Czy robić te badania?

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
ageczka
Debiutant ✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ u dziecka
województwo: warmińsko-mazurskie

Czy robić te badania?

Post autor: ageczka » 29 paź 2009, 10:38

Mam pytanko. Moja córcia ( 2 lata i 4 m-ce) ma chore jelita. W jednym z wycinków niewyukluczają rozwijającego się CU. Przy dwuktornych wizytach w szpitalu nie zrobiono jej badania na celiakie. Zastanawiam się czy zrobić badania na własną rękę. MOże to jest powodem. Lekraz stwierdził, że zapalenie jest w wyniku alergii pokarmowej. Zuza jest na ścisłej diecie ( skaza białkowa). Istenije możliwość, że uczula ja Bebilon Pepti. Ja skłoniłabym sie jeszcze do celiakii. Chciałam zrobić na razie sama test domowego użytku BIOCARD Celiac. Niestety u mnie na wsi ( miasto 40.000 mieszkańców ) w labolatorium nie ma możliwości zrobić tych testów. Proponują tylko krew na gluten. Co radzicie mi zrobić na razie teraz zamin trafię do porządnego labolatorium. Czy jest sens wykonywac w ogole te badania???

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Czy robić te badania?

Post autor: Mamcia » 29 paź 2009, 13:39

Tak celiakię należy wykluczyć. wile badań robi się metodą wysyłkową.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ageczka
Debiutant ✽

U nas znowu choroba :-( - jakie badania zrobić?

Post autor: ageczka » 22 gru 2009, 15:02

Witam!

U nas stan zapalny w organiźmie. Zuzanka ma od 2,5 tyg, stan podgorączkowy ok.38st, zaczęło się gorączką prawie 40st. Chciałam się Was poradzić jakie moge badania zrobić by wskazały mi one, że cos z jelitami jest nie tak. Zuza przez 2 tygodnie była leczona homeopatami typu belladonna, angin-heel, aconitumj na stan zapalny,m bo wcześniej bylo to jakies przeziebienie, ale ono mineło po tygodniu a został stan podgorączkowy. Dziś za zleceniem lekarki homeopatki zrobiłam morfologię i CRP oraz mocz ogólnire. Jutro wyniki, chociaż kieedy niosłam popołudniu mocz laborantka powiedziała, że CRP rośnie. Czyli jest stan zapalny, Składam na jelita. Zuza wypróżnia się raz dziennjie, ale konsystencja rzadka i w kolorze żółto-zielono-brązowym. Dziś ją też obejrzał rodzinny i infekcji napewno nie ma.
Co mogę więcej zrobić? Wlączyłam jeej Dicoflor30 dwa razy dziennie, poza tym jest teraz na homeopacioe Albicasan 1xc2 krople. Rodzinna dała jeszcze smecte, ale boje sie podać.
Odstawiłam jeje też wczoraj Bebilon Pepti, bo może on jeje krzywdę robi? Sama nie wiem, a zastapiłam napokojem mlecznym z owsa. Poradźcie coś, proszę.

doprecyzowałam temat
Ostatnio zmieniony 22 gru 2009, 15:44 przez ageczka, łącznie zmieniany 1 raz.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 22 gru 2009, 19:34

Jeśli dziecko ma nieokreślone zapalenie jelita grubego to powinno być pod stała opieką gastroenterologa i z nim powinnaś skonsultować wyniki.
Gastro powinien również wiedzieć o wszystkich homeopatycznych miksturach, którymi faszerujesz dziecko.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ageczka
Debiutant ✽

Post autor: ageczka » 22 gru 2009, 19:46

Mamcia troche ostro pojechałas po mnie, przynajmniej tak to odebrałam. Z gastroenterologiem nie dam rady być w stałym kontakcie, bo mieszka 200 km ode mnie i nie zawsze ma dla mnie czas. Poza tym on nie bardzo wie co jest mojemu dziecku. Takie odnosze wrażenie. A dziecka nie faszeruję homeopatami tylko je nimi lecze, bo zwykłych leków na przeziebienie jelita Zuzy " nie trawią". Ma po nich od razu biegunki. Także tylko taka forma leczenia jak na razie mi pozostaje. Musiałam dlatego znaleźc lekarza, który pomoże mi w każdej potrzebie na telefon i moge do niego pojechac z dnia na dzien jak coś sie dzieje. Poza tym moj kliniczny lekarz wybiera tylko medycyne konwencjonalną.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 22 gru 2009, 20:29

Nie pojechałam, ale muszę kierować się EMB czyli medycyną opartą na faktach. Homeopatia zaś nie leczy. To znaczy leczy w takim samym stopniu jak placebo. W Olsztynie pracuje dr. Daukszewicz i dziecko może być pod jego opieką i pod opieką CZD. Cyba, że leczycie się w Bygdoszczy - lekarze na telefon lub w Gdańsku - to samo.

Awatar użytkownika
ageczka
Debiutant ✽

Post autor: ageczka » 25 gru 2009, 17:52

Moja Zuzanka bierze leki medycyny opartej na faktach tj. Ketotofin WZF i Astmirex, ale nie daja one żadnego rezultat. Minęły prawie 3 m-ce jak je przyjmuje a wynik na krew utajona w środe poakzał jej obecność. Homeopatią sie wspomagam w przypadku przeziebień i nie ma mowy o placebo w przypadku dziecka które ma 2,5 roku. Na nią to po prostu działa. Na mnie zresztą też. Poza tym jej skóra pięknie sie poprawiła po homeopatach, a miała straszną bo jest alergikiem. Jak pisałam Zuza nie może brać nic z leków na przeziębienie bo jak pisałam źle reaguje. Skontaktowałam się jeszcze z lekarką - hoemopatką przed świętami i Zuza dostaje zastrzyki- hoemoptyczne. Działaja i co najważniejsze -omijają jelita. My jestesmy pod opieką Kaczmarskiego w Białymstoku. telefonicznie nie dam rady wiele z nim załatwić, bo on sam nie potrafi okreslić dlaczego ma zapalenie jelit. Strzela, tak mi sie wydaje. Swojej rodzinnej nie ufam bo ona tylko antybiotyki zna, a homeopatka jak na razie wydaje się być najbardziej przekonująca. Poza tym jest pediatra i alergologiem. W niej moja nadzieja.

Wesołych Świąt :-)

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 26 gru 2009, 11:13

Ketotofin WZF i Astmirex,

Kod: Zaznacz cały

Chyba ketotifen - oba to leki na astmę, a nie na zapalenie jelita.
O homeopatii zdania nie zmienię. 

Awatar użytkownika
ageczka
Debiutant ✽

Post autor: ageczka » 26 gru 2009, 18:50

viewtopic.php?t=8580 to link do szczegółowego opisu przypadku Zuzy. W jelitach ma zmiany jak przy astmie, pewnie dlatego Ketofifen i Astmirex. Sama nie wiem. Mówię mam dużo wątpliwości :-( i nie widze rezultatów leczenia :(

[ Dodano: 27-12-2009 ]
Po zastrzykach kupa wróciła do normy i w końcu Zuza nie ma stanu podgorączkowego od 2 dni. Nareszcie :lol:

Awatar użytkownika
Migotka
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: wielkopolskie

Post autor: Migotka » 28 gru 2009, 09:27

z tego co piszesz odnośnie wyników hist.-patu córeczki, wygląda na to, że może ona mieć eozynofilowe (kwasochłonne) zapalenie przewodu pokarmowego. Jakbyś chciała, to mogę Ci podesłać kilka artykułów na temat tej choroby.

Awatar użytkownika
ageczka
Debiutant ✽

Post autor: ageczka » 28 gru 2009, 10:17

Migotko byłabym wdzięczna. Nikt mi nie powiedzial, że to może był kwasochłonne. Zapewne ma jakies znaczenie przy diecie. Bardzo proszę.

Awatar użytkownika
Migotka
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: wielkopolskie

Post autor: Migotka » 28 gru 2009, 15:34

ageczka wysłałam Ci na PW (w trzech mailach), zobacz czy przeszło, musiałam spakować do zip-a (mam nadzieję że możesz sobie rozpakować) bo w Word ani w Acrobat nie można wysłać

Awatar użytkownika
ageczka
Debiutant ✽

Post autor: ageczka » 28 gru 2009, 18:49

Wielkie dzieki. Odebrałam i zaraz spróbuje rozpakować. Jak nie ja to mąż sie zna mamnadzieję i poczytam jak Zuzine polożę spac.
Pozdrawiam

[ Dodano: 28-12-2009 ]
Nie mogłam sie powstrzymac i juz wszystko przeczytałam. Szkoda, że żaden lekarz w Białym mi tak tego nie wyjasnił, chociażby w skrócie. No nic. Teraz już jestem torchę mądrzejsza :-)

Jeszcze raz dziękuję Migotko.

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”