Lęk i depresja a częstość nawrotów w CU i CD

Artykuły naukowe związane z NZJ (zawsze pamiętamy o podaniu autora i źródła kopiowanego materiału).

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Joanna23
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie
miasto: bytom

Re: Lęk i depresja a częstość nawrotów w CU i CD

Post autor: Joanna23 » 18 lis 2008, 10:27

u mnie jest podobnie silny stres i zaraz jest zaostrzenie. Niestety jestem nerwowa i non stop się coś dzieje nie tak od jakiegoś czasu
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
Miła
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: Miła » 01 gru 2009, 17:50

W moim przypadku choroba nie ujawniła się w wyniku jakiegoś gwałtownego wydarzenia, typu egzamin, utrata pracy, choroba, czy śmierć kogoś bliskiego - i dzięki Bogu.
Raczej był to efekt długotrwałego stresu życiowego - praca na wysokich obrotach i trudne początki małżeństwa. Do tego jakieś takie ogólne niezadowolenie z życia.
I odkąd choroba się ujawniła, nie daje o sobie zapomnieć. Ciągle krew, krew, krew - sytuacja nieopanowana już od ponad pół roku. A stresów jakby nie ubywa, tylko przybywa, więc nie widzę szansy na rychłą poprawę. Staram się pracować nad sobą i nie przejmować niepotrzebnie, ale to nie jest wcale proste kiedy z każdej strony napotyka się trudności.
"Dobrze widzi się tylko sercem.
Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu."
Antoine de Saint-Exupery - Mały Książę

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 01 gru 2009, 19:53

dłuzszy stres ,przejmowanie sie błahostkami ,ale pracuje nad sobą :roll:
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Sabin
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: Sabin » 06 gru 2009, 14:30

u mnie już stres tak bardzo nie wpływa na zaostrzenie, chociaż w związku z częstymi wizytami w toalecie miweam ataki depresjii i paraliżu woli , lecz wpływ ma również dieta i np. zbyt długie przerwy między posiłkami ,
a co do poczatku choroby , zaczeła się ona w czasie wakacji jak już niby było po stresie :cry:

pracować nad sobą trzeba , ale z własnego doświadczenia wiem że jest to bardzo trudne

lolek
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: lolek » 29 mar 2010, 00:02

Stres jest bardzo duży w pracy na uczelni, każdy się boi i lęka o to żeby pracy nie stracił, bo ma do utrzymania rodzinę, stres jest wszędzie był i będzie, tylko trzeba sobie z nim radzić, różnymi autosugestiami, wyciszaniem się, relaksem, bo dzisiejsze życie to więcej nam dostarcza tego złego niż tego przyjemnego, kiedy człowiek jest tak naprawdę serdecznie i prawdziwie uśmiechnięty, wiecznie się martwi jak nie jedno to drugie i tak w kółko Macieju :) Stres na obecne czasy jest duży, ale jak już pisałem, był jest i będzie.

Czy Wy którzy zachorowaliście na CU lub CD mieliście w młodości jakieś stresujące przeżycia? (które z dnia na dzień narastały, byliście bardzo przewrażliwionymi osobami?)

bo ja właśnie przeżywałem w młodości wielki stres który się kumulował we mnie i nie mogłem go z siebie wyrzucić będąc młodym dzieckiem, myślę że dużo leży w naszej psychice, a inne czynniki typu złe odżywianie, chemia produktów i inne sprawy mogły być następnym czynnikiem.

Do dzisiaj jestem osobą nerwową, z zachowania bardzo opanowaną, NIE WYBUCHOWĄ! ale osobą która wieloma rzeczami się przejmuje i nawet o tym wcześniej nie myślałem.

Głupio to brzmi, ale jestem osobą bardzo pozytywnie nastawioną do życia chce żyć, ale w wewnątrz jak by się we mnie coś biło, że nie wyrzuciłem z siebie tego lęku który zagościł we mnie w młodości, po mimo że chce tak myśleć.

Zastanówcie się i opiszcie jak to w Waszym przypadku było.

gbuczek
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: podkarpackie

visceroptosis - IBS, IBD?

Post autor: gbuczek » 05 wrz 2010, 20:10

Proszę sobie przeczytać publikacje van der Werf'a z 1992 r. albo artykół "Ziekten komen en gaan" J.P. Vandenbroucke - można sobie przetłumaczyc strone w google. Można znależć moje forum na innej strone.
Pozdrawiam

gregtech

Post autor: gregtech » 06 wrz 2010, 13:21

Na pewno stres uaktywnia chorobę, niestety :(

gbuczek
Debiutant ✽

Post autor: gbuczek » 06 wrz 2010, 17:42

Chce naprowadzić was na inne spojrzenie na chorobe, ale widze, że wy tylko wirzycie lekarzom, wiec niech tak zostanie.

Awatar użytkownika
KrzysiekŻyrek
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: KrzysiekŻyrek » 06 wrz 2010, 18:59

A jaką piszemy nieprawdę ?? Bo to co my tu piszemy to na podstawie doświadczeń naszych a lekarze z wywiadów z nami się uczą i mówią innym początkującym chorującym. Więc tak to w kółku chodzi chyba. A ja tak o tym wszystkich myślę może źle ale tak
LEKI:\ pentaza 3x 2 po 0,5g, Immuran 75mg,, encorton 15mg

http://owczarekniemiecki.com/
Moja ulubiona gra na zabicie czasu: www.wildguns.pl gram na servie 9

gbuczek
Debiutant ✽

Post autor: gbuczek » 06 wrz 2010, 23:14

tylko nie powiedz wam, ze istnieje takie cos jak visceroptosis, sama nazwa wskazuje ze jest to opuszczenie jelita, ktora moze dawac rozne dolegliwosci....

genus
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --

Post autor: genus » 07 wrz 2010, 10:39

Istnieje rowniez takie cos jak rak mozgu, ale jesli kogos boli glowa, to czy koniecznie musi to byc rak? Istnieje wiele chorob, rowniez wiele chorob zwiazanych z jelitami, i nikt tutaj na forum nie watpi, ze i cos takiego jak visceroptosis istnieje (choc wydajesz sie usilnie wszystkim wmawiac takie watpliwosci), ale nie ma sensu chyba dopatrywanie sie w kazdym przypadku wlasnie takiej choroby. Czemu to ma sluzyc, mozesz nam powiedziec?! Jesli na przyklad stanowi to probe podwazania autorytetow lekarzy, wywolania watpliwosci u pacjentow, tych zdiagnozowanych, i tych w trakcie diagnozy. to zastanow sie, czy to okej i fair? Bo ja osobiscie uwazam, ze nie ma sensu doszukiwac sie nie wiadomo jakich kolejnych chorob, lepiej skupic sie na przyjemnych stronach zycia i sensownym pomaganiu innym, a nie bezcelowemu sianiu zwatpienia, no chyba, ze ktos ma naprawde duuuuzo czasu i brak pomyslow, jak go stracic.

gbuczek
Debiutant ✽

Post autor: gbuczek » 19 lis 2010, 21:40

Zablokowany

Wróć do „NZJ - artykuły naukowe”