Kolonoskopia/ Słupsk/ Salus

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Anulka M.M.
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie

Kolonoskopia/ Słupsk/ Salus

Post autor: Anulka M.M. » 26 sty 2008, 22:56

Witam,

Jestem "początkującą"w tej dziedzinie :roll: - przede mną pierwsza kolonoskopia.Czy jest Ktoś kto przechodził to badanie w słupskiej klinice Salus? Mój chirurg polecił mi to miejsce mowiąc, ze wykonują tam kolono"cywilizowaną" metodą :roll: .Czy ktoś mogłby to potwiedzic?(już sama mysl,ze zapłacę za badanie duużo pieniązkow-bo to prywatna klinika- trochę boli) please...

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
miasto: Słupsk
Kontakt:

Re: Kolonoskopia/ Słupsk/ Salus

Post autor: sztaba » 27 sty 2008, 22:38

Witaj. Miałem robione badanie w Salusie w październiku 2007 i jestem baaardzo zadowolony. Dostałem znieczulenie "w żyłę" oraz coś do wdychania. Prawie nic nie czułem. Miałem robione badanie bezpłatnie (NFZ), więc myślę że za pieniądze będziesz potraktowana równie dobrze a nawet lepiej :).

Anulka M.M.
Debiutant ✽

Post autor: Anulka M.M. » 28 sty 2008, 11:50

Uff....Dziękuję Sztabo,uspokoiłes mnie znacznie.Włąsnie coś mi lekarz opowiadał o znieczuleniu dożylnym,cieszę się,ze działa :roll: .Badanie dopiero 10 marca.Opowiem jak było
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kasieek99
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS
Kontakt:

Post autor: kasieek99 » 28 sty 2008, 12:04

moge wszystko potwierdzic, rowniez mialam tam robione badanie, dokladnie 17 stycznia 2008. bardzo mily pan od znieczulenia, mile znieczulenie i zero bolu. no prawie zero, ja w trakcie sie ocknelam bo mnie brzuch bolal masakrycznie, ale momentalnie dostalam znowu cos w zyle i pan mnie za reke trzymal i odpłynelam ponownie. o nic sie nie martw, samo badanie to luzik guzik, dla mnie gorsze bylo samo przygotowanie i nie jedzenie przez prawie 3 dni :) badanie podobnie jak sztaba mialam z NFZ, ale mysle ze prywatnie to bedzie jeszcze milej i przyjemnie. trzymaj sie i nie martw na zapas, sama sie przekonasz ze nie traszne to, tak jak sie wydaje. pozdrawiam :wink:
"Życie dając jednocześnie też odbiera każdemu..."

Anulka M.M.
Debiutant ✽

Post autor: Anulka M.M. » 28 sty 2008, 17:28

Wow,coraz bardziej pocieszające i radosne wieści :razz: ,dzięki wielkie!więc nie muszę sie martwic na zapas.A o tym przygotowaniu słyszałam....fortrans=be,zapytam lekarza czy mogę zastąpic to np.Xprepem,bo ponoc smaczniejszy.

Pozdrawiam Kasiek99!i zyczę zdrówka :roll:

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: sztaba » 28 sty 2008, 21:25

kasieek99 pisze:bardzo mily pan od znieczulenia...
Taaak... Pan Staszek jest ... de beściak. Też mnie znieczulał. Coś tam zagadał, zażartował i nawet nie zauważyłem kiedy "odpłynąłem" :lol:

Anulka M.M., a gdzie/u kogo się leczysz?

właśnie popełniłem posta nr 500

Anulka M.M.
Debiutant ✽

Post autor: Anulka M.M. » 28 sty 2008, 23:21

Drogi Sztabo, jak na razie zaden gastro mnie nie prowadzi,moim lekarzem jest chirurg, dr Marek Janus z Koszalina z kliniki Praxis-naprawdę polecam-bo stamtąd pochodzę.A chirurg dlatego,bo w grudniu mialam 2 operacje i ciągle mi się paprze :oops: ,rana jakos wolno się goi( a zaczelo się od zwykłego wyrostka,potem ropniak,drenaż otrzewnej az w koncu zalecili kolono,bo moze Pan Crohn- siostra go ma).On wlasnie polecil Salusa.A polecasz jakiegos dobrego lekarza gastro w Slupsku??

zibipoole
Debiutant ✽
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: zibipoole » 23 kwie 2008, 23:09

Witam
choruje na CU od 1992 roku. Miałem pierwszy raz robioną kolonoskopię bodajże w 93 roku w szpitalu w Słupsku przez dr. Pasiekę. Wtedy mogłem tylko pomazyc o znieczuleniu. :cry: Juz po 2000 roku miałem kilkakrotnie robiona również w szpitalu przez dr. Rzeszutka. Świetny fachowiec znieczulenie w standardzie. Całkiem inne "wrazenia", oczywiscie in plus. :wink: Teraz mam skierowanie na kolonoskopię w Salusie. Na wstępie zapytałem o znieczulenie. Zapewniono mnie, że mie ma z tym problemu. Wybieram się tam już w czerwcu i myslę, że nie będzie gozej jak w szpitalu.

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: sztaba » 25 kwie 2008, 07:36

zibipoole, WITAJ.
Mam porównanie bo w szpitalu też mi swego czasu robił Rzeszutek. Też w znieczuleniu.
W Salusie jest równie dobrze.

zibipoole
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: zibipoole » 02 maja 2008, 10:35

Dzięki za odpowiedż. Pozostaje cierpliwie :wc: czekać do czerwca na kolonoskopię.
Po drodze mam jeszcze przeprawę z ZUS- em :mad: , a to nie pomoże w chorobie (stres).
Życzę zdrowia.

zibipoole
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: zibipoole » 16 cze 2008, 20:35

No i jestem po badaniu :mrgreen: . Faktycznie kolonoskopia w Salusie to sama przyjemność :roll: . Zero stresu sprawnie i fachowo. Pełny profesjonalizm. "Potrzebującym" szczeże polecam te "firmę". :wink:

Małgosia11111
Debiutant ✽
Choroba: CD

Post autor: Małgosia11111 » 10 lut 2009, 09:03

Anulka M.M. pisze:Witam,

Jestem "początkującą"w tej dziedzinie :roll: - przede mną pierwsza kolonoskopia.Czy jest Ktoś kto przechodził to badanie w słupskiej klinice Salus? Mój chirurg polecił mi to miejsce mowiąc, ze wykonują tam kolono"cywilizowaną" metodą :roll: .Czy ktoś mogłby to potwiedzic?(już sama mysl,ze zapłacę za badanie duużo pieniązkow-bo to prywatna klinika- trochę boli) please...
9 lutego 2009 r. miałam kolonoskopię w Salusie słupskim. Mieszkam w Koszalinie.Skierowanie miałam od lekarza rodzinnego. O Salusie przeczytałam na forum. POLECAM WSZYSTKIM PRZYCHODNIĘ SALUS W SŁUPSKU. azabieg nie boli!!!!!!!!! Pani, która przygotowywała mnie do tego zabiegu bardzo starała się, abym czuła sie komfortowo. Sam zabieg nie można rozpatrywać w kategorii bólu. Ja go nie czułam.
Zacznę od początku. Dwa dni przed zabiegiem trzeba być na diecie. Polecany Fotrans, który oczyszcza nasze jelita w Koszalinie jest na receptę, w Słupsku kupujemy bez recepty. Fotrans oczyszcza bardzo dokładnie jelita, tylko trzeba wypiś zalecane 4 litry w ciągu 4-5 godzin . Kuracje oczyszczania zaczynamy dzień wcześcniej i zaczynamy o godz.14, musimy skończyć do 19.
W dniu zabiegu lepiej nic nie pić. Sam zabieg (u mnie trwał 45 minut) SŁOWO - nie boli.
Czuje się pewien dyskomfort - sala zabiegowa, trzeba przebrać się w ciuchy szpitalne, ale to wszystko. Proszę nie słuchać innych, zabieg naprawdę nie jest straszny. Osobiście uważam, że Salus wpełni zasługuje, aby go polecić.
W dniu zabiegu

poprawiłam cytowanie
Ostatnio zmieniony 10 lut 2009, 17:44 przez Małgosia11111, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: makika83 » 16 lut 2009, 08:20

Małgosia11111 - to super, że Ciebie nic nie bolało, ale jak już pisałam gdzie indziej - ewentualny ból zależy tylko od dwóch rzeczy: od stanu jelit oraz umiejętności lekarza wykonującego badanie. miałam kolonkę w różnych stadiach choroby i to naprawdę robi różnicę - kiedy miałam zajęte całe jelito - ból był nie do zniesienia, kiedy miałam remisję - właściwie nic nie czułam.

a co do przygotowania, to opisałaś standardowe przygotowanie z fortransem :)
oczywiście zdarzają się za mało wykwalifikowanie lekarza zabierający się za badanie, na szczęście w większości przypadków trafiamy na tych doświadczonych
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

Awatar użytkownika
sztaba
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: sztaba » 16 lut 2009, 14:53

makika83 pisze:większości przypadków trafiamy na tych doświadczonych
jednak nikt nie jest doświadczony od razu. gdzieś tego doświadczenia muszą nabrać. Na szczęście w Salusie są doświadczeni lekarze i nawet rektoskopie robią bezboleśnie (chociaż bez znieczulenia).

annap
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ

Post autor: annap » 04 maja 2009, 21:47

Witam:)
Czy ktoś może wie ile kosztuje kolonoskopia w Słupskim Salusie i jak długo trzeba na nią czekać (prywatnie) dziękuje:)
anna

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”