Kolonoskopia- wiem wiem, że już było ale mam kilka pytań

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Słoneczko1982
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Re: Kolonoskopia- wiem wiem, że już było ale mam kilka pytań

Post autor: Słoneczko1982 » 05 lut 2007, 19:23

Bardzo bardzo bardzo dziękuję Wszystkim, którzy udzielili odpowiedzi na moje pytanka :mrgreen:
Serdeczne pozdrówka i mnóstwo zdrówka :wink:
Trzeba mieć końskie zdrowie żeby chorować :P

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Miki » 09 lut 2007, 14:55

Ja miałam 4 kolonoskopie i też piłam Fortrans, okropieństwo :cry: Jak sobie przypomnę ten smak to aż mam dreszcze, rok temu jak miałam kolonoskopię to wszystko prawie zwróciłam :wc: i jelito nie było dobrze oczyszczorne. Nie miała żadnego znieczulenia i bolało strasznie :smutny:
Proszę mi napisać coś o tym preparacie X-PREP, jak się go piję ile litrów. Wiem już że jest słodki.

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: madziula » 09 lut 2007, 17:44

poki co mialam dwie kolonki, raz pilam fortrans-bleee, a drugi raz X-prep- duzo lepszy. za niedlugo znowu ide do szpitala, z ktorego dziasiaj wyszlam na kolonoskopie i zapewne bede zmuszona do fortransu :/
kokodżambo i do przodu
podejrzenie choroby Crohna

chercher
Debiutant ✽

Post autor: chercher » 10 lut 2007, 17:09

Ja narazie miałam jedną kolonoskopie i myślałam że już na tym koniec :razz: okropne przeżycie, a przygotowanie jeszcze gorsze, piłam chyba fortrans, dokładnie nie wiem bo dostałam to w szpitalu,nie musiałam sama kupować, ale z tego co piszecie tak wnioskuje :razz: 3 litry tego okropieństwa :smutny: na samą myśl o powtórce mnie skręca. Znieczulenie miałam, ale nie ogólne, a jednak bolało :cry:
Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam....

Awatar użytkownika
ewelina1011
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: ewelina1011 » 16 lut 2007, 10:48

Mimo, że fortrans jest ohydny, to wolę go bardziej niż X-PREX. Jest strasznie słodki, aż drapie gardło i na pewno nie oczyszcza jelit tak dobrze jak FORTRANS, jest raczej polecany przy wlewie kontrasu. Ja po wypiciu X-PREXA miałam takie boleści, że myslałam, że umrę na kubelku. Potwore skurcze, myślałam, ze padnę. Powoduje bardzo silne skurcze jelit, co pozawal na ich wyczyszczenie. Po FOTRANSIE nie miałam takich boleści, więc dlatego go wolę, mimo, ze jest ohydny i wolę mieć większą pewnośc, że jelitka są czyściutkie.

Awatar użytkownika
BeataM
Początkujący ✽✽

Post autor: BeataM » 16 lut 2007, 20:26

Jestem po kolonoskopi .Dwa dni czyszczenia FORTRANSEM dieta płynna i horror. bolało jak diabli ,krzyczałam na cały szpital . Dostałam jakieś znieczulenie, ale dopiero gdy się darłam,wcale nie pomogło. Mam nadzieje że w najbliższym czasie nie będę musiała tego powtarzać. Jelito mam zajęte do 90 cm ale stan nie jest tragiczny. Lekarka powiedziała że wchodzę w remisję .Wycieli mi 4 polipy 45mm i pobrali wcinki z całej długości .Wyniki dostane za 10 dni . Mam nadzieję że nic strasznego nie znajdą. Pozdrawiam Beata.
Czym jesteśmy wobec wieczności?
zajrzyj tu
Witaj [you]!

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”