CU, CD i inne zapalne choroby jelit
Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit,
dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy to w końcu remisja???
Autor Wiadomość
joko25 
Specjalista

Pomogła: 3 razy
Miasto: pomorskie
Wysłany: 01-06-2012   Czy to w końcu remisja???

Hejka
Rzućcie proszę okiem na opis kolonki całego jelita grubego. w przeciągu prawie 10 lat choroby, 3 razy miałam okresy ustąpienia objawów na około pól roku, potem objawy wracały po odstawieniu sterydu. Nigdy nie mialam robionego badania podczas tak zwanej remisji-choć moja pani doktor twierdzi ze paru miesiecy nie mozna nawzac remisją. Od listopada zeszłego roku po sterydoterapii czuje sie lepiej, nie mam krwi, biegunek i we wtorek mialam robioną kolonkę. W opisie widnieje, że wystepują odcinkowo liczne pseudopolipy zapalne, blizny na calym odcinku, zaczerwienienie z zatarciem rysunku naczyniowego, nie ma owrzodzeń aktywnych. Czy mogę juz się cieszyć????:)

nataliak71 
Miss Forum 2013
"blondynka"

Pomogła: 2 razy
Miasto: wrocław
Wysłany: 01-06-2012   

mam podobny opis kolonoskopi tj. pseudopolipy i blizny a w wypisie stwierdzoną remisję kliniczną.

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Salofalk 2x2 Imuran 1x50mg

Baby 
Forumoholik

Pomogła: 28 razy
Miasto: Warszawa

joko25, wg mnie remisja :) A jak się czujesz?

joko25 
Specjalista

Jesli chodzi o samopoczucie to róznie, raz lepiej, raz gorzej, sa dni gdy ilosc wypróznien dochodzi do 7-8, a przewaznie to 4-5, ale nie ma krwi i nagłego parcia. Bóle brzucha są, czasem prawie codziennie, ale juz sie do nich przyzwyczailam:)

Baby 
Forumoholik

Pomogła: 28 razy
Miasto: Warszawa

Wg mnie po informacji o ilości stolców to nie jest remisja na jaką my chorzy czekamy :)

joko25 
Specjalista

Wysłany: 19-06-2012   

No wlasnie...ta ilosc stolcow nie odpowiada remisji, ale w porównaniu z tym co było to wole zeby było tak jak jest czy jest to remisja czy nie:) i mam nadzieje ze bedzie tylko lepiej, chociaż dwa dni temu miałam bardzoooo stresową sytuację i od tego czasu boli mnie z lewej strony brzuch, prawdopodobnie jelito, nie wiem co mam teraz z tym zrobic??? no-spa nie pomaga... to jest taki ból tępy-a czasem przy ruchu czy dotyku wzmaga sie i piecze....
Boje się żeby krew nie wrociła....

[ Dodano: 11-07-2012 ]
no i krew wróciła;( jakies 3 tygodnie temu...konsultowałam sie z moją lekarką i na razie czopki i antybiotyk...nie jest za dobrze bo ilosc wypróżnień sięga 10-13 na dobe, znowu pojawiły sie bóle brzucha przy wypróżnianiu i takie nagłe parcia...chyba juz po remisji......

Odpowiedz do tematu