Strona 1 z 1

badania na nfz - lekarz prywatnie

: 28 sie 2015, 12:10
autor: palula88
Czy mozecie mi doradzic jak to faktyznie jest? Lecze sie prywatnie u gastrologa leki mam na nfz niestety badania musze robic prywatnie. No wlasnie, czy faktycznie musze? W przychodni robia mi straszna laska wypisujac skierowanie na morfologie a musze ja robic co 2 tyg. Od lekarza gastrologa dostalam informacje co w zakresie diagnostyki (morfologia potas crp) i co w zakresie lekow. Czy z taka informacja lekarz ogolny ma obowiazek wypisac mi skierowanie bez problemu?

Re: badania na nfz - lekarz prywatnie

: 28 sie 2015, 12:21
autor: panbubka
nie wiem czy musi, czy jest to jego dobra wola - ja przyniosłam listę od gastro do rodzinnego i na to mógł mi wypisać skierowanie to wypisał (niestety większości nie może...)

Re: badania na nfz - lekarz prywatnie

: 28 sie 2015, 14:20
autor: palula88
No wlasnie jak wy sobie radzicie w takich sytuacjach. Morfologia to akurat najmniejszy problem, ale kiedys pewnie dostane zalecenie zeby zrobic kolonoskopie czy gastroskopie i tu juz jest wydatek 500 zl... a szczerze nie stac mnie na to..

Re: badania na nfz - lekarz prywatnie

: 28 sie 2015, 14:35
autor: deth
Może Twój gastrolog przyjmuje i na NFZ. Podpytaj.

Re: badania na nfz - lekarz prywatnie

: 28 sie 2015, 17:57
autor: topost
Pytałem o to ale w kontekście recept i wyjaśniono mi iż cały myk polega na tym czy lekarz ma umowę z NFZ, jeśli ma to pomimo iż jesteś u niego prywatnie może wystawić receptę na NFZ (domniemam że dokładnie tak samo jest z badaniami), jeśli nie ma umowy - może wystawić tylko 100% (a więc i analogicznie powinno być z badaniami).

Re: badania na nfz - lekarz prywatnie

: 28 sie 2015, 18:11
autor: palula88
No to jestem w czarnej d... ma ale tylko na leki ale na badania przychodnia w ktorej przyjmuje lekarz juz umowy niee ma..

Re: badania na nfz - lekarz prywatnie

: 28 sie 2015, 19:42
autor: topost
Ja na Twoim miejscu wziąłbym od gastro zaświadczenie: pacjent choruje na to i tamto wymaga wykonywania badań takich i takich z taką a taką częstotliwością ... i z tą kartka do rodzinnego. To chyba jedyna opcja. Co do badań endoskopowych to chyba nie ma innej opcji jak albo prywatnie albo w kolejkę na NFZ ale to też chyba trzeba do lekarza na NFZ. Czyli jak piszesz; czarna d... - dobre podsumowanie tego całego systemu opieki zdrowotnej.

Mnie też wk... że od tylu lat miesiąc w miesiąc płacę zdrowotne a jak trzeba to i tak idę prywatnie - no bo wiadomo że jak jest nagła potrzeba to człowiek chciałby załatwić sprawę szybko i szybko leczyć. Ostatnio trochę wyluzowałem bo pierwszy raz w życiu poczułem że jest jakiś sens w tych składkach jak zacząłem się leczyć na CU i zobaczyłem jakie są różnice w cenie leków 100% vs refundowane.

Re: badania na nfz - lekarz prywatnie

: 29 sie 2015, 16:30
autor: atabe
Nie wiem czy na kolonoskopię /ale podejrzewam, że też/, na gastroskopię dostałam skierowanie od rodzinnego . Powiedziałam, że mnie pobolewa żołądek i dawno nie kontrolowałam . Nie było problemu

Re: badania na nfz - lekarz prywatnie

: 07 cze 2019, 16:57
autor: masterdark
Relacja lekarz prywatnie - badania NFZ jest strasznie pokręcona. Z tego, co się dowiedziałem, lekarz prywatny na badania na NFZ może skierować tylko i wyłącznie na oddział szpitala, no ale i to nawet nie do końca, bo nie można kierować do szpitala tylko w celu badań, gdy pacjent ogólnie nie wymaga hospitalizacji, czasem jednak można.
Jeszcze się zastanawiam, ale chyba będę musiał zrezygnować z gastrologa prywatnie.