Kolonoskopia Poznań

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Mimoza
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: wielkopolskie

Kolonoskopia Poznań

Post autor: Mimoza » 21 sie 2008, 12:26

Witam!

Chciałbym w Poznaniu wykonać kolonoskopię. Nie mam objawów choroby, ale obciążenie genetyczne rakiem jelita grubego.
Bardzo proszę o informację, gdzie najlepiej wykonać to badanie? Jakiego lekarza polecacie?
Czy lepiej zrobić prywatnie to badnie? Ze znieczuleniem, czy bez da się wytrzymać?
Czy muszę mieć skierowanie od lekarza rodzinnego?
Czy w szpitalu państwowym zrobią mi takie badanie "od ręki", czy muszę być zapisana na oddział?

Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje od kogoś kto przeszedł takie badanie w Poznaniu i może polecić jakiegoś lekarza.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD

Re: Kolonoskopia Poznań

Post autor: aleksandra12 » 21 sie 2008, 17:34

Mimoza pisze: Chciałbym w Poznaniu wykonać kolonoskopię. Nie mam objawów choroby, ale obciążenie genetyczne rakiem jelita grubego.
To możesz próbować w Centrum Onkologii na Garbarach, tam mają bezpłatne programy dla takich osób - zadzwoń, popytaj.
Mimoza pisze: Bardzo proszę o informację, gdzie najlepiej wykonać to badanie? Jakiego lekarza polecacie?
Czy lepiej zrobić prywatnie to badnie? Ze znieczuleniem, czy bez da się wytrzymać?
Jak dla mnie - prywatnie i ze znieczuleniem, w Bamberskim Dworze.
Byłam bardzo zadowolona i nie miałam ani pół złego wrażenia.

Brat miał bez znieczulenia na NFZ w przychodni na Kasprzaka i uwierz mi, nie było dobrze.
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
montan
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
Kontakt:

Post autor: montan » 21 sie 2008, 18:07

Ja polecam prywatnie na Strusia... 0 złych wrażeń... i jak dobrze się spało... :razz:
Dolina . . .

genus
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --

Post autor: genus » 24 wrz 2008, 12:58

Też miałam kolonoskopię na Strusia, w prywatnym gabinecie, niestety nie pobrali wycinków, kolejne badania już w szpitalu zakończyły się jednak innym wynikiem - dopiero tam pobrano wycinki ze zmian. co prawda pełen komfort w narkozie, ale co do rzetelności wykonanego badania nie mogę wyrazić pozytywnej opinii.

Awatar użytkownika
montan
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
Kontakt:

Post autor: montan » 24 wrz 2008, 16:55

no tez miałem na strusia i nie chceili pobrac wycinkow bo jelito grube bylo czyste... porażka :mad:
Dolina . . .

Mimoza
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana

Post autor: Mimoza » 24 wrz 2008, 20:12

Dzięki serdeczne! A czy ktoś jeszcze miał w Bamberskim Dworze? A może w noym szpitalu prywatnym na Obornickiej, lub w Certusie? Czy trzeba mieć skierowanie?

Awatar użytkownika
Kubanka
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Kubanka » 25 wrz 2008, 08:22

Tak, ja miałam kolonoskopię w Bamberskim Dworze, z tego co pamiętam, na prywatne badanie (było to 2 lata temu) nie musiałam mieć skierowania. Obsługa bardzo miła i z poczuciem humoru, zero dyskomfortu, jako że badanie pod znieczuleniem, również zero bólu. Długo czekałam na hist-pat (prawie tydzień dłużej niż było obiecane), ale przyczyna leżała chyba w urlopie lekarza z labolatorium.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2008, 08:33 przez Kubanka, łącznie zmieniany 1 raz.

genus
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --

Post autor: genus » 25 wrz 2008, 08:23

Co do bamberskiego dworu nie mogę się wypowiedziec bo nigdy tam nie byłam, obornickiej tez nie znam, z certusa korzystam jesli chodzi o laboratorium,co do zabiegów slyszalam natomiast bardzo niepochlebne opinie od personelu z "panstwowego" szpitala, ponoc co do jakosci uslug mozna miec duze zastrzezenia, mysle ze byla to obiektywna opinia, do tego z ust "profesjonalistów", wiec chyba wiarygodna, natomiast nie chcialabym nikogo celowo zrażać ani odradzać tam wizyty, jedynie podzielić się tymi wiadomościami, które mam, bo ostatecznie trudno zweryfikować takie opinie. uważam jednak, że w badaniach endoskopowych strasznie wazne jest to, jaki lekarz takie badanie wykonuje.

mateo2244
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: mateo2244 » 02 lut 2009, 23:13

Czy moglibyscie napisac gdzie są jakie ceny?? Jestem studentem i jest to dla mnie istotne...

mateo2244
Debiutant ✽

Post autor: mateo2244 » 02 lut 2009, 23:56

tak tylko zeby dostac sie do samego gastrologa musze czekac 4 miesiace (na przybyszewskiego...) czy są gdzies krotsze kolejki?

A potem zapewne takze sa kolejki do badania... Wiec i tak chyba pozostaje mi opcja badania prywatnego...

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽

Post autor: aleksandra12 » 03 lut 2009, 11:46

Bamberski dwór z narkozą - 500.
Bez narkozy nie braliśmy :)

Jeśli będziesz miał skierowanie to krótkie kolejki na kolono są na Kasprzaka w Przychodni.
Z samym gastro państwowym nie mam jednak doświadczenia.
Pozdrawiam, Aleksandra

mateo2244
Debiutant ✽

Post autor: mateo2244 » 03 lut 2009, 15:40

a co sadzicie o Medic'u na ulicy grochowskiej ? Czy ktos juz tam mial kolonoskopie? A czy trzeba miec osobe towarzyszacą czy do sie po zabiegu powrocic o wlasnych silach ?

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽

Post autor: aleksandra12 » 03 lut 2009, 16:58

Ja w Bamberskim byłam proszona o osobę towarzyszącą ale dlatego, że miałam narkozę.

Brat, który miał kolonoskopię bez narkozy na Kasprzaka nie był informowany o takiej potrzebie. Ale byłam z nim i tak :)
Pozdrawiam, Aleksandra

novelka
Debiutant ✽

Post autor: novelka » 08 wrz 2009, 11:03

Witam!

czy możecie mi polecić jakiś szpital, gdzie wykonują fachowo i rzetelnie kolonoskopię, a przede wszystkim w narkozie (mam duże zrosty po operacji położniczo - ginekoloh i gin twierdzi, że byłoby dla mnie na żywo nie do przejścia)?

dużo pozytywnych opinii słyszałam, w przeciwieństwie do was o Certusie. Dlaczego macie złe opinie?

Poza tym jestem w trakcie rozpoznania, rodzinny dał mi skierowanie tylko do chirurga, nie chciał dać do gastroenteorologa, czy w takim przypadku chirurg skieruje mnie gdzieś? Czy da mi wolny wybór?

zielona jestem w temacie i bardzo spanikowana :smutny:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU

Post autor: obyty.z.cu » 08 wrz 2009, 12:06

novelka pisze:Poza tym jestem w trakcie rozpoznania, rodzinny dał mi skierowanie tylko do chirurga, nie chciał dać do gastroenteorologa, czy w takim przypadku chirurg skieruje mnie gdzieś? Czy da mi wolny wybór?
Dobry chirug bedzie diagnozowal,a wiec moze Tobie dac skierowanie na badania endoskopowe, (chyba, ze sam bedzie je robil).
Napewno dobrze kolonoskopie zrobia na Przybyszewskiego- ten szpital polecą Tobie wszyscy- ,w znieczuleniu,...ale moga byc problemy z terminami.
Certus to takie troche "gdybanie",zbyt wiele niewiadomych.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”