Zawroty glowy

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
bambi
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Zawroty glowy

Post autor: bambi » 18 kwie 2006, 15:17

Kochani!

Od jakiegos tygodnia mam zawroty glowy - "wewnetrzne" tzn nie kreci mi sie swiat tylko w glowie mam "falowanie" - tak jakbym byla pijana (swoja droga bardzo ekonomiczne - helikopter i faza bez wydania kasy na wodeczke ;-) )
Niby wszystko ok i nagle mnie lapie - strasznie dziwne uczucie...
Cisnienie mam niskie ale w normie. Znajomy lekarz zbagatelizowal problem
jedyne racjonalne wytlumaczenie ( bo zarcikow w stylu: ooooooooooooo to w ciazy jestes , mam dosc) to Pentasa czopki, ktore biore tez od jakiegos tygodnia i wyczytalam na ulotce ze jednym z objawow ubocznych sa zawroty glowy - tylko ze ja Pentase juz bralam i nigdy takiej jazdy nie bylo....
Mieliscie kiedys cos podobnego ????
pozdrawiam
Jest CU-downie....
gg 3302143

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: Zawroty glowy

Post autor: Shima » 18 kwie 2006, 17:09

Ja mam bardzo czesto coś takiego :(
I ciśnienie też mam niskie...tłumacze sobie to wlasnie ciśnienien..tzn.pewnie mam jeszcze wieksze spadki i to stąd może sie brac.
No bo jak inaczej to wytlumaczyć??
Moze zmeczenie materialu :)
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
hawaii
Debiutant ✽
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: hawaii » 18 kwie 2006, 19:36

Ja też tak mam niestety.Najczęściej jak szybko wstane z łóżka czy krzesła.I wtedy wszytsko wokół jest czarne:)

Pozdrawiam Kinga

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: inkaska » 18 kwie 2006, 21:56

hej ja tak miewam czesto, i to tak ze na prawde czasami nie wiem co sie dzieje, zwlaszcza gdy robie sklony i leze w lozku, tzn, sie mam okresy gdy tak mam przez kilka tygodni, potem wraca do normy, a potem za jakis czas znowu to samo, biore wtedy cinnarizinum na zawroty, a do tego warto zawsze zrobic morfologie, bo jest to czeste przy anemii
cos byc musi do cholery za zakretem;)

nika
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: nika » 19 kwie 2006, 13:24

Hm.....ja tez tak mam, zwlaszcza jak popracuje fizycznie wiecej :(
biegac tez na razie nie moge :(
Cisnienie tez mam niskie, wiec mslalam, ze to od tego,ba zaczelam sie posadzac o histerie :wink:
ale widze, ze wszystko OK,
Zycie nie jest, ani gorsze, ani lepsze od naszych marzen, jest tylko zupelnie inne.
William Szekspir

Awatar użytkownika
Zuzka
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Zuzka » 01 maja 2006, 23:51

no właśnie nawet zaliczyłam dzisiaj lot na podłogę bo niewcelowałam w łóżko, ciśnienie niskie jak zawsze a puls conajmniej 130

Awatar użytkownika
Madzia91
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Madzia91 » 02 maja 2006, 01:59

Ja też to mam. Anemi co prawda, jak na razie, sie pozbyłam, ale ciśnienie mam niskie. W każdym razie jak coś robie i klęcze, a później szybko wstanę, to mam czarno przed oczami. To samo tyczy się "zrywania" z łóżka.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 02 maja 2006, 18:10

no to ja też! a co! jak szaleś to szaleć! też miewam takie coś w stylu: "...ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę..." (czy jakoś tak) :mrgreen: W moim przypadku jest to znak, że jest krucho z żelazem.

bambi
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Post autor: bambi » 04 maja 2006, 09:58

Dziekuje!

A u mnie kolorowy zawrot glowy minal...
Po zrobieniu badan wyszlo, ze anemia aczkolwiek nie tak silna zeby powodowac takioe objawy, ale neurolog nic nie znalazl wiec jest ok
Brokulow i szpinaku i innych warzywek nie moge obecnie jesc, ale przlamalam sie i zaczelam znow jesc troche czerwonego miesa...
Pozdrawiam wszystkich!!!

AAAAA czy zna ktos moze dobrego gastrologa z Wrocławia????
Jest CU-downie....
gg 3302143

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: manka » 04 maja 2006, 11:26

te zawroty glowy moga miec cos wspolnego z zelazem tez tak mialam i od kiedy zuje zelazo jest ok ale jeszcze mam udezenia goraca moze jakies lata przejsciowe czy cos :P :wink:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 28 sie 2006, 13:42

Tez niekiedy mam zawroty głowy ale bez powodu.Bo wszytscy wymieniacie że od zrywania się albo schylania a ja mam tak po prostu bez przyczyny jak idę to mam coś w rodzaju jakbym była niewyspana i tak na pół skuendy tracę kontakt jakbym spała na śpiąco.A przesypiam normalnie,może anemia? Nie wiem.Nie mam ciemności ani mroczków tylko tracę kontakt,tak jakbym właśnie była niewyspana,dziwne nie?

Zuzka ja też mam niskie ciśnienie a wysoki puls mniej więcej mam ciśnienia 75 a puls 120-130 :neutral:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 28 sie 2006, 14:33

Dokładnie sylwusia4114,może eksperci się wypowiedzą??

Awatar użytkownika
bebaw
Debiutant ✽
województwo: podlaskie

Post autor: bebaw » 28 sie 2006, 15:51

U mnie zawroty głowy zaczęły się mniej więcej 2 tygodnie po rozpoczęciu przyjmowania Asamaxu. Nie są to mroczki przy zmianie pozycji, ale takie samoloty ni stąd, ni zowąd. Na przykład, stoję sobie w sklepie przy kasie, wyjmuję portmonetkę, i nagle taki zawrót głowy, jak , nie przymierzając, u Hitchcocka. Wszyscy dookoła, łącznie z kasjerką, patrzą na mnie podejrzliwie, pewnie zastanawiając się, ile drinków już zatankowałam od rana. I tak co jakiś czas, w najmniej odpowiednich sytuacjach oczywiście. Dobrze, że nie prowadzę samochodu.

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
województwo: śląskie

Post autor: -Ania- » 28 sie 2006, 17:13

Nie biorę asamaxu ani nigdy nie brałam, jestem na mesalazynie i ten problem również mnie dotyczy nawet mogę podać identyczne przykłady.
Sugerowano mi, że to wina niskiego ciśnienia krwi (o tym na forum osobna mowa jest) i przepisano Effortil... niestety po nim nadal mam zawroty głowy, ale są one rzadsze.
Często nawet przez wiele godzin czuje się tak dziwnie "lekko", półswiadomie i nie wiem co się wokół mnie dzieje. Jest to dla mnie dość poważny problem bo nawet najmniejsza chwila nieuwagi może się źle skończyć - jak wiadomo opiekuje się dziećmi.. a tu trzeba mieć otwarte oczy dookoła głowy...

Przy okazji napisze, że cardiamid nie działa, a kawa to tylko półśrodek raczej nie akceptowany przez mojego cd. Polecano mi pić koniak... ale "gryzie się" z lekami

-Ania-
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 26 lis 2007, 22:58

Temat zamykam bo się dubluje.