Ile czasu po operacji można zrobić kolonoskopię?

Wyjaśnienia dotyczące badań diagnostycznych i przygotowanie do nich

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Ile czasu po operacji można zrobić kolonoskopię?

Post autor: kasia38 » 16 kwie 2008, 14:49

Witam!
W styczniu miłam operację - prowostronna hemikolektomia. W ostatnim czasi rozmawiałam z 3 lakarzami, każdy z nich mówi co innego na temat czasu kolonoskopii po operacji. Jeden, że po 3 msc od operacji trzeba zobaczyć co tam się dzieje, drugi, że najwcześniej po 2 latch, kolejny, że po pól roku spokojnie można zrobić to badania.
Mam już skierowanie do spitala na IX i nie wiem co mam robić.
Po pierwsze bardzo się boję badania bo nigdy go nie miałam, ale bardziej boję się, by czegoś tam nie uszkodzić.
Proszę o wypowiedź osoby które były operowane - po ilu msc mieliście kolo?
Pozdrawim wiosennie wszystkich.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Kontakt:

Re: Ile czasu po operacji można zrobić kolonoskopię?

Post autor: kasia38 » 30 kwie 2008, 23:35

CZy Ktoś mi coś napisze?
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Kontakt:

Re: Ile czasu po operacji można zrobić kolonoskopię?

Post autor: kasia38 » 04 maja 2008, 23:00

Dzięki za tą wiadomość. To mnie trochę upewniło w słuszności dezyzji, że zrezygnowałam z badania w czerwcu, które byłoby po nie całych 5 msc od operacji.
Będę miała we wrześniu więc już po 7 msc.
Ale pytanie dalej aktualne - czy ktoś słyszał, że nie można go robić wcześniej niż po 2 latach?

Zablokowany

Wróć do „Diagnostyka”