kolonoskopia

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Katze
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie

Re: kolonoskopia

Post autor: Katze » 05 lip 2009, 13:40

Nie.Wiesz,ja jeszcze nie mam zdiagnozowanej żadnej choroby. Ale od miesiąca czuję się doskonale,nic mnie nie boli i nie mam biegunek. Jem wszystko normalnie. Jednak od kolonoskopii się nie wywinę, bo rodzice się uparli (jestem chuda,no i przez to co wycierpiałam z bólami i biegunkami wcześniej) Nic nie pomogło mówienie,że już mi lepiej. Kolonoskopię mam już umówiona i do tego na żywca:P

No i właśnie najbardziej się boję,że czuje się super a po kolonoskopii dostane jakiegoś zaostrzenia czy coś :cry:

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post autor: CzarnaMamba » 05 lip 2009, 13:47

Niczego sie nie boj, jak jest teraz ok to bedzie ok. Moze Twoje wczesniejsze objawy byly spowodowane jakas bakteria lub innym czynnkiem, wcale nie musisz na cos chorowac, ale lepiej sie upewnic :) jakby mi ktos powiedzial, ze kolonka bez znieczulenia, to wprost powiedzialabym, ze zadam, znieczulenia i tyle; albo po badaniu :P ja to taka cholera jestem :lol:
Obrazek

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 05 lip 2009, 14:05

Katze pisze:No i właśnie najbardziej się boję,że czuje się super a po kolonoskopii dostane jakiegoś zaostrzenia czy coś
ja miałam kolonkę 2 razy w zaostrzeniu i po tym badaniu mój stan się bardzo polepszał. Nie bój się, że Ci się pogorszy, bo nie ma powodów do strachu.
Co do znieczulenia nie miałam narkozy a jedynie "głupiego Jasia" i spoko dało się przeżyć. Nie nastawiaj się tak negatywnie, bo wtedy może Cię jeszcze gorzej boleć, to badanie wcale nie jest straszne.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Katze
Początkujący ✽✽

Post autor: Katze » 05 lip 2009, 14:40

Mam badanie w zwykłym prywatnym gabinecie więc usypiania tam nie oferują :smutny:

Dziękuję za wsparcie. Będę się trzymać dzielnie,przynajmniej się postaram. Napiszę (jak będę w stanie) wieczorem we wtorek jak to wszystko poszło. :wink:

Awatar użytkownika
anulka089
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: anulka089 » 05 lip 2009, 16:33

z wrazenie chyba boli :roll: ^^ wiecie ja to juz nawet nie pamietam jak to bylo a mialam 30 czerwca robioną kolonke^^ ^^a co do uszkodzenia jelita, to tylko z dwa razy poczujecie moze bol a boleć może to poweitrze wpuszczane do jelita więc dlatego sie tzreba sie krepowac i jak sie da to tzreba sie odgazować(puszcać te gazy) ja sobie zaoszczędzilam tym bólu wolałam to niż sie krępować i sie męczyć :wink: ^^ trzymam kciuki Będzie Dobrze :spoko: i sie nie bać :smile:

Awatar użytkownika
Katze
Początkujący ✽✽

Post autor: Katze » 07 lip 2009, 20:25

No,już jestem po gastro i kolonoskopii. Brrr...Na dole napiszę wyniki badań,ale najpierw mam kilka pytań: czy was też po grastroskopii tak okropnie bolało gardło,migdałek i przełyk?

Pytanie o kolo: mnie lekarz zbadał aż z kawałkiem jelita cienkiego,czy tak można? Na razie nie mam jakiś wielkich bóli,ale po czym poznać że np.lekarz uszkodził jelito? Bo niby wszystko dobrze,a skąd MY możemy o tym wiedzie?

Po za tym skoro lekarz mówi,ze moje jelito jest zdrowe to jaką mam pewność,że po takiej kolonoskopii się nie pochoruje,nie uszkodzi? No dobrze. Teraz wyniki:

Kolonoskopia:

Typ Aparatu: OLYMPUS CF 20HI.nb

Instrument wprowadzono do ileum terminale.Końcowy odcinek jelita krętego,zastawka Bauhina,kątnica,wstępnica,poprzecznica,zstepnica,esica i odbytnica prawidłowe.
Dgn.Prawidłowy obraz endoskopowy ileum terminale i jelita grubego.

Gastrofiberoskopia:

Przełyk,linia Z i wpust od góry oraz w inwersji bez zmian. Błona śluzowa całego żołądka zaczerwieniona,w antrum z zaznaczonym przeświecaniem naczyń.Jeziorko śluzowe obfite,mętne,intensywnie podbarwione żółcią.Odźwiernik symetryczny,zaczerwieniony,niesprawny.Opuszka XII-cy i jej część zstępująca bez zmian.Pobrano materiał do badania hist-pat z części zstępującej XII-cy.wykonano CLOtest.
Dgn:Refluks żółci dwunastniczo-żołądkowy.Obs.w kier.choroby trzewnej.

Obecnie siedzę w domciu i jem kanapki z dżemem. Nie mogłam sie powstrzymać :lol: A co wy jedliście zaraz po gastro,kolonce i pobieraniu wycinków? Piliście letnia herbatę czy tylko mineralną?

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 07 lip 2009, 21:03

Katze pisze:czy was też po grastroskopii tak okropnie bolało gardło,migdałek i przełyk?
minimalny ból to może i był, ale nie sugeruj się bo ja mam wysoki próg bólu.
Katze pisze:mnie lekarz zbadał aż z kawałkiem jelita cienkiego,czy tak można?
owszem mnie też :]
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
anulka089
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: anulka089 » 07 lip 2009, 21:22

tak mnie też bolało gardło pare dni , a po kolonoskopii to od tego plynu oczyszczającego jelita do badania chyab pzrze 2 tyg czułam dziwny zapach stolca - hehe co jade na wizyte do lekarki to przesiąkne tam tym smrodem w poczekalni ze nawet jak sie załatwim na drugi dzien :wc: to czuje -jka bym sie nawdychala tego :lol:

Awatar użytkownika
Katze
Początkujący ✽✽

Post autor: Katze » 07 lip 2009, 21:34

A w ogóle dziwna sprawa,bo wszyscy pisali o gazach po kolonce a ja..ich nie mam! Brzuszek pobolewa,ciężko mi,zbiera mi się i..nic:P

rajan
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --

Post autor: rajan » 07 lip 2009, 21:47

Mnie po kolonce zawsze odpowietrzali, tzn pielęgniarka wkładała taką rurkę i powietrze z jelita schodziło. A ten ból to może właśnie jest powietrze w jelicie. Miałem też parcie na kibelek, a jak przyszło co do czego to okazywało się, że to tylko powietrze szukało drogi ucieczki :wink:

Awatar użytkownika
Sabin
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: Sabin » 07 lip 2009, 23:53

Katze pisze:Piliście letnia herbatę czy tylko mineralną?
ja miałem ze znieczuleniem i nic nie mogłem jeść i pic po badaniach (a też oby dwa miałem jednego dnia)przez godzine leżałem na kroplówkach nawadniajacych,potem normalnie jadłem (normalnie czyt. dieta) ::P a te gazy to standard ale aż bolało jak schodziły:\

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: makika83 » 08 lip 2009, 08:16

po kolonkach, na których nie leżałam w szpitalu, to schodziłam do samochodu i jadłam przygotowane kanapki i popijałam mineralną niegazowaną. po dwóch godzinach pozwoliłam sobie, wiem, że nie powinnam, na jakiegoś fast fooda :)

po gastro też bolało mnie gardło i do tego został mi posmak węża, a raczej płynu używanego do jego czyszczenia - coś okropnego, w dodatku bardzo podobny zapach miał płyn do mycia podłóg, którym dwa razy dziennie przemywano podłogi w szpitalu (a leżałam tam prawie dwa tygodnie).
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

Awatar użytkownika
anulka089
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: anulka089 » 08 lip 2009, 09:52

makika83 pisze:po gastro też bolało mnie gardło i do tego został mi posmak węża, a raczej płynu używanego do jego czyszczenia - coś okropnego, w dodatku bardzo podobny zapach miał płyn do mycia podłóg, którym dwa razy dziennie przemywano podłogi w szpitalu (a leżałam tam prawie dwa tygodnie).
wspólczuje :smutny:

Awatar użytkownika
Katze
Początkujący ✽✽

Post autor: Katze » 08 lip 2009, 11:44

No mnie nadal boli gardło:( I chyba żołądek (w każdym razie coś po lewej) Tak że nie mogłam spać. I nie wiem czy to jelita, czy żołądek bo po dwóch badaniach w jeden dzień to teraz będzie trudno stwierdzić. :cry: Ktoś z was po kolonce latał jeszcze do kibelka? Ja tak:( Jakby nadal Fortrans działał. I się czuję,jakbym miała troszkę podwyższoną temperaturę.

Awatar użytkownika
anulka089
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: anulka089 » 08 lip 2009, 14:16

tak, ja jak sie załatwialam to nawet było czuć ten plyn przeczyszczajacy , a żołądek Cię chyba boli od pobieranych wycinków i przez to zostałą podrażniony, ja maialm jakieś pobrane wycinki. a jak mialam kolonke to jak mi pobieral to nawet czułam jak by mnie ktos uszczypił i pociagnał brrr dziwne uczucie :grin: hehe..

ale com przeżyłaś badania i masz z głowy -pewnei powiesz ze nie takei straszne i byś mogla jescze raz tylko gdyby nie to oczyszczanie.. :wc: ;gorsze niż to badanie

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”