krótkie ale silne bóle brzucha

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: krótkie ale silne bóle brzucha

Post autor: leila » 12 lut 2013, 18:49

a jakimi lekami te przewęzenia rozpędzic?ja tez mam takie całodzienne bóle od 2 miesiecy raz prawy ,raz lewy bok
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

kalka_96
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post autor: kalka_96 » 12 lut 2013, 19:31

Natuśka pisze:Przyznam się, że nigdy nie brałam leków, gdy bolał mnie brzuch, bo jakoś mentalnie w mojej głowie mi się to kłóciło. Stosowałam ciepły termofor, przyjmowałam pozycję embrionalną, pod kocyk i tyle, a teraz przyzwyczaiłam się, że boli. Co prawda czasem już mnie na łeb wali od przewlekłego bólu, ale jakoś zawsze sobie to wytłumaczyłam... Np tak, że boli, bo brzuch jest chory, więc boleć będzie.
a wiesz, że mam tak samo :wink: od początku nic na to nie brałam chociaż dawali :neutral:
a bóle takie skurczowe mocne trwające króciutko a pojawiające się w ciągu dnia dużo razy zaczęłam mieć od maja 2012, i do tej pory czasami są, chociaż po remicade nie tak często i nie tak silne. mam przewężenie w okolicach własnie jak wyrostek, prawy jajnik, na którym też mam torbiel, czasem to nie wiem już sama co boli :neutral:

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 12 lut 2013, 23:27

kalka_96 pisze:
Natuśka pisze:Przyznam się, że nigdy nie brałam leków, gdy bolał mnie brzuch, bo jakoś mentalnie w mojej głowie mi się to kłóciło. Stosowałam ciepły termofor, przyjmowałam pozycję embrionalną, pod kocyk i tyle, a teraz przyzwyczaiłam się, że boli. Co prawda czasem już mnie na łeb wali od przewlekłego bólu, ale jakoś zawsze sobie to wytłumaczyłam... Np tak, że boli, bo brzuch jest chory, więc boleć będzie.
a wiesz, że mam tak samo :wink: od początku nic na to nie brałam chociaż dawali :neutral:
a bóle takie skurczowe mocne trwające króciutko a pojawiające się w ciągu dnia dużo razy zaczęłam mieć od maja 2012, i do tej pory czasami są, chociaż po remicade nie tak często i nie tak silne. mam przewężenie w okolicach własnie jak wyrostek, prawy jajnik, na którym też mam torbiel, czasem to nie wiem już sama co boli :neutral:
Ja również nic nie biorę na takie bóle. U mnie też najgorsze są te nad ranem, które mnie budzą. Wtedy idę sobie, z poduszką, do kibelka i spędzam tam kilkanaście minut,po czym trochę przechodzi i idę dalej spać. Ze dwa dni temu zdarzyło się, że ponad godzinę bolało.
Ja podobnie jak Ty Kalka nieraz to się zastanawiam co to mnie boli. Bo również mam torbiel na jajniku i nie wiem na 100% czy to jajnik czy jelita.
Może ktoś też tak ma jak ja, to przy okazji zapytam. Mnie tak często te bóle jednak nie męczą. Prawie zawsze jest to na 7-10 dni prze okresem przez 3 dni. Czyli skłaniam się bardziej, że to ginekologiczne. Ale z drugiej strony ten ból jest najczęściej również po rannym wypróżnienie, więc jakby tarcie po jelicie grubym, a grube niby jest ok.
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

katarina
Początkujący ✽✽
województwo: opolskie

Post autor: katarina » 12 lut 2013, 23:32

Chyba nie wszyscy mowimy o tych samych bolach:-)

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 12 lut 2013, 23:43

zapewne, każdy o swoim ;)
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

katarina
Początkujący ✽✽
województwo: opolskie

Post autor: katarina » 13 lut 2013, 00:19

:lol:

Agnieszka89
Debiutant ✽
województwo: lubelskie

Post autor: Agnieszka89 » 23 lut 2013, 16:03

mnie też boli codziennie od kąd mam nawrót, tak nagle łapie, taki skurcz. W ogóle od ponad miesiąca jestem wrakiem, wszystko mnie boli i az się boję :cry:

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃

Post autor: mgiełkaa » 23 lut 2013, 22:22

no mnie też boli, dokładnie na wysokości pępka po prawej stronie, a od kilku dni też po lewej, mdli mnie, a ogólnie to od tygodnia mam bieganie do kibelka i leci ze mnie woda....
Antybiotyk pt.Asamax przepisany na zapalenie zatok niestety rozwalił mnie konkretnie i boję się, że sobie nie poradzę.... .
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 23 lut 2013, 22:32

mgiełkaa pisze:Antybiotyk pt.Asamax
mgiełkaa, chyba coś pomyliłaś? :wink: Czy ja coś źle zrozumiałam... :neutral:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Post autor: Dżordż » 24 lut 2013, 02:07

Na zatoki polecam inhalacje z ziela tymianku plus nakrycie głowy. Mi pomogło.

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃

Post autor: mgiełkaa » 24 lut 2013, 17:23

No pomyliłam :wink: ale to tak jak się z doskoku pisze z widmem, że nie zdąży się do WC .Augmentin oczywiście....zawsze dobrze tolerowałam.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 24 lut 2013, 21:56

czy leczył ktos pęcherzyk żółciowy?podejrzewam ze żle sie kurczy jakimi lekami mozna by to leczyc?spasmolina?
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 24 lut 2013, 22:05

mgiełkaa pisze:.Augmentin oczywiście...
Tak myślałam, że to takie zboczenie życiowe z tym Asamaxem :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Stanley76rsko
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: Stanley76rsko » 25 lut 2013, 20:16

dosieńka dołoże się do tego co pisała Pandzia, lepiej nie lekceważyć takich bóli, zgadaj się z lekarzem
Ja napiszę Ci jak to u mnie bolało....
Ból przychodził z nienacka, okolice pachwin, tak potworny, że stojąc na stanowisku pracy to zginało mnie w skobel.... w domu kładąc się spać, to jak przychodził ból to tylko siedzenie pomagało bo z chwilą próby położenia się ból wracał...oczywiście siedzenie :wc: niby coś tam uśmieżało ale chyba moją psychę...to był październik 2011 r i wtedy diagnoza, że zostałem CUDakiem...ale najśmieszniejsze jest to że chyba jako jedyny na tym forum naprawdę pochodzę z CUDAKów,babcia która mnie wychowała z męża nazwisko Cudak...
21 X 2011 r. pierwsze objawy.
03 XI 2011 r. dwutyg. "leżakowanie" w Piotrkowie.Rozpoznanie CU.
04 XII 2011 r.- 10 I 2012 r. wizyta u A.Dzikiego i "leżakowanie" na WAM-ie na Hallera(zaostrzone CU i usunięcie całego j.grubego, ileostomia)
21 sierpnia 2012 r.- 12 września 2012 r. ponowne "leżakowanie" na WAM-ie, zrobiony J-Pouch.
20 czerwiec 2013 r. witamy się na Hallera, Łódź
21 - 28 czerwiec 2013 r. rekonstrukcja przewodu pokarmowego, zamknięcie stomii
Waga 68 kg

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”