Przewlekłe biegunki, proszę o opinie

Nie mam diagnozy.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kamil85
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie

Przewlekłe biegunki, proszę o opinie

Post autor: Kamil85 » 27 wrz 2010, 20:17

Mam 25 lat. Opowiem w skrócie moją przygodę.
Jakoś w wieku 16-17 lat zacząłem palić, pić kawę, alkohol, szybko zacząłem bardzo przesadzać z tym wszystkim. Czułem się coraz gorzej. W wieku około 18 lat zauważyłem, że po mleku zaczęły mi się robić biegunki, ale wtedy nie wiedziałem co to jest nietolerancja laktozy, nic sobie z tego nie robiłem, piłem dużo mleka. Czułem się coraz gorzej, biegunki były coraz częstsze, tzn. były cały czas, ale coraz częściej chodziłem do wc. Właściwie aż do niedawna, czyli jakos 23 roku życia miałem same biegunki i żadnych normalnych stolców, ale już nie po mleku, bo go nie piłem. Wydaje mi sie, że najgorzej było po błonniku, ale jeszcze wtedy nad tym nie myślałem.

No i 2 lata temu zacząłem dużo czytać, łykałem dużo probiotyków, zacząłem inaczej jeść, ograniczać błonnik, miałem na przemian biegunki i normalne stolce i przestałem być wiecznie zmęczony.

I najgorsze, to o co mi najbardziej chodzi - po jakichs 3 latach takich biegunek zanikły mi całkiem erekcje i libido spadło. To jest przyczyna wielkich dołów...

Od tamtego czasu też znajdowałem sobie choroby, robiłem badania, ale nic się nie potwierdziło...

Dzisiaj pomyślałem, że to po prostu przewlekła biegunka, a przyczyna to może być nawet z powodu stresu, czy coś z psychiką (niedawno miałem bardzo ciężkie depresje, próby samobójcze), albo nadużywanie alkoholu, kawy...
Poczytałem trochę o biegunkach, tyle lat biegunek u mnie musiało spowodować wielkie niedobory elektrolitów, itp... Jak myślicie, to jest bardzo prawdopodobne, że to właśnie jest przyczyna problemów z potencją?
I wymyśliłem coś takiego, że będę brał Loperamid (to jest m.in. na przewlekłą biegunkę), do tego dieta niskobłonnikowa i uzupełnienie minerałów. To powinno pomóc? Jak macie jakieś rady to piszcie.
Pozdrawiam.

PS. nie piszcie, żebym poszedł do lekarza, bo byłem już dużo razy, ale lekarz po negatywnych wynikach badań stwierdził Zespół Jelita Nadwrażliwego i nic szczególnego nie zalecił. Ja podejrzewałem Crohna, pasożyty, celiakie, itp... robiłem badania, ale wszystko idealnie wychodziło ;/

genus
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --

Re: Przewlekłe biegunki, proszę o opinie

Post autor: genus » 28 wrz 2010, 10:45

kamil___ , chyba juz miales inny watek wczesniej?

Kamil85
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie

Post autor: Kamil85 » 28 wrz 2010, 14:49

Tak, ale tam sie pytałem co mi jest, a tutaj juz mam takie myslenie, ze nic specjalnego mi nie jest, po prostu mam biegunki.. i tutaj pytam czy ma sens branie loperamidu i uzupelnienie minerałów, czy wszystko wtedy wróci do normy, bede mogl jesc co chce (moze oprocz blonnika) i bede sie czul normalnie.

PS. czy możliwe jest coś takiego: kilka lat biegunek z powodu spożywania laktozy spowodowało wielkie niedobory z powodu zaburzonego wchłaniania elektrolitów, a nawet po przestaniu spożywania laktozy, niedobory (np. cynku) powodowały dalszą biegunkę.

genus
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --

Post autor: genus » 28 wrz 2010, 15:46

Chyba trudno odpowiedziec na oba postawione pytania. Hipotetycznie wszystko jest mozliwe.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Przyjęć - Nie Mam Diagnozy”