Uczucie płynu w jelitach

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lovetolove
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: pomorskie

Uczucie płynu w jelitach

Post autor: lovetolove » 22 gru 2015, 19:47

Od 2 miesięcy mam problem z ciągłymi wzdęciami (nawet gdy nie jem) i bólem pleców. Czuje się jakby mi się coś zablokowało w jelicie. Podczas leżenia gdy przycisnę okolice prawego dołu biodrowego czuję przelewanie się płynu - normalnie jak by mi coś tam pływało. Czy to normalne? Czym to może być spowodowane? (CRP, OB, kałprotektyna w normie, krwi w kale brak)

Awatar użytkownika
asmilky
Początkujący ✽✽
Choroba: polipowatość rodzinna
województwo: pomorskie

Re: Uczucie płynu w jelitach

Post autor: asmilky » 02 kwie 2016, 16:24

witaj ja miałam takie objawy jak Ty: wzdecia, bole plecow,przelewanie w kiszkach, czułam sie zablokowana niemogłam kupy zrobic tylko na raty kilkanascie razy dziennie latałam (z tym ze ja choruje na polipowatosc rodzinna i jestem po resekcji jelita grubego) i te objawy wykazały ze mam gigantyczny guz nowotworowy który uciskal mi jelito cienkie.... teraz po usunieciu guza wszystko wrociło do normy :)
20.03.2014r. laparoskopowa pankolektomia. Zespolenie kretniczo-odbytnicze J-pouch. Ileostomia petlowa odbarczajaca.Drenaz jamy otrzewnej.
Wyciecie wyrostka robaczkowego-nowotwor neuroendokrynny.
21.08.2014r. zamkniecie ileostomii petlowej, zespolenie
jelito cienkie-jelito cienkie. Obie operacje MSWiA Warszawa.
16.12.2015-usunięcie 4desmoidów - Szpital Wojewódzki Gdańsk.
28.12.2016-usunięcie 1desmoidu - Szpital Wojewódzki Gdańsk

kalka_96
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post autor: kalka_96 » 04 kwie 2016, 19:52

lovetolove, a było wykonywane jakieś badanie obrazowe? - rezonans czy tomograf
a jaki jest wynik ostatniej kolonoskopii ?
takie objawy może powodować jakaś przeszkoda, mam na myśli - guz zapalny, zwężenie, polipy...

na pewno to jest niepokojący objaw

Takijeden
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Post autor: Takijeden » 02 cze 2016, 20:52

[quote="asmilky"]witaj ja miałam takie objawy jak Ty: wzdecia, bole plecow,przelewanie w kiszkach, czułam sie zablokowana niemogłam kupy zrobic tylko na raty kilkanascie razy dziennie latałam (z tym ze ja choruje na polipowatosc rodzinna i jestem po resekcji jelita grubego) i te objawy wykazały ze mam gigantyczny guz nowotworowy który uciskal mi jelito cienkie.... teraz po usunieciu guza wszystko wrociło do normy :)[/quote

Jakie badania wykryly tego guza? Lokalizacja w wyrostku robaczkowym jest częstą w guzach neuroendokrynowych , natomiast takie guzy to rzadkosc

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”