Zapalenie zatok a nieswoiste zapalenie jelit/CU

Choroby nie mające związku z jelitami

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Olo_1983
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Zapalenie zatok a nieswoiste zapalenie jelit/CU

Post autor: Olo_1983 » 03 wrz 2014, 15:25

Witam,
Jestem nowy na forum. Od roku leczę się na zapalenie jelit. Niestety mam też przewlekłe zapalenie zatok( wraca po każdorazowym usunięciu polipów z zatok). Leczyłem się różnymi antybiotykami. Niestety na chwilę obecną nie wiem jaki antybiotyk mogę stosować. na zatoki laryngolog przepisał mi Zinnat lub ew. Klacid(mam go jeszcze w domu więc mogę go wziąć zamiast zinnat).
Od chwili zdiagnozowania choroby jelit leczyłem się ciągle antybiotykiem o nazwie cipronex ale nie chcę go nadużywać gdyż przestanie działać a słyszałem, że pomaga w zaostrzeniu choroby.
Mam więc dwa pytania.
Czy ktoś z Państwa brał Zinnat lub Klacid w czasie gdy choroba była wyciszona?
Czy ktoś próbował stosować Zinnat lub Klacid w połączeniu z lekiem pentasa?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Re: Zapalenie zatok a nieswoiste zapalenie jelit/CU

Post autor: Mamcia » 03 wrz 2014, 20:38

Czy to zapalenie zatok jest na pewno bakteryjne? Może usuwanie polipów powoduje obrzęk i niemożność naturalnego oczyszczenia zatok.
Poczytaj sobie tu http://www.natemat.com.pl/zdrowie/leczenie-zatok.html. Wygląda jak nowa metoda, ale ja zatoki płukałam w dzieciństwie i młodości latami bez zastosowania nowoczesnych urządzeń.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: ulka1986 » 03 wrz 2014, 21:54

Klasie brałam jego efekt uboczny to małe zaparcia ( co przy biegunach było chwilą wytchnienia ;))
Ale każdy na leki reaguje inaczej, jeżeli masz stan zapalny w zatokach to lepiej to przelecz, stosuj probiotyki i bądź dobrej myśli.
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 03 wrz 2014, 22:02

404 Not Found

The request /zdrowie/leczenie-zatok.html. was not found on this server/
Właśnie wyszedłem z szpitala ,także między innymi z Zespołem nieżytu nosa i zapalenia oskrzeli.Dostałem glikosterydy do nosa w aerozolu i inne leki,ale też trzeci już laryngolog opowiadał,że bardzo dobrze robią płukanki z "wodą morską" znaczy z 0,9 % soli.
https://www.youtube.com/watch?v=k1XcS8t4v7k
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Olo_1983
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Olo_1983 » 03 wrz 2014, 22:21

Jest to bakteryjna infekcja i muszę wziąć antybiotyk. Nie jestem osobą, która lubi łykać antybiotyki z powodu kataru:).
Stąd moje pytanie czy ktoś przy zapaleniu jelit brał Zinnat lub Klacid oraz czy podczas brania pentasy ktoś brał te antybiotyki. Mam do wyboru dwa gdyż Klacid mi został a Zinnat dostałem dziś. Problem jest taki, że poszukałem informacji w internecie i trafiłem na informacje o negatywnym wpływie zinnatu na jelita. Nie wiem jednak czy osoby, którym zaostrzyły się dolegliwości jelitowe brały to z lekami osłonowymi i w jakiej dawce i co im dokładnie było. Stąd też moje pytanie. Gastrolog powiedział, że w sumie to wszystkie mogę ale mogą mieć one negatywny wpływ na jelita stad też szukam takiego co da najmniejszego "kopa" jelitom. Nie chcę znowu aby spadła mi waga nagle o 15kg i nie tęsknię za tym co miałem rok temu.
NLPZ-ty już wszystkie odstawiłem(ibuprofen był dobry w leczeniu bólu zatok). Po ketonalu miałem lekkie krwawienie więc też go już nie biorę.

[ Dodano: 03-09-2014 ]
obyty.z.cu pisze:
404 Not Found

The request /zdrowie/leczenie-zatok.html. was not found on this server/
Właśnie wyszedłem z szpitala ,także między innymi z Zespołem nieżytu nosa i zapalenia oskrzeli.Dostałem glikosterydy do nosa w aerozolu i inne leki,ale też trzeci już laryngolog opowiadał,że bardzo dobrze robią płukanki z "wodą morską" znaczy z 0,9 % soli.
https://www.youtube.com/watch?v=k1XcS8t4v7k
Płukanki robię sobie od 2010 roku:) Dziś były 2 a jeszcze czeka mnie trzecia:) Sinus rinse bardzo polecam. Wcześniej każdy katar kończył się zapaleniem zatok i oskrzeli a teraz tylko jak coś mnie dopadnie wrednego.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 04 wrz 2014, 15:26

A strona działa, tylko dokleiła się kropka
http://www.natemat.com.pl/zdrowie/leczenie-zatok.html
Co do antybiotyków, to trochę kwestia szczęścia, bo oda mogą mieć negatywny wpływ na jelita.
Czy to jedyne antybiotyki na które te bakterie tlenowe są wrażliwe??
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2014, 09:33 przez Mamcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Olo_1983
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Olo_1983 » 04 wrz 2014, 19:48

Nie wszystkie natomiast antybiotyk, który mi zazwyczaj pomagał to Klacid, Zinnat jest bardzo dobry na zatoki. Z jelitami sprawiającymi problemy nie chce testować nowych antybiotyków. Duomox, augmentin mi nie pomagają, Po innych jak np. Klabax miałem problemy z efektami ubocznymi dlatego wolałem już nie testować nowego. Klacid i klabax to o ile dobrze pamiętam makrolidy(klarytromycyna)ale to po klabaxie odczuwałem niezbyt przyjemne efekty uboczne. Infekcja rozszerzyła mi się na gardło i po ponownej konsultacji z lekarzem wziąłem Zinnat. W sumie po trzech dniach ostrego bólu zatok miałem dość. Biorę Dicoflor do tego sanprobi IBS zobaczymy jak będzie.
Najwyżej się jelita zaostrzą ale no cóż.
Co do tego nowatorskiego leczenia to dzięki za linka. Może się przyda w sumie już o tym rozmawiałem z laryngologiem, żeby tam ew. się udać.
Ja miałem 3 razy złamany nos na treningu a w zeszłym tygodniu dzieciak mi złamał znowu:D w czasie zabawy. Nastawiłem sobie sam ale jest obrzęk, przegroda nie jest drożna. Wczoraj byłem u laryngologa dostałem leki na zmniejszenie obrzęku i avamys. Już dostałem skierowanie na wyprostowanie nosa bo nie zwróciłem uwagi ale trochę przesunięty w lewo to jest. Może by porozmawiać, żeby mi kolano naprawili bo łąkotkę i więzadła muszę zrobić:)
W sumie to tylko żałuję, że muszę siedzieć na L4 i nie jestem w pracy no i 4 treningi oraz strzelnica mnie ominęły:/
Dzięki za pomoc.
Jeśli nikt nie brał zinnatu z zapaleniem jelit to informuję że od godziny 14:00 jestem królikiem doświadczalnym:) i podzielę się spostrzeżeniami:)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 04 wrz 2014, 20:26

Przed szpitalem przetestowałem,Ceklor MR,Klarmin,Levoxa , FROMILID Uno,500 mg , Zyx...i było ok.,do tego inne.Zadziałały.
Niestety i tak skorzystałem z opcji szpitala dla szybkiej diagnostyki.
Wyniki mnie zaskoczyły :smutny:
...no tak,ale ja mam stomie.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Olo_1983
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Olo_1983 » 05 wrz 2014, 09:39

Może warto by zrobić jakieś zestawienie, kto brał jaki antybiotyk przy jakiej chorobie jelit i jaki był efekt.

Soth
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Soth » 25 wrz 2014, 12:47

W sumie ja też od lat mam problemy z zatokami, przeszedłem już cztery operacje chirurgiczne w tym zakresie. W tym czasie nie miałem jeszcze zdiagnozowanego CU, więc ładowali we mnie wszystko. Zinnat i Klacid to standardowe antybiotyki zatokowe. Słyszałem kiedyś od internisty, naprawdę dobrego lekarza, że w miarę bezpieczna przy jelitach jest Doksycyklina (wiem że jest w iniekcjach również, ale nie wiem czy ambulatoryjnie czy tylko w lecznictwie zamkniętym) - dostawałem ją w kroplówce po drugiej operacji, a potem w kapsułkach po czwartej. Natomiast uważałabym z Dalacinem - dostałem dziada między trzecią a czwartą operacją na zapalenie zatok i trochę mi zamieszał w jelitach.

Alternatywą może być sinu-ject - dreny zakładane do zatoki. Potem wystają takie światłowody z nosa :) Ale można wówczas podawać lek bezpośrednio do światła zatoki, bez konieczności wielokrotnego przebijania jej ściany, no i omija się układ pokarmowy.

Swoją drogą po ostatniej operacji odkryłem zestaw do płukania zatok Sinus Rinse (buteleczka do płukania i saszetki do przyrządzania roztworu) - naprawdę czyści zatoki porządnie, całe dziadostwo wychodzi momentalnie. Podobny jest też zestaw FixSin, ale moim zdaniem gorszy. Testowałem obydwa :)

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 20 paź 2014, 09:42

ja mam antybiotyk 2 razy dziennie czy probiotyk brac tylko raz czy po kazdym zjedzeniu tabletki ?
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

Soth
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Soth » 20 paź 2014, 09:53

To zależy jaki probiotyk. Mój gastrolog poleca Enteromax - nie trzeba przechowywać w lodówce i można (a nawet trzeba) go łykać między posiłkami - bakterie wytrzymują działanie wszelkich kwasów. W czasie antybiotykoterapii i z 10 dni po jej zakończeniu przyjmowałbym dwie kapsułki. Pamiętaj, żeby nie brać probiotyku razem z antybiotykiem - daj odstęp co najmniej dwóch - trzech godzin.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 20 paź 2014, 10:50

leila pisze:2 razy dziennie czy probiotyk brac tylko raz
tak
Soth pisze:Pamiętaj, żeby nie brać probiotyku razem z antybiotykiem - daj odstęp co najmniej dwóch - trzech godzin.
no właśnie,to podstawa.!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne choroby”