CU, CD i inne zapalne choroby jelit
Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit,
dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe leki-Próby kliniczne
Autor Wiadomość
Mamcia 
Specjalista od Spraw medycznych
Założyciel J-elity

Pomogła: 84 razy
Miasto: Warszawa
Wysłany: 27-05-2004   Nowe leki-Próby kliniczne

W dniach od 15 do 20 maja w Nowym Orleanie odby3a sie konferencja Digestive Disease Week 2004 na której przedstawiono najnowsze wyniki badan i prób klinicznych z lekami na Cu i CD. Niestety nie nast?pi3 ?aden prze3om. Nikt nie wynalaz3 panaceum na wasze chróbska, ale dokona3 sie pewien postep. Conajmniej trzy leki biologiczne (adalimumab, przeciwcia3o przeciw IL-12 i natalizumab) s? skuteczene w leczeniu CD. Ich skuteczno?a jest porównywalna z infliximabem, ale wydaje sie, ?e dzia3ania uboczne s? mniejsze. Innymi kandydatami s? fontolizumab i leukine (sargramostim) oraz Humira. Dwa ostatnie zarejestrowane do terapii innych chorób.
To krótko na pocieszenie.
O tych lekach i mechanizmach ich dzia3ania mo?e kiedy? naopisze wiecej

Mamcia

kilo9 
Aktywny

Miasto: a z krakowa
Wysłany: 01-06-2004   

mamciu!
wynika z tego ?e w CD co? drgne3o, a CU dalej kicha kwas 5-aminosalicylowy i nic wiecej :!:
KILO9

Mamcia 
Założyciel J-elity

Wysłany: 02-06-2004   

W zasadzie leczenie sie nie ró?ni. A Cu ma te przewage, ?e mo?na je leczya wlewkami i czopkami, co jak wynika z waszych wypowiedzi jest czynione zadziwiaj?co ?adkie.

Magic 
Aktywny

Miasto: Warszawka
Wysłany: 03-06-2004   

no w3a?nie , wlewki np. doskona3a ROWASA , stosowa3em a przy zaostrzeniach sprowadzm szczegó3y na http://www.drugs.com/PDR/...sion_Enema.html

pozdrawiam

Mamcia 
Założyciel J-elity

No w3a?nie. U 80% przypadków CU jest ograniczone do lewej cze?ci jelita grubego (esica, zstepnica lub cze?a poprzecznicy) w tych wypadkach leczenie miejscowe daje dobre efekty.
Z nieznanych mi przyczyn nie jest popularne ani w?ród lekarzy, ani pacjentów. Wlewki mo?na robia tak?e ze sterydów zmniejszaj?c ich dzia3anie uboczne na ca3y organizm.

Magic 
Aktywny

NO WLA?NIE ! :D Wleke to chorubsko ( CU ) ze sob? ju? 5 latek a przy zaostrzeniach sterydy ograniczano mi wy3?cznie do wlewek plus ROWASA plus os3aniaj?ce odsterydowe.

Mamcia 
Założyciel J-elity

A kto cie leczy. Jak nie chcesz odpowidaa na forum to mapisz na mój prywatny adres.

Mamcia 
Założyciel J-elity

To nie nowe lekarstwo, ale nie chce zak3adaa nowego tematu.

Natkne3am sie dzi? na ciekawy artyku3 dot genu NOD2/CARD15, pierwszego, którego mutacja jest zwi?zana z czestotliwo?ci? wystepowania CU. Posiadanie tej mutacji nie jest warunkiem, ani koniecznym, ani dostatecznym do zaistnienia choroby.
Omawiana praca porównuje kliniczny przebieg choroby w zale?no?ci od genotypu. Posiadania co najmniej jednego allelu NOD2- jest zwi?zane z wcze?niejszym wyst?pieniem choroby, lokalizacj? w jelicie cienkim, czestsz? konieczno?ci? interwencji chirurgicznej i wiekszym zagro?eniem pooperacyjnej wznowy.
Identyfikacja mutacji mo?e pomóc klinicystom w ustawianiu terapii i zapobieganiu kolejnym nawrotom choroby.

zuza 
Aktywny

Miasto: Grodzisk Mazowiecki

Te? chcia3abym wiedziea gdzie lecz? wlewkami, rowas? i os3aniaj?cymi odsterydowymi. Magic - podaj na forum?

Magic 
Aktywny

Jezdem. Z racji wcze?niejszego zamieszkiwania w Lodzi zacz?3em i kontynuuje leczenie w szpitalu im. BIEGANSKIEGO ( przy ul. Kniaziewicza ) oddzia3 zaka1ny. Tam te? pierwszy raz dosta3em ROWASE. z tego co mi wiadomo zanim zaczn? komu? do?ylnie pchaa ró?ne ?winstwa zawsze zaczynaj? z "tamtej" strony. W swoich zmaganiach z CU juz dwa razy tam l?dowa3em. Procedura wygl?da nastepuj?co - do?ylnie tylko sole i glukoza , reszta we wlewkach plus os3onowe tabletki ( sorki nie pamietam nazw ) Tam te? w3a?nie pokazano mi co i jak z ROWAS! ( wlewki 4 gramowe ) Ja sam poprzez apteke ju? je sprowadza3em. Lekarz poradzi3 mi by trzymaa sobie w w domu ma3e opakowanie ( 7 buteleczek ) i w razie pogorszenia waln?a z grubej rury :D .

Jari
Specjalista

Wysłany: 04-06-2004   

Magic dzieki za info :D !
Ja ostatnio z moj? pani? doktor ustalili?my ?e najlepiej dla mnie by3o by braa wlewki z mesalazyny tylko ?e w polsce nikt ich nie sprowadza!!! To skandal, nalerza3o by to zmienia!

Napisz je?li mo?esz ile kosztuj? takie wlewki, z k?d je sprowadza3e?, po ile je sie kupuje czy pojedynczo czy w wiekrzej ilo?ci, czy s? podzielone na dawki i ju? w dozowniku czy trzeba je sobie samemu odmierzaa i aplikowaa w3asnymi "urz?dzeniami"

PS. Wys3a3em zapytanie o mo?liwo?ci sprowadzenia tego leku przez przedstawiciela na polske producenta Rowasy firme Solvay Pharma. www.solvaypharma.pl
Jak mi odpisz? to was poinformuje.

Ela
Specjalista

Miasto: Kraków

Ja jakie? 2 lata temu kupi3am w aptece gotowe wlewki Pentasa (mesalazyna), wiec sprowadzano je jednak. Ju? dok3adnie nie pamietam, ale za 7 sztuk zap3aci3am co? ko3o 180 z3. Nie wiem, jak jest teraz.

Jari
Specjalista

Cena do dupy za przeproszeniem :?

Ela
Specjalista

Miasto: Kraków

No mo?na nawet powiedziea, ?e bardzo koresponduje...
Ale stosowa3am te? przez jaki? czas, polecone przez lekarza, wlewki domowej roboty. Baz? by3a galaretka, która powstaje z gotowania siemienia lnianego, albo krochmal. Do tego dodawa3am ut3uczon? w mo1dzierzu sulfasalazyne (zwyk3?, a nie EN) i hydrokortyzon. Nic tylko czu3am sie jak czarownica, gdy to przyrz?dza3am.

kilo9 
Aktywny

Miasto: a z krakowa

Elu
a efekt jaki po tej miksturze z siemienia sulfo i hydro ?

Odpowiedz do tematu