Kolonoskopia - jak ją przechodzicie?

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lila
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Re: Kolonoskopia - jak ją przechodzicie?

Post autor: lila » 28 kwie 2011, 23:44

To ja tak jak niszka lubie ten odlot ;) Za ktoryms razem nawet lekarzowi milosc ponoc wyznawalam :wink: a przystojny byl...........
Wszyscy maja bloga....mam i ja www.matkawariatka.blogspot.pl

Mercaptopurinum 75mg, metypred 32mg, salofalk 500mg 2x3, wapno

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni...

monis
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: monis » 29 kwie 2011, 16:28

a ja mialam rektoskopie i zle wspominam bo podczas badania okazalo sie ze mam szczeline i hemoroidy i bolalo okropnie a to jest bez zadnego znieczulenia lekarz skrocil troche badanie pobral tylko wycinek. no i przed badaniem musialam sama w domu zrobic dwie lewatywy co tez bylo bolesne chyba przez ta szczeline. teraz crp mam w normie tylko 2,90 ale ciagle biegunki i bole brzucha za 2 tyg ide na kontrol i obawiam sie ze dostanie mi sie ta kolonka i jestem przerazona :cry: to jest prywatny gabinet i nie wiem jak tam jest ze znieczuleniem eh

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 29 kwie 2011, 19:59

monis ale rektoskopia jest dużo bardziej bolesna, bo aparat jest sztywny i trzeba bardzo "napompować" odbytnicę, żeby wszytko wyszło i urządzenie przeszło. :)
A przy kolonoskopii to lekarz trochę tylko napompuje i przechodzi dalej. Ja zawsze dostaje coś w żyłkę i tylko czuć na zakrętach, że przechodzi... Nie ma się czego bać...
:)
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Post autor: toczka » 01 maja 2011, 13:27

Kolonoskopia kolonoskopia. Wydaje mi sie, ze my z naszymi chorobami potrafimy zniesc wiecej bolu fizycznego niz ludzie 'zdrowi'./ Nie jest tak zle :) Duzo zalezy od lekarza, ktory wykonuje badanie.
Z calego badania najgorsze jest chyba przygotowanie. Picie tego swinstwa i latanie do kibelka.
Bedzie dobrze! :)
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

monis
Debiutant ✽

Post autor: monis » 01 maja 2011, 17:33

dzieki :roll: ja tak wlasnie zawsze mowilam ze jedyne czego nie dam sobie zrobic to wsadzic niczego do zadka a tu przychodzi takie cholerstwo ze sie modlisz co by ci tam zajrzeli i pomogli wiec mysle ze wlasnie jestesmy bardzo duzo w stanie zniesc :razz: a tylko takie pytanie czy przed kolonka taz jest lewatywa czy tylko to do picia na przeczyszczenie? bo tego akurat wole uniknac jesli sie da

Awatar użytkownika
toczka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Post autor: toczka » 01 maja 2011, 19:09

nie wiem jak inni ale ja jeszcze nigdy nie mialam lewatywy :)
Jak sie dobrze wyczyscisz to dodatkowa przyjemnosc nie jest potrzebna :)
Zreszta lekarze chyba chca oszczedzic mlode osoby. A lewatywe pozostaw sobie do porodu :D
Na końcu jest zawsze dobrze. A jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to nie jest jeszcze koniec...

Nobody expects the Spanish Inquisition!

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 01 maja 2011, 19:37

monis pisze:czy przed kolonka taz jest lewatywa czy tylko to do picia na przeczyszczenie?
tu możesz poznać różne opinie forumowiczów na ten temat viewtopic.php?t=7540
:smile:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 01 maja 2011, 19:54

Ja 4 razy się wyczyściłam samym fortransem. A ostatnio do kolonki moj przystojny gastrolog zlecil lewatywe :neutral: okropne przezycie... wole fortrans :)
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

monis
Debiutant ✽

Post autor: monis » 02 maja 2011, 20:00

no wlasnie ja musialam zrobic dwie przed rekto raz wieczorem i pozniej rano przed badaniem i to sama a to wbrew pozorom wymaga umiejetnosci gimnastycznych :shock: no i bolesne dla mnie przez szczeline wiec bardzo chetnie zrezygnuje najwyzej pogadam z gastro i poprosze o ten fortrans wole tym razem z drugiej strony :lol:

Awatar użytkownika
andrzejzgr
Debiutant ✽

Post autor: andrzejzgr » 12 maja 2011, 02:33

hej :) mam w pt kolonke (na szczęscie w znieczuleniu ogónym :D, ale i tak sie boje troche) a dzisiaj czyszcze sie Fortransem :razz:
i chciałbym zapytać czy to dodawanie cytryny do niego, nie wypływa jakoś ujemnie na działanie leku??;> bo jak pomyśle o piciu tego to aż... brrr :/ poprzednio ledwo 2 litry wypiłem. Więc chetnie bym odmienil troche smak ale nie wiem własnie jak to z tym... :wink:
~~ Jedyne co nas w życiu ogranicza, to my sami ~~

Awatar użytkownika
andrzejzgr
Debiutant ✽

Post autor: andrzejzgr » 12 maja 2011, 14:15

aha :D no to dzieki wielkie :D :D
Martita, no właśnie zmienić juz nie mogę bo fortrans już kupiony jakiś czas temu i czeka na przyjęcie...hehe :razz:

a jeszcze jedno pytanie mi przyszło do głowy... czy jutro rano to mogę po prostu napić sie wody zanim do szpitala pojadę? bo wydaje mi sie ze jak w znieczuleniu ogólnym to nie powinno się pic ale wole zapytać :)

Awatar użytkownika
andrzejzgr
Debiutant ✽

Post autor: andrzejzgr » 12 maja 2011, 14:46

mhm:) to wole bez zwrotów :razz: dziex :)

Hollyloli
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: Hollyloli » 16 cze 2011, 10:36

Orientujecie się może gdzie w Łodzi przeprowadzają kolonoskopię ze znieczuleniem ogólnym? Byłam już w kilku szpitalach i nic a w Endoterapi chca aż 510 zł 8-O Strasznie się boje więc jeżeli ktoś ma jakieś informacje będę bardzo wdzięczna. Mam dopiero 19 lat :cry:

marcin820201
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: marcin820201 » 16 cze 2011, 15:07

Ja tam nie boje sie kolonoskopi choć we wtorek będę ją miał 1szy raz. Znieczulenia tez nie biore bo przy tym bólu stawów który mam obecnie to kolonoskopia wydaje się być naprawdę 'lajcikiem'. Martwie się natomiast jak wejdę na stół i czy nie będzie mnie trzeba na niego wnosić. Pozatym ktoś tu pisał że rektoskopia jest gorsza, a ja miałem całkiem niedawno jeszcze w wyraźnym zaostrzeniu robione fss. Pozdrawiam :).
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

Awatar użytkownika
andrzejzgr
Debiutant ✽

Post autor: andrzejzgr » 16 cze 2011, 15:48

w szpital Barlickiego :) co prawda nie zawsze tzn nie dla każdego ale ja leczę sie tam też w przychodni i wiem od mojej dr ze ogólnie tez nawet sporo pacjentów ma robioną w ogólnym :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Diagnostyka”