kolonoskopia + znieczulenie

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: kolonoskopia + znieczulenie

Post autor: Mamcia » 16 cze 2011, 23:31

A czy była wykonana rektoskopia z pobraniem wycinków??? Czasem na początek to wystarczy.
Ja miałam kolonkę na żywca - bo ie prosiłam o śpika. Chciałam przejść świadomie przez to przez to przez co wy przechodzicie. Dostałam znieczulenie przy usuwaniu polipów. Nie jest to pieszczota, ale da się przeżyć.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

xAniax
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: xAniax » 14 lis 2011, 15:08

W grudniu mam mieć robioną kolonoskopię bez znieczulenia jest to pierwszy raz bez znieczulenia ogólnego na oddziale dziecięcym zawsze było pod narkozą. Trafiłam do super lekarza bardzo mily zna sie na zeczy ale jak powiedizlam poprosilam o narkoze podczas badania to powiedzial ze tylko w ciezkich przypdkach daja a tak to nie. a ja sobie niewyobrazam bez znieczulenia ogólnego ,rodzice sa w stanie mi nawet prywatnie wykupić narkoze czy ktoś ma zna jakieś namaiary na anestyzjologa ze Szczecina ktory by dojechal tam na badanie.Pozatym zawsze mowiono ze u mnie ciezko sie robi badanie bo mam poplatne ciasno jelita a ja jestem panikara i niewyobrazam sobie... . Zapytałam sie lekarza ile badanie by miało trwać powiedział ze nawet nieraz do 60 minut zalezy od pacjenta dla mnie by tam minuta trwala jak wiecznosc. Prosze o pomoc o jakies namiary.
xAniax

Dopóki walczysz jesteś zwyciężcą ! ! !

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
województwo: dolnośląskie

Post autor: nataliak71 » 14 lis 2011, 19:18

to może znajdź inny szpital w którym zrobią Ci ze znieczulenie ogólnym, ja pamiętam, że się popłakałam i powiedziałam, że inaczej nie dam rady, ogólnie narobiłam wielkiej paniki (płacz, krzyk) no i udało się, nawet gastroskopia była w znieczuleniu ogólnym :)
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

xAniax
Początkujący ✽✽

Post autor: xAniax » 14 lis 2011, 22:01

no właśnie rzecz w tym ze jest trudno dostac sie do dobrego specjalisty a ten ponoc jest jednym z najlepszych a mam doswiadczenia jak lezalam na uni dla doroslych (tam bylo kompletne olewanie pacjenta niesluchanie go wymadrzanie sie lekarzy bez zadnych wynikow badan wiedza co jest , kompletna klapa)a do tego lekarza bardzo trudno sie dostac udalo sie a tu ze oni nie robia pod narkoza a ja sobie inaczej nie dam, rozmawialm z rodzicami o innych specjalistach bo wiem ze robia prywatnie i pod narkoza ale ten jest jednym z najlepszych i niewiem co robic a wiem ze bez narkozy to ja poprostu nie dam bedzie placz i koniec boje sie to boli a wiem ze mamy prawo do takich badan miec znieculenie ogolne ale moim zdaniem niechca dawac bo dla nich to za duzo roboty;/
xAniax

xAniax
Początkujący ✽✽

Post autor: xAniax » 15 lis 2011, 12:41

Niszka kolonoskopie i endoskopie juz milam nie raz ale na narkozie bo lezalam na oddziale dzieciecym . Lekarz tez cos moiwl o glupim jasiu ale chodzi o to ze kiedys milam i nic niepomogl;/ a dojechal na badanie tam do spzitala bo tam bedzie robione badanie.
xAniax

xAniax
Początkujący ✽✽

Post autor: xAniax » 17 lis 2011, 12:09

Tego fontrastu sie boje bo nigdy go niepilam a niewiem czemu czesto po czyszczeniu pojawia mi sie zaostrzenie;/ i mialam tak ze jak mnie czyscili to mialam same lewatywy ale moja pupa to az krzyczala z bolu;/ Co do uspienia to ja widze po lekarzu ze z nim nie ma jak gadac o tym oni nie robia i juz a ja niechem sie czyscic i po minucie badania przerwac bo ja sobie nie dam bo bedzie mie bolalo ja znam siebie i nie ukrywam.Powiedzilam ze jesli dostane takie cos ze bede potym nieprzytomna i nic nie bede czuc to ok a oni ze glupiego jasia dostane na otumanienie. Kurcze jest to jeden z najlepszych specjalistow aby do niego sie dosatc trzeba czekac miesiacami udalo sie nam wczesniej a tu taka niespodzianka niewiem kompletnie co mam robic. Data badania juz wyznaczona ;( :cry:
xAniax

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃

Post autor: nataliak71 » 17 lis 2011, 12:23

Musisz podjąć decyzje albo się przemęczyć albo iść gdzieś gdzie zrobią Ci ze znieczuleniem a do niego (tego lekarza) potem ewentualnie z wynikami by ustalił dalsze leczenie. Mam tak samo, że po czyszczeniu robi mi się zaostrzenie ;/ bez sensu żebyś przez to przechodziła skoro po minucie zrezygnujesz z badania z bólu. Po prostu kochana musisz to rozważyć i podjąć najlepszą decyzję dla Ciebie. Powodzenia! :wink:
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

xAniax
Początkujący ✽✽

Post autor: xAniax » 17 lis 2011, 12:29

Tak wiem tylko ze tarfic na dobrego lekarza to jak szukac igly w stogu siana, teraz mam wrazenie ze trafilam naprawde do dobrego specjalisty slyszlam same dobre recenzje. Tez myslalm zeby isc do innego zorbic pod znieczuleniem i dac mojemu wyniki ale on mowi ze on chce sam to zorbic i zobaczyc bo nieraz niektorzy potrafia cos przegapic... .Tym bardziej wiem jak ostanio bylam u innego lekarza to tylko wziela pieniadze a pozniej wogole na oddziale do mnie ani razu nieprzyszla nic kompletnie.
xAniax

Doktorek

Post autor: Doktorek » 17 lis 2011, 16:51

xAniax w Poznaniu w klinice na Przybyszewskiego standardowo robią kolonoskopie pod narkozą. Ja już kilka razy miałem tam robione to badanie i nawet 1-szy raz to się zdziwiłem, że będę je mieć pod pełnym znieczuleniem bo wcześniej w Kaliszu miałem tylko na tzw. "głupiego" Jasia". Ja dość dobrze znoszę kolonoskopię, ale pod narkozą to zupełnie inna sprawa, pełen luz i praktycznie 0 stresu.

Heidi
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

kolonoskopia w narkozie tylko odpłatnie?

Post autor: Heidi » 18 cze 2012, 16:07

A z mojej strony takie pytanko - przymierzam się do trzeciej kolonoskopii. Pierwsza wykonywana była bez znieczulenia ogólnego i była koszmarem, w związku z czym drugą wykonywaną miałam już w narkozie. Płaciłam wówczas tylko za narkozę a badanie było z funduszu opłacone.
Mija czwarty rok od ostatniego badania i lekarz skierował mnie kontrolnie na kolonoskopię do NZOZ w którym też poprzednio miałam wykonywane te badania.

Poszłam się zarejestrować a tu mala "niespodzianka" - "Pani w rejestracji" stwierdziła że ośrodek wykonuje od tego roku badania wyłącznie w sposób refundowany, a zatem: bez znieczulenia i badanie za darmo, albo wyłącznie prywatnie czyli: narkoza 500 zł + badanie ok. 1000 plus oczywiście opłata od każdego pobranego wycinka.
Nie można wykonać darmowego i odpłatnej narkozy - generalnie jest: albo albo.

Zgłupiałam kompletnie - ale za mną w kolejce do rejestracji było już 15 osób i nie chcialam dłużej dyskutować. Zapisałam się wstępnie na badanie na koniec lipca, i mam zamiar trochę podrążyć tę sprawę - czy może być tak, że NZOZ robi badania albo tylko za free albo tylko odpłatnie? Jak myślicie?

Awatar użytkownika
shestiger
Debiutant ✽
województwo: śląskie

Post autor: shestiger » 18 cze 2012, 18:32

Ja miałam 2 razy robione ale jako osoba niepełnoletnia więc pod narkozą (dzięki Bogu ) :D teraz też sie obawiam jak to bd ale jestem skłonna uzbierać i zapłacić za ogólne byle by przy tym przytomną nie być ;)
Augmentin - 2x1 tabl
Metronidazol - 2x2 tabl
Polprazol - 1x1 tabl
Entocort 3mg - 3x1 tabl

Trochę tego jest ;)

Katarzyna
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie
miasto: Krosno Odrzańskie

Post autor: Katarzyna » 20 cze 2012, 19:41

ja już miałam jakieś 6 kolonoskopii i każda na nfz. Z tym że tylko raz na żywca a reszta ze znieczuleniem tylko w różnych miejscach znieczulenie było mniej lub bardziej działające. W każdym razie nigdy nie miałam narkozy. Poszukaj może innego miejsca gdzie zrobią badanie ze znieczuleniem na nfz. Ja miałam i w Zielonej Górze i we Wrocławiu na Weigla i Borowskiej. W Zielonej i na Borowskiej znieczulenia były lepsze niż w szpitalu wojskowym :)

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽

Post autor: goniusia » 20 cze 2012, 20:43

Ja miałam na Borowskiej na żywca i na Koszarowej też na żywca.Nie było to przyjemne ale lepiej wspominam Borowską.

Katarzyna
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie
miasto: Krosno Odrzańskie

Post autor: Katarzyna » 21 cze 2012, 15:09

mi robili teraz 18.06 w poniedziałek

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 22 cze 2012, 11:36

a mi będą robili 4 lipca po raz czwarty bez żadnego znieczulenie, bo tak chcę.:)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”