jakie badania w remisji

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
dzierzba
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
Kontakt:

jakie badania w remisji

Post autor: dzierzba » 14 cze 2007, 23:04

zastanawiam se jakie badania nalezy robic i co jaki czas bo z uwagi na dlugi stan pozerania wielkich ilosci pentasy to gdzies cos musi sie odkladac. A ze jakos ze swoim doktorkiem to sie dogadac nie moglem w tej sprawie to swracam sie na forum co zrobic na swoim wlasnym przegladzie :)) Nielicze czystej morfologi i Ob.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2007, 17:12 przez dzierzba, łącznie zmieniany 1 raz.

dzierzba
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Re: jakie badania w remisji

Post autor: dzierzba » 16 cze 2007, 19:39

dzieki za informacje jeszcze jak bys mogl odpowiedziedz na pytanie :) Szczegolnie chodzi mi na co zrobic badanie pod wzgledem petasy. CZy aby organizm nie mial z nia problemow.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 cze 2007, 20:07

"Kartofle" zwykle nie szkodzą, ale badania kontrolne należy robić. Morfologiai płytki, OB, CRP, biłako calkowiete + wewntualnie abuminy. Wszystko opisane w poradniku. A gdzie się leczysz??? i dlaczego z LP nie mozes się dogadać??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
tata pirata
Specjalista ds. nowości w medycynie
województwo: lubuskie

Post autor: tata pirata » 16 cze 2007, 22:31

Dzieci bedące pod opieką CZD w Warszawie i znajdujące się w remisji poddawane są co dwa lata koloskopii i gastroskopii +USG

dzierzba
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: dzierzba » 17 cze 2007, 10:55

dzieki za odpowiedz te badania znalem z poradnika jak to napisala mamcia. Z tego co rozumiem to nie ma zadnych badan ukierunkowanych pod wzgledem wplywu pentasy na organizm przy dlugoletnim stosowaniu.
A co do lekarza jak czlowiek sie dobrze czuje to rzadko chodzi lekarze sie zmieniaja i nie raz to nawet sie nie wiem kto recepte wypisuje :). Ale pomny na slowa kolezanki ze szpitala trzeba gdzies chodzic zeby jak to powiedziala byc swoim bo ponoc inaczej sie traktuje swojego dlugoletniego pacjenta niz kogos z ulicy. Ja sie wacha ktory spzital wybrac CSK MSWiA czy Onkologie. a narazie jak to sie mowi nie mam czasu na to :))

madi
Debiutant ✽
Choroba: CU

Post autor: madi » 17 cze 2007, 14:09

Mam małą rade sprawdzaj co jakis czas nerki ponieważ tak jak u mnie badanie ogóle moczu wychodzi na 5+ a niestety kartofelki pozostawiaja u mnie kamyki i piasek , choc u Ciebie nie muszą. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 17 cze 2007, 15:40

no niestety NLPZ daja w kosc.
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 17 cze 2007, 18:28

to wklejka ze stron J-elity
Kamica nerkowa dotyka o wiele częściej chorych z NZJ niż osoby zdrowe, a powstające złogi są głównie zbudowane ze szczawianów. Powodem tego są zaburzenia metabolizmu i podaży wapnia. U osób zdrowych kwas szczawiowy jest w jelicie wiązany z wapniem tworząc nierozpuszczalny w wodzie szczawian wapnia wydalany ze stolcem. Natomiast u chorych na NZJ, a szczególnie w biegunce tłuszczowej, nierozłożone kwasy tłuszczowe wiążą większość dostępnego wapnia i w konsekwencji brakuje go do związania kwasu szczawiowego, który jest wchłaniany do krwi zwiększając ryzyko kamicy nerkowej. Najskuteczniejszą metodą zapobieganie kamicy nerkowej jest odpowiednia dieta, która polega na ograniczeniu spożycia produktów zawierających duże ilości kwasu szczawiowego (rabarbar, szpinak, buraki, orzechy, kakao i czekolada) oraz na dostarczeniu w diecie dużej ilości wapnia. Jak wspomniano wcześniej, w wapń bogate jest mleko i jego przetwory, dlatego osoby, które nie są uczulone na białko mleka nie powinny ograniczać jego spożycia. Należy podkreślić, że zapobieganie biegunce tłuszczowej jest ważnym czynnikiem zapobiegania kamicy nerkowej.
Jak widać to raczej nie leki, ale uroda choroby.
Co do badań kontrolnych to powinny być wykonywane w remisji, podwyższone a CRP i płytki krwi są dobrym predyktorem nachodzącego nawrotu. Taki wynik jest wskazówką do intensyfikacji leczenia, aby nie dpopuscić do pwłnoobjawowej wznowy. Było otym na dzisiejszej konferencji
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 17 cze 2007, 18:55

a no właśnie..przypadkiem też teraz u mnie znaleziono kamyczek.
Pytałam lekarzy skad on sie wziął ale widocznie to nie ta specjalność bo powiedziano mi że pewnie od wody pitnej(to nie żart!!)
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 17 cze 2007, 19:41

no widzisz,a slyszalas ze jak herbata dluzej postoi to tez przczynia sie do kamicy?
(to nie zart) :razz:
Obrazek

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: madziula » 18 cze 2007, 18:15

a propo kamicy, to ja rowniez takowa posiadam i lekarze zalecają okresowe badania co jakis czas, to samo oczywiscie dotyczy naszych jelit. trzeba kontrolowac :)
kokodżambo i do przodu
podejrzenie choroby Crohna

Awatar użytkownika
ibanez
Debiutant ✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: ibanez » 19 cze 2007, 11:17

odnośnie kamieni żółciowych czy nerkowych zdecydowanie polecam LIDANPAISHIPIAN lub SHILINTONG zależy czy nerkowe czy żółciowe, próbowałem po kuracji tym lekiem problemy się skończyły :roll:
W oczekiwaniu na życie wieczne ;)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 19 cze 2007, 11:26

ibanez pisze:odnośnie kamieni żółciowych czy nerkowych zdecydowanie polecam LIDANPAISHIPIAN lub SHILINTONG
a co to jest?

odnosnie kamieni zolciowych to moja mama ma kamice objawowa pecherzyka zolciowego i kiedys zaczela kuracje olejem i jakimis ziolkami.pomoglo na troszke.teraz i tak to wrocilo.
mysle ze jesli ktos ma "predyspozycje "to zadne kuracje homeopatyczne nie pomoga,jakos nie wierze w cos takiego.
Obrazek

Awatar użytkownika
ibanez
Debiutant ✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: ibanez » 19 cze 2007, 11:40

to chiński lek w formie tabletek, (uwaga na podrobione leki o tej nazwie)
jeśli chodzi o działanie to w ciągu tygodnia problemy z kamieniami żółciowymi się skończyły a miałem iść na operację usunięcia woreczka :roll:
W oczekiwaniu na życie wieczne ;)

kasinp
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: kasinp » 24 cze 2007, 16:49

he pentase sie bierze przewlekle a cos wiecej przewlekle bierzecie i w jakich dawkach??
oczywiscie w remisji .?

ile tej pentasy na dzien?
ja biore 3razy dziennie po dwie 500mg

i do tego azatiopryne 2 rano 50mg
objawow nie mam
i zaczynam schodzic z encortonu powoli

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”