Czy przy CD zawsze jest krew w kale?

Wszystko co nie pasuje do innych merytorycznych działów.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Yucami
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie

Post autor: Yucami » 27 paź 2013, 13:53

czy może wcześniej czy później zawsze się ona pojawia?
nigdy nie miałam krwi (innych objawów sporo - np. kalprotektyna 248, bóle brzucha od 3 lat, (w rożnej lokalizacji i charakterze), 80% wypróżnień to biegunki, płyn z zatoce Douglasa, utrata wagi (na wiosnę 10 kg w 3-4 miesiące), ale krwi nigdy, i tak się zastanawiam, czy w takim razie ja może wcale nie mam żadnej choroby z cyklu NZP

Yucami
Początkujący ✽✽

Re: Czy przy CD zawsze jest krew w kale?

Post autor: Yucami » 27 paź 2013, 14:03

miałam, wynik ujemny

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 27 paź 2013, 14:06

Sądzę, że krew w stolcu nie jest warunkiem koniecznym przy NZJ.
Ja na początku dolegliwości nie miałam krwi, gdy mnie zdiagnozowali również nie miałam. Polała się w zaostrzeniu- ale wtedy to dosłownie nie wiedziałam jak się nazywam :neutral:

Wydaje mi się, że to zależy od nasilenia i ogólnego przebiegu choroby- jak wiemy: każdy choruje po swojemu :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

kalka_96
Znawca ❃❃
województwo: małopolskie

Post autor: kalka_96 » 27 paź 2013, 14:29

Natuśka pisze:Ja na początku dolegliwości nie miałam krwi, gdy mnie zdiagnozowali również nie miałam. Polała się w zaostrzeniu- ale wtedy to dosłownie nie wiedziałam jak się nazywam
ja dokładnie tak samo

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU

Post autor: obyty.z.cu » 27 paź 2013, 15:35

Yucami,
Natuśka pisze:Sądzę, że krew w stolcu nie jest warunkiem koniecznym przy NZJ.
Przy dużych zmianach w jelicie i stanie zapalnym (jelito do wycięcia ) nie zawsze jest krew u mnie,
powiedziałbym nawet że to rzadkość i to tylko w ciężkim rzucie choroby,
albo wywołane czymś,np.u mnie każda ilość wódki daje efekt krwi od razu.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

atabe
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: atabe » 27 paź 2013, 15:44

Ja nie miałam nigdy żadnych objawów CD,ani przed ani po operacji, nie tylkokrwi , ale zupełnie nic. Tak że niestety z tymi objawami jest bardzo różnie :wink:

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: izo.sim » 27 paź 2013, 18:47

Nie zawsze. Młody przy pierwszym rzucie choroby robił ponad 30 stolców na dobę, ale krwi w nich nie było - jedynie smużki na koniec, bo odbytnica była już mocno przeciążona i nawet wychodziła na zewnątrz, a w 2009 roku zaczęło się od bardzo dużego krwotoku, a biegunek prawie wcale. Tak że nie ma reguły.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: izo.sim » 27 paź 2013, 19:12

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Śladów z cienkiego nie widać gołym okiem - wychodzą w teście na krew utajoną. Jak jest spore krwawienie z cienkiego, stolec ma barwę mniej więcej wiśniową, a czasem jak długo krew zalega w jelicie jest ciemnobrązowe (ale nie czarne).
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Yucami
Początkujący ✽✽

Post autor: Yucami » 27 paź 2013, 21:06

WrednaTubisia pisze: Płyn w zatoce Douglasa sugeruje coś z jajnikami
ginekologicznie jestem przebadana wzdłuż i wszerz - wszystko ok
w lipcu miałam laparoskopię aby odciągnąć ten płyn, na kontroli po 2 m-cach sytuacja była identyczna jak przed laparo (ok. 50 ml płynu w tym część otorbiona)

Yucami
Początkujący ✽✽

Post autor: Yucami » 27 paź 2013, 21:09

WrednaTubisia pisze: Jelito cienkie zbadać można enteroklizą MRI (osobiście nie polecam, nie dam się na to nigdy więcej namówić).
jestem świeżo po tym badaniu w MSW - jeszcze nie znam wyników. Nie było tak źle, dla mnie gastroskopia jest badaniem nie do przeżycia

Awatar użytkownika
nataliak71
Doświadczony ❃
województwo: dolnośląskie

Post autor: nataliak71 » 26 lis 2013, 23:18

a ja mam pytanie jak u was wygląda krew w kale?
jest mi ciężko stwierdzić co przy biegunce u mnie jest, takie ciemno różowo czerwone trochę jak skórka od pomidora, rozciera się na papierze.... nie wiem czy to jakiś śluz, nabłonek czy krew :neutral:
„Kobiety i koty zawsze robią, co chcą, więc mężczyźni i psy niech się z tym pogodzą”

"każdą istotę, którą bierzemy w ramiona, możemy utulić lub udusić. to boska chwila decyzji." :hyhy:

Salofalk 2x2x2 Imuran 1x50mg

sofijka
Aktywny ✽✽✽
województwo: pomorskie

Post autor: sofijka » 26 lis 2013, 23:49

Ja jestem w trakcie diagnostyki, ale od początku jak wszystko się zaczęło to właściwie było tak jak Wredna Tubisia pisze przez długi czas, teraz jakoś lepszy trochę moment jeśli chodzi o boleści brzuszne; ale wcześniej koszmarne bóle i wylądowałam w szpitalu z podejrzeniem wyrostka, z krwią było ok więc właśnie uznali że dobrze.
No i ten śluz też, i podejrzenia ginekologiczne też.

Teraz jest lepiej.

Ale z tego co tu czytam, to by wskazywało na Crohna.

Mam jednak nadzieję, że może nie

Awatar użytkownika
kasia38
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: kasia38 » 27 lis 2013, 16:42

ja nigdy nie miałam krwi (ewentualnie raz, ale nie jestem pewna), mimo, że jelito było już w takim kiepskim stanie, że pękło :(
Seronegatywne zapalenie stawów, Ch L-C , stan po Helikolektomi prawostronnej, Centalna Retinopatia Surowicza, zmiany w kręgosłupie lędźwiowym (naczyniak?), 2 x przebyta zakrzepica, guzki w tarczycy, torbiel endometrialny na jajniku, jersinioza.
Biorę: Azotioprynę 100 mg ,Salofalk 500 mg 3x2, Calperos 1000, Alfadiol, Contrsahist, Alvesco, Alergodil, Magnez

Yucami
Początkujący ✽✽

Post autor: Yucami » 27 lis 2013, 16:55

WrednaTubisia pisze:Yucami, czyli sama sobie wkładałaś?
no sama, sama, na całe szczęście dobrze się ułożyła

grzegorzjanicza
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: grzegorzjanicza » 31 gru 2013, 00:15

ja krwawię nieprzerwanie od około 10 listopada
wtedy też zaniepokoiłem się całą sytuacją i zacząłem badać co mi jest
zaczęło się niewinnie, bo pierwszego dnia zauważyłem, że mam na papierze toaletowym trochę krwi (początkowo przypuszczałem, że może to być od seksu)
ale następnego dnia oddałem stolec cały oblepiony krwią i tak przez kilka kolejnych dni
niestety 6 listopada przeprowadziłem się do anglii i na początku nie miałem jak zgłosić się do lekarza, więc zacząłem się sam leczyć na hemoroidy a późiej na szczelinę odbytu
dopiero po 2 tygodniach udało mi się dostać do lekarki, która w niczym mi nie omogła. nie zrobiła nawet podstawowych badań krwi czy kału. dotknęła tylko mój brzuch w kilku miejscach i stwierdziła, że w moim wieku to nie jest jeszcze tak niepokojące, że krwawienie może się zdarzyć każdemu i dopiero po moim naleganiu wysłała list do szpitala, ale wizytę wyznaczyli mi dopiero na koniec stycznia
kilka dni później krwi było coraz więcej i pojawiła się też ropna wydzielina, w sumie przy wypróżnianiu mam więcej krwi i wydzieliny niż kału
zaniepokojony przed świętami kupiłem bilet do polski i umówiłem się prywatnie do proktologa
pani doktorka zrobiła mi rektoskopię podczas której zauważyła pojedynczą, małą szczelinę odbytu oraz liczne wrzodziejące zmiany w jelicie po czym skierowała mnie na kolonoskopie, po podejrzewała CU
na całe szczęście udało mi się załatwić kolonoskopie w przeciągu 3 dni i po niej lekarz stwierdził, że to crohn ale czeka jeszcze na wyniki biopsji, zanim podejmie leczenie
krwawienie ani na moment nie ustało, schudłem już od listopada kilka kilogramów
wczoraj nawet pojechałem tutaj w Birmingham na pogotowie, bo oddałem kilka wiśniowych stolców oblepionych dodatkowo krwią i kilka razy oddawałem po prostu samą świeżą krew
lekarz powiedział, że do czasu wyników biopsji nie poda mi żadnych leków i że mam wrócić do domu i nie panikować
a ja mam już totalnie dość, bo ile kurde można krwawić
a najgorsze jest to, że nic sam nie mogę z tym zrobić i lekarze wydają się bezsilni z tym moim krwawieniem
do wyników biopsji jeszcze tylko kilko dni i mam nadzieję, że nie schudnę dużo więcej ani nie nabawię się poważnej anemii o ilu już jej nie mam
Encorton 40mg
Entocort 9mg
Helides 40mg
Pentasa granulat 2g
Acidum folicum richter 15mg
Enteromax 1kaps.
Salofalk czopki 1g

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o NZJ”