CU, CD i inne zapalne choroby jelit
Forum otwarte dla wszystkich chorych na nieswoiste zapalenia jelit,
dla ich rodziców, partnerów i osób zainteresowanych.

Ogłoszenie 
Podaruj uśmiech dzieciom z NZJ - Agata Młynarska

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Pandziaak
09-06-2016
Witam i proszę o radę
Autor Wiadomość
annam
Początkujący

Miasto: Bolesławiec
Wysłany: 22-09-2014   Witam i proszę o radę

Hej
Witam Wszystkich. Nie umiem jeszcze obsługiwac forum, ale może jakoś dam radę. Potrzebuję pomocy w diagnozie, może ktoś z Was będzie mi wstanie pomóc. 06.08.14 r po kolonoskopii chirurg powiedział mi, że mam wrzodziejące zapalenie jelita grubego. W opisie z badania histopatologicznego jest napisane: błona śluzowa bez zmian zapalnych, ale z obrzękiem zrębu blaszki właściwej oraz drobnymi wybroczynami. 3 dni temu skonsultowałam się z panią gastroenterolog, która poddała w watpliwośc diagnozę WZJG, ponieważ pomimo wodnistych biegunek nie ma w nich śladu krwi. Nie wiadomo co jest, a mrowiący ból brzucha i biegunki mnie zamęczają. Czy możliwe jest CU bez krwi w stolcu?
Pozdrawiam Wszystkich Anna

obyty.z.cu 
Forumowy Mentor

Miasto: wielkopolska- Leszno
Wysłany: 22-09-2014   

annam napisał/a:
Czy możliwe jest CU bez krwi w stolcu?
oczywiście,krew to takie "ekstremum" :wink: ,ale też możliwa jest remisja choroby,czyli żadnych objawów.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia 
Specjalista od Spraw medycznych
Założyciel J-elity

Miasto: Warszawa

a jaki był opis makroskopowy kolonoskopii? Możesz jeszcze zbadać sobie kalrotektynę, ale niestety za żywą gotówkę. Czy brałaś jakieś leki? A może gastrolog coś teraz zapisał?

annam
Początkujący

Miasto: Bolesławiec

Dzięki za szybką reakcję. Na opisie z kolonoskopii jest napisane; błona śluzowa jelita miejscami krucha. Na dwa tygodnie przed badaniem brałam Sulfasalazin 6 tabletek na dobę.
Zanim zaczęłam brac leki, to biegunki miałam około 2 miesięcy, nigdy z krwią. teraz mam zapisane metronidazol, ale nie zaczęłam brac, bo dopadło mnie zapalenie ucha i nie chcę tych leków mieszac z antybiotykiem.

Mamcia 
Specjalista od Spraw medycznych
Założyciel J-elity

Miasto: Warszawa

A jaki antybiotyk, aby nie zaszkodziła na jelita. Metronidazol jest lekiem przeciwbakteryjnym skutecznym w leczeniu beztlenowców. Nie mam w głowie interakcji z antybiotykami, ale to powinno być na ulotce. Szkoda, że nie pobrano wycinków przed leczeniem, bo tak to trudno coś powiedzieć.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi