przygotowanie do kolonoskopii

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: przygotowanie do kolonoskopii

Post autor: Cinimini » 09 lis 2010, 14:59

Ja raz zrobiłam błąd i Fortrans wymieszałam z wodą Żywiec Zdrój jabłkową...masakra, to było cos ochydnego, do tej pory mam wstręt do tej wody. A było to przy mojej pierwszej kolonce 6 lat temu.

[ Dodano: 09-11-2010 ]
Piciu pisze:Gdy będę miał jeszcze kiedyś robioną kolonkę wymieszam to paskudztwo w Ice Tea
Dlatego ja bym tak Ice Tea nie 'spaprała' zbyt bardzo ja lubie ;) , a pewnie by sie skończyło taka sama awersja jak do Żywca jabłkowego.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Piciu
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: Piciu » 09 lis 2010, 16:11

Cinimini pisze:Ice Tea nie 'spaprała' zbyt bardzo ja lubie
- też lubie, ponoć Ice pochłania ten mdły posmak fortransu.
Kurcze to może z wódką wymieszać fortrans ,nie zależy mi na niej, gdybym dostał obrzydzenia jak piszesz Cinimini (ostatnio przerzuciłem się na wytrawne wino :wink: ), a przy okazji jakie porządne znieczulenie :razz:

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 09 lis 2010, 16:51

fortrans do butelek po 'ognistej' przelać i sobie po grzdylku pykac :D

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 09 lis 2010, 17:00

tom-as pisze:fortrans do butelek po 'ognistej' przelać i sobie po grzdylku pykac
I każdy kielonek za zdrowie każdego forumowicza po kolei :D
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Golfi
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Golfi » 09 lis 2010, 19:52

hmm z ice tea , następnym razem wyprobuje ;) z sokiem jabłkowym efekt był średni ale... jakoś mi to pomoglo :) a może ktoś miał w przeszłości jakies nowatorskie pomysły na mieszaninę bardziej przyjazną do spożycia ;)?? no chyba że sposób na "kieliszek za każdego forumowicza" pomoga hehe:)

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 09 lis 2010, 20:30

Cha cha cha Fortrans z wódką;p Nie powiem,dobre:P

Tak w ogóle właśnie jestem po,wszystko było ok:)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
Izabelka
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: Izabelka » 09 lis 2010, 20:36

Jak piłam pierwszy raz sam fortrans do enterografii (1l) była to dla mnie masakra. Następnym razem do kolo (4l) piłam już z sokiem z cytryny tak około 3 łyżeczki wyciśniętego soku na szklankę. Smak był znośny i nie był mdły :). Piłam szklanki jednym duszkiem a następnie zagryzałam gumą do żucia :). Dzięki tym triką już nie miałam problemu z piciem fortranu. Przygotowywałam się tak już kilka razy i za każdym razem byłam dobrze przygotowana do badania
Po kilku letniej REMISJI, uczę się żyć na nowo z ZAOSTRZENIEM ... Człowiek tak szybko się przyzwyczaja do dobrego ...

Awatar użytkownika
Maalgorzata
Początkujący ✽✽
województwo: pomorskie

Post autor: Maalgorzata » 09 lis 2010, 21:05

Piłam z żywcem jabłkowym właśnie. Nie ruszę już go :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Gundis
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: Gundis » 10 lis 2010, 00:09

A ja do wypicia dostałem w Hamburgu - Endofalk Classic (w ostatnią niedzielę, przed poniedziałkową kolonoskopią). Nie spotkałem tego w żadnych polskich kontekstach. Smak - pomarańcza i marakuja. Pierwszy litr bardzo gładko wchodzi, potem jest już gorzej: mdło i cofa. Ale ogólnie prezentuje się to chyba lepiej niż Fortrans ... Już sam fakt, że ktoś pomyślał o doprawieniu tego smakiem (jest jeszcze druga wersja: z ananasem i cytryną), dobrze świadczy o producentach :wink:
CD, diagnoza: styczeń 2010

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 10 lis 2010, 07:27

Gundis pisze:Endofalk Classic (w ostatnią niedzielę, przed poniedziałkową kolonoskopią). ... Smak - pomarańcza i marakuja. ... (jest jeszcze druga wersja: z ananasem i cytryną)
patrzcie.. już gotowe drinki robią. U nas sie pewnie pojawią na 7 lat :mur: choć... dało by się to 'importować" ? :E

Horadoopka
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Horadoopka » 10 lis 2010, 15:30

2 tyg temu miałam kolonkę i stwierdzam, że cytryna do pomocy uporania sie z tym dziadostwem jest the best. F. jest słodki (oprócz tego słony i rybi) więc aż mi niedobrze się robiło tez od tej słodkości zakichanej i nie wyobrazam sobie popijac to jeszcze czymś słodkim -np IceaTea. Bleee
W szpitalu dali mi 3 saszetki F. - nie wyczyściło mnie dokładnie i w styczniu powtórka z rozrywki :mad:
:doh:

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 10 lis 2010, 17:20

Horadoopka pisze:F. jest słodki (oprócz tego słony i rybi)
Ja jak pije to świństwo to za każdym razem mam inne skojarzenia smakowe - ten mój ostatni raz sprzed 3 tygodni nasuwał mi na myśl sok marchewkowy...przy pierwszych 2-3 kubkach, później było juz tylko gorzej :D
Horadoopka pisze:W szpitalu dali mi 3 saszetki F. - nie wyczyściło mnie dokładnie i w styczniu powtórka z rozrywki
Po trzech Cie nie wyczyściło ? nieźle, ja zużyłam tylko jedna, czyli wypiłam litr i było ok.

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie

Post autor: biedronka24 » 10 lis 2010, 17:47

Dla mnie Fortrans jest słodko - mdły. Generalnie to mnie nawet 4 słabo czyszczą. Mam po prostu takie jelita - poskręcane - tak powiedzieli na ostatniej kolo. :cry:
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

agnieszka
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie

Kolonoskopia!

Post autor: agnieszka » 03 sty 2011, 09:50

Witam Was wszystkich serdecznie.
I mam pytanie, jakie leki bierzecie przez badaniami , żeby się przeczyścić.
Ja kiedyś piłam taki słodki płyn, który posmakiem przypominał mi suszone śliwki, niestety nie pamiętam jego nazwy a pilnie jest mi ona potrzebna ;)
Gdyby ktoś orientował się w nazwie- będę wdzięczna ;)
Gabi

afka_aga
Debiutant ✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: afka_aga » 17 sty 2011, 18:57

jestem na diecie płynnej przed kolonoskopią i w zasadzie jem tylko kisielki i bulion, pije herbate, wodę i klarowne soki (jabłkowy i winogronowy). może mi doradzicie co jeszcze mogę bezkarnie "zjeść", bo już mnie strasznie ssie z głodu

zaraz zaczne gruźć laptopika :mad: :wink:
-----------------------------------------------------------------------------------
Salofalk 500 2x2, w 2001 r. resekcja wstępnicy i jelita krętego w 2001 r. (diagnoza Crohna), przy okazji innej operacji, od tego czasu crohn w remisji

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”