z gory za pomoc, pozdrawiam :)

ree
Początkujący ✽✽
Choroba: CD

Post autor: ree » 31 sie 2014, 18:45

Ja miałam badanie w enelmedzie ale z wynikiem pobiegłam do przychodni Prima.
Z tym centrum mam bardzo złe wspomnienia, dr interpretował wynik - skończyło się na płaczu po wizycie i umówieniu sie do kogoś innego.

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono

Post autor: Maatylda » 31 sie 2014, 22:26

ree, a co się stało, jeśli mogę spytać? :oops:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

vegeta

Post autor: vegeta » 31 sie 2014, 23:10

Ja szukam tylko dobrego diagnosty, ktory po makroskopowym obrazie cos wiecej zinterpretuje i pobierze odpowiednio wycinki do histopato, dlatego czekam jak ktos mi poleci nazwisko lekarza do ktorego najlepiej uderzyc na badanie i ewentualnie konsultacje. Czasami prawda jest brutalna i trzeba to przyjac na klate :smutny:

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: kalatos » 01 wrz 2014, 22:52

Polecam LuxMed na Szernera.
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

ree
Początkujący ✽✽

Post autor: ree » 02 wrz 2014, 21:09

Maatylda pisze:ree, a co się stało, jeśli mogę spytać? :oops:

Poszłam do dr z wynikami - wycinki wskazujące na CU. Więc pytam co to i jak to, co dalej? Tu muszę powiedzieć że objawy wtedy to głównie zaparcia, krew i śluz plus bóle brzucha. Dr od razu bez żadnych dodatkowych badań - a było to po FFS, bez żadnych badań krwi itp., przepisał mi jakiś lek i kazał przyjść po 3 miesiącach - takie sprawdzenie czy pomoże czy nie a jak nie to da mi coś innego. Do tego pytany o dietę kazał mi odstawić warzywa i owoce i ciemne pieczywo - powtórzyłam mu więc raz jeszcze, że mam zaparcia nie biegunki - tylko głupio przyznał, że fakt przy zmianach na końcowym odcinku są zaparcia... mimo to kazał odstawić praktycznie błonnik.. Eh. Poszłam do innej dr - która po tym złapała się za głowę i kazała zrobić kolonoskopię - która wykazała Crohna. Ot kawałek mojej historii ;).

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono

Post autor: Maatylda » 02 wrz 2014, 22:34

ree, dziękuję za odp i nie wiem co powiedzieć.. dobrze, że masz "łeb na karku" i poszłaś gdzie indziej...niewiarygodne..
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

ree
Początkujący ✽✽

Post autor: ree » 03 wrz 2014, 09:57

No niestety często sami musimy 'sprawdzać' lekarzy. Zresztą upartość większości z Nas doprowadziła nas na to forum. Bo chyba każdy kiedyś słyszał, że 'taka jego uroda' i że to nic poważnego.

Koleżanka była na początku września na kolonoskopii bez znieczulenia w LuxMedzie i niestety trafiła jej się również bardzo nie przyjemna kobieta, która odpowiadała bardzo zdawkowo. Widać podobno było, że nie lubi się z lekarzem który przepisał badanie. Czyli mało profesjonalnie.
Niestety wszędzie można trafić na lepszy/gorszy dzień lekarza.

Dwa razy miałam badanie (kolonoskopia i FFS) w Enel Medzie - u dr Piotra Pniewskiego - bardzo porządny człowiek. Nawet na maile odpowiada :).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”