...

Wszelkie choroby jelit, poza CD i CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bulimiczka
Debiutant ✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: kujawsko-pomorskie

...

Post autor: bulimiczka » 02 sie 2013, 17:51

...
Ostatnio zmieniony 10 gru 2015, 15:01 przez bulimiczka, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: ...

Post autor: obyty.z.cu » 04 sie 2013, 11:43

dodałbym tylko,że środki przeczyszczjące stale stosowane,to najlepsza droga do przewlekłych chorób jelita..
takich na całe życie.
Sama pomyśl czy warto !!

Inna sprawa,że kiedyś,kiedy biegunki małem stale w niepoliczalnej ilości ,stało sie tak,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, że skurcze wypchneły jelito na zewnątrz.
To było ekstremalne uczucie.

Oby ciebie omineło,no ale to ty zdecydujesz, ja takiej szansy nie miałem.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

bulimiczka
Debiutant ✽

Post autor: bulimiczka » 04 sie 2013, 14:24

...
Ostatnio zmieniony 10 gru 2015, 14:53 przez bulimiczka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 04 sie 2013, 15:52

Ja powiem tak.

Podczas zaparć czy prowokowania wypróżnień przez dość agresywny sposób (no może to nie jest do końca dobre określenie) może też wystąpić nadmierne napięcie zwieraczy odbytu, to z kolei może skutkować powstaniem choćby żylaków odbytu i szczelin.
No i generalnie trudno jest dojść do ładu i normalnego rytmu wypróżnień, gdy jelito się rozleniwi przez mechaniczne środki... :/
bulimiczka pisze:często mam wrażenie, jakbym w środku miała za dużo "jelita"..
A może to jakieś żylaki są, które podczas parcia się wysuwają, a potem chowają? Albo po prostu podczas silnego parcia jest takie uczucie?
bulimiczka pisze: powiedzcie mi jeszcze, gdzie w odbycie znajduje się zwieracz wewnętrzny?
Nie wiem, czy to Ci coś pomoże, ale:
A.C.- kanał odbytniczy,
I.S.- zwieracz wewnętrzny,
E.S.- zwieracz zewnętrzny

http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Gray1079.png

Co do lekarza.. Proktolog zajął by się ewentualnym problemem z odbytem i wypróżnieniami, a gastro to gdy faktycznie zobaczy, że coś jest nie halo w tej materii to pewnie odeśle do prokto.. A może masz możliwość umówić wizytę do obu specjalistów? Jeśli gastro pomoże to spoko, a jeśli odeśle do proktologa to przynajmniej nie będziesz znów długo czekała, a może załapiesz się jeszcze na ten rok :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 04 sie 2013, 16:22

WrednaTubisia pisze:Natuśka, a polip chyba też mógłby być w tym miejscu?
Chyba tak, ale wydaje się, że bardziej prawdopodobne były by jakieś "cuda" spowodowane mechanicznie bądź zaburzeniem ukrwienia.. Ale rzecz jasna, że polipa wykluczyć nie można, tym bardziej, że nie znamy wywiadu rodzinnego, obciążenia..

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.

2. Normalne życie...

bulimiczka
Debiutant ✽

Post autor: bulimiczka » 04 sie 2013, 17:32

...
Ostatnio zmieniony 10 gru 2015, 14:54 przez bulimiczka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 04 sie 2013, 20:21

bulimiczka pisze:Natuśka, a nie jest tak, że skoro przez 8,9 lat parłam na siłę (bo tak było), to sobie te zwieracze właśnie rozluźniłam? Za przyczynę wypadania odbytu podaje się między innymi wieloletnie parcie..
No może być i tak i tak. W zależności od czasu trwania, sposobu i... skutku...
Ale 8-9 lat to trochę jest, więc faktycznie może predysponować do wypadania odbytnicy. A aktualnie masz jakieś dolegliwości typu ból podczas wypróżniania, nietrzymanie stolca, wyciek jakiejś wydzieliny z odbytu?
Przepraszam za takie pytania, choć dla mnie są zupełnie normalne :wink:

Co do lekarza proktologa i wstydu. Wydaje mi się, że on sam wie, że wizyty u niego nie należą do łatwych i przyjemnych. Ja zawsze wychodzę z założenia, że skoro się kształcił w tym kierunku to po to jest, w sensie na pomagać i leczyć. Mam problem w tej sferze to idę i gadam, choć czasem wydaje mi się, że wstyd, głupio i że robię z siebie idiotkę poprzez swoje osobiste wynurzenia, pytania, podejrzenia...

Kochana, skoro ten lekarz ma Ci w jakikolwiek sposób pomóc to musisz najpierw pozwolić sobie pomóc właśnie poprzez szczerą rozmowę z nim.

2. Normalne życie...

bulimiczka
Debiutant ✽

Post autor: bulimiczka » 05 sie 2013, 18:06

...
Ostatnio zmieniony 10 gru 2015, 14:54 przez bulimiczka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 05 sie 2013, 18:38

Zenobius pisze:Po trzecie - nie wiem jakie masz mozliwosci, ale po pierwsze odstaw te wszystkie przeczyszczacze i inne rzeczy.. a po drugie - jak musisz isc do toalety, to idz, nie powstrzymuj sie. Jedz tez normalnie, bogato w blonnik, Twoje jelita sie musza przyzwyczaic znow do normalnej pracy - i to nie stanie sie hop-siup, potrzeba na to czasu.
no właśnie,to podstawa,do tego lekarz PLUS psychiatra i psycholog i jakoś wyjdziesz na prostą :wink:
bulimiczka pisze: mam tylko śluz (ale to tylko po czopkach i przeczyszczeniach) i czasem krew w tym śluzie, ale to też po przeczyszczaniu się czopkami, więc może to być jakaś ranka wewnątrz. Mam też coś, czego nie umiem opisać a co zawsze towarzyszy mi przy biegunce.. takie uczucie, jakby ta biegunka sama się „wypierała”, taki mocny jakby skurcz, jakby się samo parło, zaciskało.. jakbym nie mogła zatrzymać parcia.
Środki przeczyszczające wyczyściły ci jelito z śluzówki,czyli warstwy ochronnej jelita.To tak jakbyś zdarła sobie skóre na rece,a wtedy każde dotkniecie,czy nawet gorące promienie słonecvzne będa powodować ból.
Tak sie właśnie dzieje w podrażnionym jelicie.
Odstaw środki przeczyszczajace,diete uzupełnij w dużą ilość białka łatwo przyswajalnego,np.kurczaka, a wtedy BYĆ MOŻE jelito odbuduje swoją śluzówke,dobrą florę bakteryjną i będzie ok... :wink:
i będziesz szczęsliwa,będziesz ....:)
jak w bajce,.....czyli normalnym zdrowym życiu .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

bulimiczka
Debiutant ✽

Post autor: bulimiczka » 05 sie 2013, 21:44

Jak to dobrze, że jest takie forum i, że Wy jesteście... ja nigdy nie pisałam na żadnych forach, w żadnej sprawie a już tymbardziej w takiej... samo to, że o tym piszę, że czytacie (chociaż jest to co najmniej wstydliwe) w jakiś magiczny sposób działa na mnie uspokajająco. :)

Po jutrze mam pierwszą od lat wizytę u lek. psychiatry. Nie wiem jak się przełamię, nie wiem jak o tym powiem.. ale czuję, że muszę – a to już znak, że moje nerwy są doszczętnie poszarpane (zupełnie jak moje jelito). Cały czas myślę tylko o tym. Dzisiaj np. zauważyłam, że to co się dzieje (samoistne parcie + maksymalne zwężenie w odbycie), dzieje się tylko i wyłącznie przy biegunce. I tak sobie pomyślałam, zerkając na obrazek anatomii tego wstydliwego „narządu”, że może kanał odbytu zmienia swoją średnicę dopasowując się do objętości tego, co się w nim znajduje. Jeśli tak jest, to niemający czego wyprzeć kanał odbytu zwęża się jak lejek w ściśniętą szparę. Może tak być? Bo przeszukałam już niemożliwą ilość stron o takich sprawach, pod hasłami w stylu „średnica kanału odbytu” (jakby ktoś zobaczył moją historię w przeglądarce, to wolę nawet nie myśleć.. psychiatryk gwarantowany :)) i nie ma niczego na ten temat. Nawet w obszernych opracowaniach anatomii całego jelita. Dla mnie jest to pewnego rodzaju nadzieja, że może jednak nic mi się tam nie wysuwa...

bulimiczka
Debiutant ✽

Post autor: bulimiczka » 09 sie 2013, 21:49

...
Ostatnio zmieniony 10 gru 2015, 14:55 przez bulimiczka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 09 sie 2013, 22:11

bulimiczka pisze:czy tak ma być, że po normalnym załatwieniu się, gdzieś tam wyżej zostaje jeszcze kupa?
Hmm... Bo nasz mąry organizm jest tak skonstruowany, że opróżnienie jelit następuje, gdy odbytnica wypełni się masami kałowymi. Poza tym po fizjologicznym wypróżnieniu zawsze coś pozostaje na ścianach jelita, a że nasz przewód pokarmowy pracuje cały czas to w jelitach wyżej i odbytnicy zawsze coś tam jest :wink:

bulimiczka, zrobiłaś pierwszy krok, przełamałaś się, żeby sobie pomóc i tak trzymaj. Dostałaś skierowania do specjalistów- brawo! Wykorzystaj to i ... nie myśl za dużo, bo gdy tyle myślisz i się zastanawiasz to nawet najbardziej fizjologiczne, normalne rzeczy mogą zafundować Ci niezłą rozkminę w stylu: czy aby na pewno ze mną wszystko w porządku? :wink:

2. Normalne życie...

bulimiczka
Debiutant ✽

Post autor: bulimiczka » 11 sie 2013, 21:07

...
Ostatnio zmieniony 10 gru 2015, 14:55 przez bulimiczka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 11 sie 2013, 21:40

Ja podejrzewam, że to mogła być chromoendoskopia, czyli endoskopia z zastosowaniem barwników, czyli wyższa technologia :p Podczas tego badania barwi się błonę śluzową jelita różnymi barwinkami. Umożliwia to różnicowanie raków od polipów i takie tam, ogólnie zwiększa wykrywalność dysplazji i raka jelita grubego.
Barwikiem jest błękit metylenowy i chyba jeszcze może być roztwór Lugola..
A to, że się powiększało to mogło to być połączone z endoskopią z powiększeniem, która powiększa bodajże 150 razy. I można sobie ocenić śluzówkę na oko, gdzie tu coś może niedobrego siedzieć... :neutral:
I taki bajer z tym jest :wink:

Gdzieś o tym czytałam, ale nawet nie wiem, czy w Polsce to się wykonuje :wink:
Rzecz jasna nie jestem pewna, czy to było tak, ale po opisie tak mi się nasunęło.

2. Normalne życie...

bulimiczka
Debiutant ✽

Post autor: bulimiczka » 12 sie 2013, 20:51

...

ODPOWIEDZ