CU, CD i inne zapalne choroby jelit
Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit,
dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki antybiotyk na stan zapalny zęba??
Autor Wiadomość
joko25 
Specjalista

Pomogła: 3 razy
Miasto: pomorskie
Wysłany: 03-06-2009   Jaki antybiotyk na stan zapalny zęba??

hej
Męczę się od jakiegoś czasu z zębem. Okazało się ze to stan zapalny przy wierzchołku korzenia. Dentysta udrożnił kanały, założył sączki i fleczer. Znając moją sytuacje z jelitami narazie nie kazał brać antybiotyku, ale ból staje się powoli nie do zniesienia.Jaki antybiotyk braliście w takiej sytuacji-jeśli chodzi o zęby??? które są w miarę bezpieczne dla jelit??

Mamcia 
Specjalista od Spraw medycznych
Założyciel J-elity

Pomogła: 90 razy
Miasto: Warszawa
Wysłany: 03-06-2009   

Ja bym z wyboru dała metronidazol, który podawany jest w chorobach jelit i w stomatologii.

joko25 
Specjalista

Pomogła: 3 razy
Miasto: pomorskie
Wysłany: 03-06-2009   

Jeśli chodzi o metronidazol to brałam go ostatnio w styczniu i boje się ze nie zadziała na tego zęba...

mgiełkaa 
Moderator

Pomogła: 9 razy
Wysłany: 09-11-2010   

Od dwóch dni męczę się z bólem zęba. Dziś byłam u stomatologa, powiedziałam, że choruję na CU i jakie leki przyjmuję. Pani Doktor stwierdziła, że Dalacinu mi nie przepisze ze względu na chore jelito. Dostałam Augmentin....
W trakcie przyjmowania Augmentinu, który w jakimś stopniu ma rozgonić stan zapalny ( na pewno słabiej niżby było to w przypadku Dalacinu) za 3 dni mam zgłosić się do chirurga szczękowego. Wzięłam 2 tabl. antybiotyku (dawka 3X1 tabl. na dobę co 8 godzin).
W aptece zaproponowano mi odpowiednik Augmentinu ( wydano Taromentin 500mg +125mg, AmoXicillinum+Acidum Clavulanicum).
Do czego zmierzam: boli jak jasna cholera, nic nie jest lepiej, jestem nieprzytomna z bólu, wzięłam już kilka tabletek Ibupromu ( wtedy nie boli 3 godziny) choć wiem, że ryzykuję biegunką ale juz nie wytrzymuję. Płuczę jeszcze szałwią, płukałam też roztworem soli...
Jak myślicie czy ten antybiotyk jest po prostu za słaby (nie dociera do tkanki kostnej) czy dużo czasu potrzeba żeby zaczął działać? Nie wiem jak przeżyję noc, a co dopiero mam myśleć o wyrwaniu...w stanie zapalnym podobno żadne znieczulenie nie działa. :cry: :cry:

Leczenie: MSWiA Warszawa

Natalka 
Forumowy Mentor

Pomogła: 22 razy
Miasto: Lublin
Wysłany: 09-11-2010   

mgiełkaa napisał/a:
Jak myślicie czy ten antybiotyk jest po prostu za słaby (nie dociera do tkanki kostnej)

akurat niedawno było to poruszane, tu masz odpowiedź http://crohn.home.pl/foru...light=augmentin
:smile:

mgiełkaa 
Moderator

Wysłany: 11-11-2010   

Byłam dziś u lekarza, dostałam Dalacin C 300mg. Jest lepiej ale na zadawalające efekty trzeba poczekać. Natomiast efekty w toalecie wiadomo jakie... . Trudno, przetrzymam jakoś.
Natalka, dzięki, czytałam: Clindamycyna 600....mówiłam lekarzowi, dostałam Dalacin, to samo praktycznie tylko o wiele słabsza dawka... . Zobaczymy jak to zakończy się, mam nadzieję, że bezbolesnym usunięciem ząbka :mrgreen:

Misia
[Usunięty]

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

mgiełkaa 
Moderator

martita, ja już o tym myślałam, żeby usunąć w narkozie ale podobno da się to przeżyć pod zwykłym znieczuleniem więc narkozę wolę zostawić sobie na wypadek kolonki...
Z moim zębem już coraz lepiej więc zaczynam oswajać się z myślą o wyrwaniu.....
Natomiast przyczepił się do mnie katar i gorączka 38. Tak jakby wcześniej coś we mnie siedziało i teraz wyłazi. Pocę się jak mysz i jestem bardzo osłabiona. Nie wiem czy to od stanu zapalnego czy od antybiotyku.
Aha, ten ząb to ÓSEMKA, bo zapomniałam napisać, także pewnie kąciki mi popękają przy rwaniu...

mgiełkaa 
Moderator

Wysłany: 15-11-2010   

Jestem już po.... Zabieg został wykonany w Cepeleku przy ul. Koszykowej 78. Zapłaciłam tylko za znieczulenie 40zł. Teraz boli już tylko rana.....
Za tydzień będę mieć kolejne rwanie ale już planowe bo postanowiłam wyleczyć wszystkie zęby ale jeszcze muszę dwa usunąć.
Natomiast Pani Doktor ze zgrozą zawołała: kto Pani przepisał Dalacin przy colitisie?
Przepisał nie przepisał, grunt, że pomogło a sterydy tak trzymają, że nawet specjalnie nie zaszkodziło. Stan zapalny minął i nie czułam żadnego bólu podczas rwania. jestem szczęśliwa, że to już po...

andrzej 73 
Początkujący

Miasto: olsztyn
Wysłany: 11-07-2011   

Witam wszystkich.Dostałem skierowanie na wyrwanie ósemki dolnej,wyraznie naciska na sidemkę,w poradni szczękowej powiedzieli że to nie od ósemki jest ból,tylko od piątki,albo szóstki.Mam oba zęby już leczone kanałowe a ból jak jest tak jest.Stomatolog przepisał mi antybiotyk Clindamycin 600.Jestem po pierwszej dawce i narazie boli,oczywiście do tego jeszcze srodki przecibólowe.Jak możecie to doradzcie coś sensownego,bo sam nie wiem czy nie zgłosić się do szpitala :smutny:

ranka 
Forumowy Mentor
forumowa felczerka

Pomogła: 49 razy
Miasto: 3 city

Clindamycin 600 - to jest antybiotyk dobry na leczenie wszelkich stanow zapalych zeba, niestety to nie ejst cudo, byc moze zakazenie jest glebiej, no i poza tym po jednej dawce nie ma nigdy poprawy - to nie jest lek cudowny, spodziewaj sie ewentualnej [poprawy po 3-4 dawkach

andrzej 73 
Początkujący

Miasto: olsztyn

Dzięki za podpowiedz.Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu