Cortiment MMX (budesonid) - nowy lek na CU

Lek Budesonid/Budezonid- ENTOCORT, CORTIMENT, BUDESONID
Budesonid zalecany jest w łagodnym lub średnio-ciężkim przebiegu choroby (CDAI <300). W przypadku tego leku nie zaobserwowano zahamowania funckii nadnerczy. Wykazano, że budesonid jest znacznie skuteczniejszy w indukowaniu remisji niż mesalazyna.
ENTOCORT- największą skuteczność osiąga się w przypadkach, gdy choroba jest umiejscowiona w jelicie krętym lub we wstępnicy.
CORTIMENT- działa na całe jelito grube

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Re: Cortiment MMX (budesonid) - nowy lek na CU

Post autor: Dżordż » 29 mar 2015, 07:41

Bravurka próbowałas jakiejś diety. Mi oprócz humiry pomogla dieta bezglutenowa. Uspokoila jelita choć nie całkowicie. Teraz jak robilem prowokacje glutenem to strasznie w jelitkach jeździ i gazy cuchnace wiec dalej na diecie jestem :wink:

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Brawurka » 29 mar 2015, 09:42

Dżordż, diety bezglutenowej nie próbowałam. Generalnie nie zauważyłam, by coś mi pogarszało stan zdrowia. Nawet mleko nie pogarsza.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii

Obrazek

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Post autor: Dżordż » 29 mar 2015, 15:29

To ciężko stwierdzic czy dany alergen szkodzi. Dopiero jak go wykluczysz np choćby na miesiąc to stwoerdzisz po ponownym wlaczeniu tzw prowokacji czy szkodzi. Zachecam do wyprobowania na sobie. Mi ta dieta pomogła mialem cuchnace gazy i mi przeszło w sporym stopniu.

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃

Post autor: Brawurka » 29 mar 2015, 15:33

Dżordż pisze:To ciężko stwierdzic czy dany alergen szkodzi. Dopiero jak go wykluczysz np choćby na miesiąc to stwoerdzisz po ponownym wlaczeniu tzw prowokacji czy szkodzi.
Tak właśnie robiłam. To samo z dietą delikatną i różnymi, które zalecali lekarze - nic.
Poczytam o diecie bezglutenowej, dzięki.

Nadal czekam na odpowiedź o nowym leku, nic o nim nie wiem, a tak pognębię dr Baczewską :roll:

Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 29 mar 2015, 20:04

Na kikut to ten sam lek jest dostępny w piance i nazywa się budenofalk. Na kikut to raczej leczenie miejscowe. Brawurka czy ci zespolili j-pauch z niedoleczonym kikutem, czyt dopiero czekasz na zespolenie?? Jakoś nie pamiętam i nie mogę się dokopać.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 29 mar 2015, 20:28

Mamcia pisze:Na kikut to ten sam lek jest dostępny w piance i nazywa się budenofalk.
tyle że nie refundowana ,a cena..no trochę wysoka :mad:
W akcie rozpaczy mój gastro zalecił mi na ten krwawiący kikut (to już rok ) powrót do metypredu.
Nie zdecydowałem się,choć tak po prawdzie pomógł by mi pewnie na "całość" chorobową wszystkiego we mnie.
Teraz dziennie 2 do 3 czopków,no bo wlewki do kikuta to...nieporozumienie.Ale ja nie mam połączenia kikuta z jelitem.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃

Post autor: Brawurka » 29 mar 2015, 20:39

Mamcia pisze:Na kikut to ten sam lek jest dostępny w piance i nazywa się budenofalk. Na kikut to raczej leczenie miejscowe. Brawurka czy ci zespolili j-pauch z niedoleczonym kikutem, czyt dopiero czekasz na zespolenie?? Jakoś nie pamiętam i nie mogę się dokopać.
Wlewki nie zdały egzaminu, używam czopków i nic. Nie wiem, czy zespolili z niedoleczonym kikutem, czy zaczął później chorować. Na wypisie nie ma nic o zapaleniu kikuta.
Mam j-pouch od grudnia 2013, zamkniętą stomię od marca 2014. Przy szyciu poucha ani przy zamykaniu stomii (pouch był poprawiany) nikt nie mówił o zapaleniu.
Szczerze mówiąc gdyby nie skutki uboczne chętnie wróciłabym do sterydów :( Dobija mnie już taki stan rzeczy. Metronidazol pomaga, ale na krótko.

Obrazek

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 29 mar 2015, 20:51

Masz racje obyty. Na kikut mogą być też czopki z hydrokortyzonu, albo "wleweczka strzykaweczką", bo niektórym zagęszczacz czopków nie służy. Ja nadal nie wiem czy u brawurki to jest kikut przed zespoleniem, który trzeba podleczyć i potem wywalić i zrobić mucosectomię. Obecnie w Polsce chyba częściej wykonuje się operację bez usunięcia śluzówki z końcówki kikuta zastępując to prostszą metodą z zastosowaniem tzw. techniki dwustaplerowej.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃

Post autor: Brawurka » 29 mar 2015, 20:54

Mamcia pisze:Ja nadal nie wiem czy u brawurki to jest kikut przed zespoleniem
Badanie endoskopowe wykazało, że to zapalenie kikuta. Zaglądano w grudniu 2014, dostałam antybiotyki + czopki Pentasa. Pomogło, lecz od miesiąca nawrót. Sam pouch podobno wygląda świetnie.

Jeśli chodzi o wywalenie kikuta i mucosectomię to się przeraziłam. Nie słyszałam o tym, czy mogłabyś coś napisać?

Obrazek

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 29 mar 2015, 21:01

to chodzi o "preparowanie"śluzówki przy podłączaniu do zbiornika.Są inne metody,kiedy usuwa się i "przeszczepia "się śluzówkę na kikucie .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 29 mar 2015, 21:28

Jakie??

Awatar użytkownika
marco77
Debiutant ✽

Post autor: marco77 » 30 mar 2015, 11:30

Mam pytanie do Mamci:

Mój syn załapał się nieoczekiwanie na leczenie Humirą w szpitalu reumatologicznym.

Czy na chorobę Crohna to też dobry lek? Bo słyszałem, że pomaga bardziej na zapalenie kości.

Awatar użytkownika
baska82
Początkujący ✽✽

Post autor: baska82 » 30 mar 2015, 20:38

Ponawiam pytanko, na ile pewne jest info że lek będzie w Polsce od czerwca?
Nie ma takiej siły na ziemi, która powstrzymałaby mnie przed realizacją marzeń.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 30 mar 2015, 21:32

marco77 - tak to doby lek i jeśli będzie leczony reumatologiczne to ma szansę na leczenie dłużej niż rok.
obyty
Są inne metody,kiedy usuwa się i "przeszczepia "się śluzówkę na kikucie
Odpowiedz, bo nie znam a chętnie się dokształcę.

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃

Post autor: Brawurka » 30 mar 2015, 21:47

Mamcia, ja też poproszę o poradę co mogę zrobić, by poprawić swój byt? PW nie mogę wysłać niestety. Mam już maila, pozwolę sobie napisać.

Przepraszam za OT.

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lek Budesonid”