Jak często musi być kolonoskopia?

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Wojtars
Debiutant ✽
Choroba: CU
Kontakt:

Re: Jak często musi być kolonoskopia?

Post autor: Wojtars » 24 sie 2006, 13:24

Cześć jestem nowy, chodź chorobe crohna już mam od wielu lat, także miałem kolonoskopie kilka razy, juz nawet nie liczę, kiedy mi pan jeden powiedział że kolonoskopi już miał z 10:D, za każdym razem robia kolonoskopie mi, grr, da sie to przeżyć, ale tego płynu nie zabardzo, smakuje niezasmacznie, dobrze że ani razu nie zwymiotowałem, uf, co to by było gdyby moje łóżko smierdziało od tego świństwa. Za każdym razem miałem znieculenie (narkoza), raz nawet trafiłem na ojom, a potem jak oszołomiony przespacerowałem korytarz bez kapci, w samych skarpetkach.
Warszawa: korki nie ztej ziemi! zmieńcie na lepsze, a nie na gorsze.

Awatar użytkownika
madziula
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: madziula » 24 sie 2006, 14:20

mmm... depilator spalinowy.... brzmi niezwykle kusząco :)
kokodżambo i do przodu
podejrzenie choroby Crohna

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 25 sie 2006, 19:51

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
szkoda ze za 'moich czasow' tego nie bylo :zdziwko:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 25 sie 2006, 20:00

Było, tylko może nie we wszystkich szpitalach. Mojej Pannie pierwszą i ijedyną kolono robiono ponad 6 lat temu i oczywiście w narkozie, ale gastro w CZD miała na żywca.
Pisałam, że doroslym też się narkoza należy, ale musi to być napisane w skierowaniu.
Walczcie o swoje.
mamcia
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 25 sie 2006, 20:03

Mamcia pisze:Było, tylko może nie we wszystkich szpitalach.
znaczy to miałem na myśli :wink:

Awatar użytkownika
senior Martinez
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: senior Martinez » 25 wrz 2006, 09:31

Hej :roll: "Moja" pani doktor zawsze mi powtarza, że kolonoskopia jako badanie bardzo inwazyjne powinna być robiona w tylko w konieczności. Przynajmniej w moim przypadku tak było,jest i zapewne będzie :wink: Jednak kiedyś za kolejnego mojego pobytu w szpitalu leżałem na oddziale z chłopakiem, który z miał wykonywaną kolonoskopię w przeciągu około dwóch tygodni chyba z osiem razy :wow: Biedak jak widział zbliżającą się lekarkę to truchlał. Bądżmy jednak dobrej myśli,w końcu nie każdy może się pochwalić osobistą znajomością z panami Leśniowskim i Crohnem :wink:

Farelka
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Post autor: Farelka » 29 wrz 2006, 19:27

Kolonoskopia czeka mnie po raz pierwszy w poniedzialek.Objawy przypominajace JAKIES zapalenie jelit mam juz 7 dzien: cuchnaca biegunka z krwia i sluzem,straszne bole brzucha(jakby wrazenie skretu kiszek) i mdlosci.Schudlam juz 3 kilo,ale to tez stres.Dzien w dzien rycze z bezsilnosci i strachu,nie wiem skad juz mam tyle lez.Boje sie badania i wyniku.Kolonoskopie bede miec za pieniadze pod narkoza,wiec mnie uspia ale teraz po waszych niektorych postach boje sie i narkozy: czy sie dobudze,czy w ogole przezyje,jak bedzie PO.Boje sie tez tego plynu przeczyszczajacego jelita.Wypic 3 litry z rana.Horror.Nadmienie,ze cierpie na nerwice lekowa,co w ogole mi nie pomaga a wrecz przeciwnie-kumuluje objawy.sa dni,kiedy mysle ze nie dozyje kolejnej godziny... :wc: :smutny:
PINK FLOYD,ELTON JOHN,PHIL COLLINS,ROD STEWART,FLEETWOOD MAC,DONNA SUMMER,LED ZEPPELIN,JOHN LENNON,JOHN MAYALL,SIMPLY RED-dzięki Wam szczęście i łzy. Kocham Was!!!

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 29 wrz 2006, 19:47

Farelka pisze:Dzien w dzien rycze z bezsilnosci i strachu,nie wiem skad juz mam tyle lez.Boje sie badania i wyniku.Kolonoskopie bede miec za pieniadze pod narkoza,wiec mnie uspia ale teraz po waszych niektorych postach boje sie i narkozy: czy sie dobudze,czy w ogole przezyje,jak bedzie PO
hmmm...

wiec... 'ryczenie' Ci raczej zbyt wiele nie pomoze, predzej jeszcze bardziej zaszkodzi

i teraz odnośnie 'narkozy' - nie jestem specjalistą w tych sprawach, ale jak sie nie myle (a gdybym sie mylił to prosze o sprostowanie) to juz od dawna 'narkoza' stosowana nie jest (!). Obecnie pod umowna nazwa 'narkoza' ktyja sie podawane dozylnie srodki przeciwbolowe, nasenne i jeszcze jakies tam (dokładnie nie wiem, bo jak pytałem podczas znieczulania mnie co to mi tam daja to do konca juz nie wysłuchałem). Ogolnie podczas badania Ty 'wspolpracujesz' z lekarzami a nawet o tym nie wiesz, wiec w sumie to sie nie 'spi'. a co bedzie PO? PO bedziesz troche senna ale z biegiem czasu bedzie coraz lepiej, nie bedziesz wiedziec, ze cokolwiek mialas robione. wiec nie przejmuj sie i glowa do gory :)

wypowiedz ta jest oparta na osobistych doswiadczeniach piszacego

exa
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 29 wrz 2006, 20:25

farelka sa wieksze horrory w zyciu :wink:

my jakos przezylismy....zatem przezyjesz i ty.....od wypicia fortransu sie nie umiera :wink:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

exa
Doświadczony ❃

Post autor: exa » 29 wrz 2006, 20:58

ja tez......brrrr :wink:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Farelka
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Post autor: Farelka » 29 wrz 2006, 21:05

Ale u mnie w osrodku medycznym lekarz juz powiedzial,ze mnie uspia,ze dadza mi na wejscie "glupiego jasia" plus jeszcze pozniej narkoze i obudze sie juz po fakcie.Sami beda mnie przewracac jesli zajdzie koniecznosc,ja nie bede wspolpracowac.
Co do fortransu to jaki on ma smak?Slyszalam,ze mozna do niego dodac soku z cytryny dla polepszenia smaku.Wiem,ze od biegunki sie nie umiera.Ale ja choruje na "lęk napadowy" i na przyklad w chwili biegunki czy jakiegokolwiek pikniecia organizmu robie sie blada,slaba,ogarnia mnie przerazenie i trace przytomnosc.Dlatego wlasnie dojscie tej choroby (wciaz mam nadzioeje,ze to nie CD ani CU) jest w moim przypadku tragiczne.....wyzwala we mnie jeszcze silniejszy lek,kaze brac silniejsze antydepresanty...To jakis horror,zly sen....
PINK FLOYD,ELTON JOHN,PHIL COLLINS,ROD STEWART,FLEETWOOD MAC,DONNA SUMMER,LED ZEPPELIN,JOHN LENNON,JOHN MAYALL,SIMPLY RED-dzięki Wam szczęście i łzy. Kocham Was!!!

exa
Doświadczony ❃

Post autor: exa » 29 wrz 2006, 21:08

hej farelka....masz kobito niezly pasztet...probowalas jakiegos lekarza od psyche?

a moze mala kawa, bo ja generalnie z Lodzi.....

wiem ze to co innego...ale moja bliska kolezanka ma/miala depresje dwubiegunowa....wlasnie z niej wylazla....chetnie opowiem jak...

pozdrawiam i nie daj sie targac psyche.... :wink:

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 29 wrz 2006, 23:19

hej Farelka.....spokojnie(wiem przy takiej nerwicy sie nie calkiem da)nasze choroby siedza w naszych glowachi wystepuje taka zaleznosc....im wiecej nerwow i stresu tym wiecej zaostrzen.
mysle ze masz lekarza od psyche skoro uzywasz antydepresantow ale wazne tez jest aby ten doktor mial pojecie o co chodzi z twoimi flaczkami.
Jesli nie ma pojecia i tego nie laczy,nie kojarzy w trybie natychmiastowym poszukaj innego.....moze gastro ci jakiegos poleci.
Tu trzeba dzialac kompleksowo.
a fortransu nie boj sie az tak bardzo....ja tez bardzo ciezko go znosilam....najciezej z calego badania ale ostatni razem wpadlam na pomysl ze popijalam go czystym sokiem ananasowym(jest slodki i go lubie i nie mial "farfocli")i pilam z dzbanka przez dziubek(wiesz takie szpitalne dzbanki jak maja)jakos mniej mnie wtedy cofalo niz z kubka..
Wszystko bedzie dobrze...trzymaj sie i odezwij jak najszybciej.....mozesz np.tez na gg.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Raysha » 30 wrz 2006, 17:48

Albo jesli lekrz pozwoli X-prep
Słyszałam że wodę mozna pić Żywiec owocowa więc nie jest źle, na pewno nie umrzesz

Co do narkozy wybudzisz się napewno od tego jest anestezjolog, potem będziesz lekko otumaniona i troszkę senna i przejdzie po jakims czasie.Jedzenia od razu nie dostaniesz tylko najpierw zupka a dopiero kolacja pełna.W naszej chorobie najważniejsze jest - SPOKÓJ wiem że łątwo mówić ale zdaj się na doświadczonych CU i Crohnowców ja np. choruje 6 lat i zyję jak coś to chętnie udzielę wiadomości na PW

Wojtars
Debiutant ✽
Kontakt:

hehe

Post autor: Wojtars » 15 gru 2006, 08:22

A tak do wcześniejszej wypowiedzi nawiązując. Umnie lekarz prowadzący z góry powiedział, że sie boi zrobić mi gaskoskropie, zabardzo jestem nieprzywidywalny, dziś już używam po jednej tabletce rano,popołudniu i wieczorem: leku salofalk. szkoda że te Fresubiny są takie drogie, one pomagają przytyć dzięki nim, już nie chudne, a nawet przytyłem z kilka kilo, w sumie mam jeszcze niedowagę, ale no cóż, to nie takie proste pzytyć, Radze spróbować nowego lekarstwa które sprawdziłem: nazywa się jogurt: sam zauwazyłem że jogurty bardzo mi pomagają, dzięki nim wychodzę na dwór pewnie i czuję się dobrze. A tak na marginesie, te bóle da się wytrzymać :roll: nic trudnego to nie jest, no fakt tortury takiej to bym niechciiał mieć na codzień:D przynajsilniejszych bólach aż mdleje ze słabości i nadodatek drętwieje:/
Powodzenia, Ja napewno tej choroby nietraktuje jako przyjaciela, prędzej jako niewidzialne zło, który przejawia się kiedy mam stresy, lub po prostu tego akurat dnia miał ochote ból pokazać się:D
Warszawa: korki nie ztej ziemi! zmieńcie na lepsze, a nie na gorsze.

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”