Yersinia Wyniki

Miejsce na interpretacje wszelkich wyników badań

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
moniawa7
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: mazowieckie

Yersinia Wyniki

Post autor: moniawa7 » 18 lis 2014, 17:49

Witam ,

Od kilku lat cierpię na nieswoiste zapalenie jelit. Towarzyszą temu następujace objawy: zmęczenie, osłabienie, stany podgorączkowe, powracająca anemia z niedoboru żelaza. W ostatnich miesiącach objawy zaostrzyły się. Przebyłam 2 poronienia i do stanu ogólnego doszła depresja. Zrobiłam ponownie kolonoskopię i gastroskopię. Wykazało zapalenie jelita cienkiego, liczne nadżerki, zapalenie dwunastnicy. Gastrolog zasugerował badanie na yersiniozę, co też uczyniłam. Dodam, że nie mam żadnych biegunek, bólu brzucha etc. czyli klasycznych objawów.

Wyniki na yersinię są następujące:

LPS y.enterocolicita O3 IgA 1,7 IgG 4,3 IgM 9,7
LPS Y.enterocolicita O8 IgA 4,1 IgG 4,4 IgM 8,1
LPS y.enterocolicita O9 IgA 15,2 IgG 8,5 IgM 8,7
LPS Y.pseudotuberculosis I IgA 22,0 IgG 10,3 IgM 12,0
Białka wydzielnicze Yop IgA 23,9 IgG 10,8 IgM 8,7

Zakres wartości:
Ujemny <8
Wątpliwy 8-12
Dodatni >12

Czy ktoś mógłby mi pomóc w interpretacji wyników? Byłam u gastrologa, który nie był pewny co to wszystko oznacza, ale postanowił mnie przeleczyc antybiotykiem Ciphin500 przez 7 dni. Na razie antybiotyku nie biorę, bo chcę sie skonsultować z prof. R, co do zasadności tego akurat antybiotyku, ale u niej ciężko o termin. Słyszłam, że leczenie na przewlekłą yersiniozę powinno trwać co najmniej 21 dni. Inny gastrolog zalecił w przypadku pozytywnych wyników badania krwi, przebadanie kału, żeby wiedzieć jakim antybiotykiem leczyć yersinię. Ale podobno przewlekła yersinia nie pokazuje się w badaniach kału. I juz sama nie wiem co mam robić. Bardzo proszę o pomoc forumowiczów.
170cm, przez ostatnie kilka m-cy schudłam do 51kg. Od 4 lat cierpię na powracającą niedokrwistość. Koonoskopia wykazała niecharakterystyczne zapalenie jelita cienkiego. Gastroskopia - przewlekłe zaostrzone zapalenie błony sluzowej dwunastnicy. Stany podorączkowe 2-3 w tygodniu. Ciągłe zmęczenie. 2 poronienia i depresja. Ostatnio wyszło, że chyba mam yersinię.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Re: Yersinia Wyniki

Post autor: ulka1986 » 18 lis 2014, 21:09

Jaką metoda było robione badanie? western blot? Jeśli elisa to polecam potwierdzić testem wb. Branie antybiotyku 7 dni nic nie da, lepiej faktycznie skonsultuj to z innym lekarzem
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

moniawa7
Debiutant ✽

Post autor: moniawa7 » 19 lis 2014, 16:50

Badania robiłam metodą ELISA w PZH w Warszawie. Wydawało mi się, że oni robią najbardziej wiarygodne badania. WesterBlot musiałabym robić u doktora W, ktory z tego co widziałam na stronie robi badania tylkow kierunku yersinia enterocolicita, a w PZH zrobili też na yersinia pseudotuberculosis, więc sama nie wiem.

Też mi sie wydaje, że branie antybiotyku tylko przez 7 dni nic nie da. Na razie próbuję się bezskutecznie umówić do dr R. Czy znasz może jakiegoś lekarza w Warszawie, który zna się na yersinii i dobrałby mi odpowiednie leki?
170cm, przez ostatnie kilka m-cy schudłam do 51kg. Od 4 lat cierpię na powracającą niedokrwistość. Koonoskopia wykazała niecharakterystyczne zapalenie jelita cienkiego. Gastroskopia - przewlekłe zaostrzone zapalenie błony sluzowej dwunastnicy. Stany podorączkowe 2-3 w tygodniu. Ciągłe zmęczenie. 2 poronienia i depresja. Ostatnio wyszło, że chyba mam yersinię.

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 19 lis 2014, 17:14

No wiec elisa jest mało wiarygodnym badaniem bez wb nie polecam rozpoczęcia leczenia
Wiem to z doświadczenia wg elisa mam bolerioze w obu klasach dodatnia, chlamydie dodatnia w igm i yersinie dodatnia w klasie igm i Iga. Western blot wykluczył całkowicie bolerke, yersini nie sprawdzałam bo właśnie pewien lekarz mi ją leczył bez potwierdzenia ( ciprinex 14 dni, unidoks 14 dni, fromilid 7 dni) chlamydie dopiero odebrałam ale wb napewno zrobię i bez potwierdzenia ani jednego antybiotyku do ust nie wezmę. Jeśli chodzi o lekarzy w wawie niestety nie pomogę, nie moje rejony...
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

moniawa7
Debiutant ✽

Post autor: moniawa7 » 19 lis 2014, 18:35

Rozumiem, no ja się też boję brać antybiotyki bez potwierdzenia z innego źródła. A gdzie mozna zrobic testy wb?

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 19 lis 2014, 22:05

Robią praktycznie w każdym prywatnym laboratorium, oczywiście odpłatnie, rzadko bardzo się zdarza aby jakikolwiek lekarz dal skierowanie na wb chyba że leży się na oddziale zakaznym. :-(

Diabol
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Diabol » 07 lis 2016, 16:36

Na Yersinię robią WB w jakimś laboratorium w Radomsku ?

kogo macie na myśli pisząc prof. R ? Chciałbym również znaleźć dobrego specjalistę zajmującego się tymi zakażeniami.

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 08 lis 2016, 15:12

moniawa7 pisze:Dodam, że nie mam żadnych biegunek, bólu brzucha etc. czyli klasycznych objawów.
to, że nie masz klasycznych objawów nie ma znaczenia bo ja też takowych nie miałam
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 04 wrz 2017, 21:51

Diabol pisze:Na Yersinię robią WB w jakimś laboratorium w Radomsku ?

.
Robiłam w allmed

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interpretacja wyników”