kolonoskopia

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: kolonoskopia

Post autor: obyty.z.cu » 18 cze 2012, 17:24

Daga03 pisze:moja doktorka twierdzi , że jak jest remisja to nie ma sensu wchodzic w jelita i je naswietla.co o tym myslicie.
w skrócie,to kiedyś kolonki w remisji robiono tak co 8 lat,to wynikało z okresu zmian nowotworowych,
jeśli nie ma żadnych zaostrzeń,jest remisja,to po co drażnić jelito.
Co innego,jeśli choruje się już długo (ponad 10 lat),to wtedy robi się ją częściej.
W zależności od stanu organizmu,ale i tak nie częściej jak co 2 lata.
Tak mi opowiadano i do tego się stosowano.
Ostatnio miałem kolonkę 2 lata temu,i chyba mi się nie spieszy do niej.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: subzero » 18 cze 2012, 18:36

Gdy leżałam w szpitalu poznałam pana chorującego ponad 10 lat na CU. Jemu lekarka również poleciła robić kolonke mniej więcej raz na rok właśnie ze względu na ewentualny szybszy rozwój nowotworu po tak długim okresie chorowania, bo wiadomo, że takie rzeczy należy wykrywać jak najszybciej aby móc skutecznie leczyć.
Także myślę, że trzeba być czujnym :)

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 19 cze 2012, 09:11

a ja będę miała za 2 tygodniu po nie całym roku, w sumie już od trzech lat co rok.
u mnie chyba uzasadniona by sprawdzić czy leki działają
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”