Czyszczenie Fortransem

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Farelka
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Czyszczenie Fortransem

Post autor: Farelka » 30 wrz 2006, 17:37

Jesetm tutaj nowa.W poniedzialek czeka mnie kolonoskopia i czterogodzinne przeczyszczanie Fortransem.Mam do Was jako do znawcow pare pytan,poniewaz bardzo sie boje tej "terapii".
-w jakim czasie od wypicia pierwszej szklanki preparat zaczyna dzialac?
-czy czyszczenie jest bardzo intensywne,bez przerw?
-czy nie dojdzie do odwodnienia organizmu,omdlenia?
-jaki smak ma preparat,czy powoduje straszne mdlosci,czy mozna do niego dodac np. cukier lub sok z cytryny dla poprawy smaku,czy czlowiek da rade tak szybko tyle wypic??
Dziekuje z gory za wszelkie odpowiedzi i porady
PINK FLOYD,ELTON JOHN,PHIL COLLINS,ROD STEWART,FLEETWOOD MAC,DONNA SUMMER,LED ZEPPELIN,JOHN LENNON,JOHN MAYALL,SIMPLY RED-dzięki Wam szczęście i łzy. Kocham Was!!!

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: Czyszczenie Fortransem

Post autor: Raysha » 30 wrz 2006, 17:56

Zaczyna działać róznie chyba zalezy to od człowieka
Nie dojdzie do odwodznienia poniewaz lekarz powinnien dac ci kroplówkę, a poza tym duzo pijesz wtedy wody więc raczej nie ma szans
Preparat jest wg mnie ohydny ale można dodac słyszałam soku z cytryny lub troche jabłkowego
Ja piłam przy czytaniu ksiązki i nie myślałam że mam pić przez rureczkę piłam i czytałam i nagle było "oo koniec" nastepna szklanka itd. ja nie piłam na siłę bo wymiotowałam ale stopniowo powolutku na luzie i było spokojniue

Maciek
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Maciek » 30 wrz 2006, 19:27

Farelka!
Poproś o x-prep. Wypijasz 75 ml słodkiego, gęstego czegoś. Potem trzeba wypić 3-4 litrów wody i soków (mnie pozwolili jabłkowy i winogronowy). Fortrans jest podobno (nie wiem, nie piłem) obrzydliwy i rzyga się już po 2 litrach.
Pozdrawiam
czasowa kolostomia - 22.12.06-29.03.07, 8.05.07-23.01.08

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Miki » 30 wrz 2006, 19:37

Ja oszyszczenie Fortransem nie wspomina miło, nie wypiłam pełnej dawki, okropny smak, wymiotowałam :wc: coś strasznego :cry:
Życzę powodzenia, trzymaj się cieplutko :roll:

gosian
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: gosian » 30 wrz 2006, 19:57

Co do Twoich pytań:
- zaczyna działać po wypicu jednego litra, licz sie z tym, że musisz zostać w domu :wc:
- na początku czyści słabo, ale pod koniec picia siedziałma na sedesie cały czas
- nic takiego mi się nie przytrafiło, ale piłam wodę w trakcie czyszczenia
- dla mnie było to słodkie, powodowało mdłosci z tego powodu nie zagryzałam ani nie dodawałam niczego, jestem żywym przykładem że można tego tyle wypić

POWODZENIA!! :roll:

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 30 wrz 2006, 20:06

Maciek pisze:Potem trzeba wypić 3-4 litrów wody i soków (mnie pozwolili jabłkowy i winogronowy)
ogolnie to chodzi o to zeby zapijac czyms 'klarownym'. ja miłem ostatnio Fleet'a i obyło sie bez wiekszych problemów - najpierw szklanka fleet'a z wodą a pozniej juz tylko czysta woda na przemian ze sokiem jabłkowym i herbatą mocno osłodzoną, zeby miec troche jako takiej siły i sie czyms rozgrzać.

Awatar użytkownika
kabran
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: kabran » 30 wrz 2006, 21:58

Ja wiosną wypiłam (w ciągu trzech dni co prawda) 10 litrów Fortransu, więc cóż.... :roll: I żyję. Polecam dodanie soku z cytryny i picie tej ambrozji "na zimno", tzn. z lodówki. Lepiej wchodzi. A ja zapijałam Red Bulem, który co prawda też jest ohydny, ale się fajnie landrynkowo odbijał... :wink: Aha! Odwodnienie na pewno Ci nie grozi, bo właśnie dlatego pije się tego takie "obłędne" ilości, żeby organizm nawodnić.
Prawie wszystko o celiakii i diecie bezglutenowej: www.forum.celiakia.pl ;-)
Biorę: Asamax 500 mg (2/2/2), Metypred 4 mg(2/0/2), Gasprid 10 mg (1/1/1)
Stan: hemikolektomia, do remisji daaaleko...

Farelka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Farelka » 30 wrz 2006, 22:03

Ale skad informacja o wymiotach?To mnie przeraza bo ja cierpie na napady leku i przy wymiotach (jak sie np.zatruje) to mdleje.Wiec tutaj mam non stop mdlec?Boze!!!!To mialo przeczyszczac a nie powodowac wymioty!No to jaki to ma smak w koncu: slony,slodki czy gorzki albo kwasny???
PINK FLOYD,ELTON JOHN,PHIL COLLINS,ROD STEWART,FLEETWOOD MAC,DONNA SUMMER,LED ZEPPELIN,JOHN LENNON,JOHN MAYALL,SIMPLY RED-dzięki Wam szczęście i łzy. Kocham Was!!!

Awatar użytkownika
kabran
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: kabran » 30 wrz 2006, 22:06

A kto powiedział, że Ty zemdlejesz? A opisanie smaku Fortransu jest naprawdę baaardzo trudne. Jak dla mnie to trochę jak woda z basenu, tak jakby lekki aromat chloru (ale chloru się w nim broń Boże nie doszukuj), poza tym jest jednocześnie słodkawo-słonawy.... Dodaj sok z cytryny i do lodówki! I pij jak drinka. Na luzie.
Prawie wszystko o celiakii i diecie bezglutenowej: www.forum.celiakia.pl ;-)
Biorę: Asamax 500 mg (2/2/2), Metypred 4 mg(2/0/2), Gasprid 10 mg (1/1/1)
Stan: hemikolektomia, do remisji daaaleko...

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin

Post autor: -Ania- » 30 wrz 2006, 22:11

smak wg. mnie przypomina rozcieńczoną wode po kiszonych ogórkach
ja ani razu nie wymiotowałam, pewnie dlatego, że piłam to powoli
w podanych odstepach czasowych (1 szklanka na 1 godzine)
i popijałam sokiem winogronowym, lub jakims innym klarownym

a zaczelo działac po wypiciu pierwszej szklanki

osobisice doradzam X-prep

pozdrawiam
ania
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Farelka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Farelka » 30 wrz 2006, 22:25

1.Co to jest x-prep?
2.Jak moge to popijac slodkim sokiem skoro lekarz do momentu diagnozy zabronil mi pis i jesc wszystkiego co slodkie,mam zezwolenie tylko na suchary i kisiel (nieslodzony)?
3.Jak mozna wypic szklanke na godzine,skoro mam 12 szklanek wypic w cztery godziny(od 8 do 12) bo po 17 mam kolonke?
4.Dlaczego mam zemdlec?Bo mdleje zawsze jak zaczynam rzygac,mam taka nerwicę lękową-reakcja!

palkafarm
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
Kontakt:

Post autor: palkafarm » 01 paź 2006, 00:08

Dla mnie fortrans ma smak "rybi"- taki tranowaty. Ilosci jakie mnie kazano wypic to3 saszetki kazda rozpuszczona w litrze wody i na koniec jeszcze 1,5 l by sie nie odwodnic. Pijac to badziewie nic nie jadłam, bo po prostu mi sie nie chcialo. Zaczęło dzialac po 2 h od rozpoczecia picia i latalam co 20 min do toalety (zalecam zaopatrzenie sie w miekki papier toaletowy bo tyle wizyt w toalecie, :wc: to pewne podraznienie śluzówki odbytu.)
Czwarta saszetke dostalam nastepnego dnia rano 3 h przed kolonoskopią.
Zareczam Ci Farelko, ze Fortans nie jest az tak ohydny by wymiotowac aczkolwiek ambrozja to nie jest. Z pewnościa to przezyjesz i sama okreslisz jaki to ma smak po wszystkim. :wink:
Trzymam kciuki.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 01 paź 2006, 01:11

Farelka pisze:w jakim czasie od wypicia pierwszej szklanki preparat zaczyna dzialac?
-czy czyszczenie jest bardzo intensywne,bez przerw?
-czy nie dojdzie do odwodnienia organizmu,omdlenia?
-jaki smak ma preparat,czy powoduje straszne mdlosci,czy mozna do niego dodac np. cukier lub sok z cytryny dla poprawy smaku,czy czlowiek da rade tak szybko tyle wypic??
1)
jest intensywne ale to wlaściwosci osobnicze decyduja czy bez przerw(napewno nie siedzisz non stop na kibelku)
2)
nie dojdzie :!:
3)
slono-gorzkawo-slodkawy
powoduje mdlości
lepiej bezposrednio przepijac czyms smacznym(ja przepijalam sokiem ananasowym)
da rade(ja musialm za kazdym razem wypijac co 15min 250 ml czyli szklanke i tak do 3 litrow)
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Raysha » 01 paź 2006, 08:33

dla mnie ma to smak słony jakby kto wsypał kilogram soli do wody,ostatnio piłam x-preo i smakowało jak niegazowana ale baaaardzo słodka cola :mrgreen:
Farelka pisze:1.Co to jest x-prep?
to jest srodek przeczyszczajacy ale o tysiac razy lepszym smaku (wg mnie)
Farelka pisze:2.Jak moge to popijac slodkim sokiem skoro lekarz do momentu diagnozy zabronil mi pis i jesc wszystkiego co slodkie,mam zezwolenie tylko na suchary i kisiel (nieslodzony)?
to cóz pij wodę, ja tylko wodę mogłam gorzką herbate i niesłodzone kisiele, osobiście pierwsze słyszę o sokach że można ale dzieki niedługo będę mieć to wykorzystam
Farelka pisze:3.Jak mozna wypic szklanke na godzine,skoro mam 12 szklanek
wypic w cztery godziny(od 8 do 12) bo po 17 mam kolonke?
to tak jak poprzednicy napisali co 15minut i powinnaś sie wyrobic
Farelka pisze:4.Dlaczego mam zemdlec?Bo mdleje zawsze jak zaczynam
rzygac,mam taka nerwicę lękową-reakcja!
Nie będziesz rzygac jesli wmówisz że to dla twojego dobra i jesli jestes tak tym przerazona ja bym dała x-prep (oczywiście za zgoda lekrza) :!:
Proszę, masz jeszcze jakies pytanka? :mrgreen:

Farelka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Farelka » 01 paź 2006, 09:35

Poki nie dojda,co mi jest nie moge jesc nic innego oprocz kisielu nieslodzonego i sucharow.Zrozumcie!Skoro lekarz nie wie,co mi jest to jak moge jeszcze popijac fortrans slodkim sokiem jak zakazano mi i to kategorycznie.Od czasu do czasu pogryze skorke chleba ale juz wtedy cos mnie kreci w brzuchu.Naprawde nie wiem,co mi jest i jak to sie skonczy.Moze umre z glodu...?Juz zapomnialam smak wielu potraw.Ale skoro kolonoskopia da jakis wynik to nagle lekarz powie:juz wiemy co pani jest,moze pani se zezrec jajecznice?D;laczego nie moge jesc teraz a bede mogla pozniej?Poza tym ja jutro od rana mam sobie oczyscic jelita a juz po 17 mam badanie

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”